Omyvatelná barva na zeď - jaká?

Dobrý den, chtěla bych koupit bílou omyvatelnou barvu na zeď. Pes se mi často válí podél zní a některé už nejsou úplně čisté jako dřív. Proto jsem si říkala, že tam kde se válí nejvíc bych to natřela bílou omyvatelnou barvou a špínu vždycky akorát setřela. Doporučíte mi prosím jakou barvu pořídit, třeba i značku? Nerada bych šla do prodejny na slepo. Děkuji

Odpovědi

Existuje několik složení takových barev: akrylát, vodná emulze, alkyd, silikát, latex, silikon. Akryl a latex jsou také považovány za „dýchání“, což vylučuje možnost tvorby plísní.

Co dát na ten kus zdi třeba rákos jako dekoraci a zeď bude aspoň chráněná?

reklamu jsem nevychytal ale měl jsem omyvatelnou barvu od Mapei. Natřeno a uschnuto, dám vědět jak funguje.

teď na nějakou takovou barvu běží reklama v tv tak jí zkuste vychytat

My máme omyvatelnou barvu v kuchyni místo obkladů za linkou a po 8 letech úplně v pohodě, ten kousek zdi pokud ta zeď je v pořádku vnitřní snad nevadí, že 100% nedýchá (což ani nevím, co je na tomto tvrzení výše pravdy). Malovali jsme tuším s Duluxem, což je dost známá značka a ne nijak extra drahá a všechno v pořádku.

omyvatelnou barvou natřít možná jenom ty části kde se pes opírá o stěnu? taky máme velkého psa co když si jde lehnout tak se po zdi "sveze"... jak jste to vyřešila?

Souhlasím s Karlem, také bych raději časteji vymaloval, ty barvy budou pěkný kekel, aby nepropustily vodu.

https://www.het.cz/cs/interierove-barvy/disperzni-omyvatelne/product.html?cat=66

Spíše bych nějakým způsobem zařídil, aby se pes neválel u zdi :D

Není lepší častěji vymalovat než kupovat takové to barvy? podle mě ty zdi pak nemůžou ani dobře dýchat.

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat