Díra skrz beton (V paneláku)

Dobrý den, potřeboval bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s probouráním díry do panelu v panelovém domě. Potřeboval bych udělat díru, která by byla v průměru 3-5 cm. Co jsem zpozoroval, tak panel má tloušťku přes 60 cm. Problém je, že díra by vedla ven z paneláku. Napadlo mě, že by se to možná dalo udělat s kladivem a dlouhými hřeby, ale nevím co by na to řekl panel. Měl bych to na navedení odsávání vzduchu. Děkuji za všechny odpovědi.

Odpovědi

- pozor na ocel pod betonem (indikátor kovu) - čím kvalitnější vrták, tím lépe - problém vyražení obrovských kusů na druhé straně, buď se s tím smířít a omítnout, nebo předvrtat malým průměrem ke konci bez příklapu (poslední 2 cm) a potom převrtat na požadováný průměr z obou stran Přeji úspěch. Kladivo s průbojníkem je cesta k vyražení obrovského kusu betonu!

Dobrý den, potřeboval bych se zeptat jestli někdo nemáte zkušenosti s probouráním díry do panelu v panelovém domě. Potřeboval bych udělat díru, která by byla v průměru 3-5 cm. Co jsem zpozoroval, tak panel má tloušťku přes 60 cm. Problém je, že díra by vedla ven z paneláku. Napadlo mě, že by se to možná dalo udělat s kladivem a dlouhými hřeby, ale nevím co by na to řekl panel. Měl bych to na navedení odsávání vzduchu. Děkuji za všechny odpovědi.
Na panel jedině diamantovou vrtací korunku https://www.nejlevnejsinaradi.com/diamantove-korunky/ ta si hravě poradí s armaturou v panelu. Nějaký hřebíky a kladivo jsou při probití panelu k ničemu :) Korunka se pomocí přídavné stopky upne do vrtačky a už to frčí. Tak hodně zdaru! David H.

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat