Izolace vodovodního vedení pod jurtou

Potřebuji poradit se zateplením vody. Koupili jsme pozemek, kde měli vodu ve 30 cm. Položili jsme ji do 1m, kromě místa, kde ústila do studny - pomocníci mi zaházeli výkop, než jsem s tím něco udělal. Nad vodovodním vedením jsme potom stavěli jurtu a při terénních úpravách se vodovodní potrubí dostalo v části u studny k povrchu - v příloze je nákres situace. Jurta je na patkách cca 10 cm nad zemí a bude stále vyhřívaná. Pokud budeme pryč, tak bude temperovaná na cca 10 stupňů. Přemýšlím o dvou variantách řešení: 1. Zbořit kryt studny (cihly + betonový základ), vykopat 1m do hloubky a celé vedení položit hlouběji. 2. Izolovat studnu a prostor od studny a pod jurtou nad vodovodním vedením izolovat k jurtě - aby byla půda vyhřívaná od jurty a od studny. Při 1. variantě nevím, co čekat při zakopávání krytu studny do země. U 2. varianty si nejsem jistý, zda bude stačit na nezamrznutí vody. Můžete někdo poradit? Bydlíme na Jižní Moravě u Slavkova v údolíčku. Takže v rámci ČR spíše teplejší zimy. Děkuji.voda_situace

Odpovědi

Vladislave,právě jsem odpověděl na LIVINGU

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat