Zbělení cihel po natření vodním sklem

Zdravím, pustila jsem se do renovace podkrovního pokoje.Uvnitř tohoto pokoje vede komín. Prvně byl omítnutý, ale rozhodla jsem se omítky zbavit a ponechat holé cihly. Cihly jsem tedy očistila za pomocí železného kartáče, oprášila, vyspárovala cementovou maltou, nechala vyschnout a natřela vodním sklem. Toto natírání jsem dělala 2x. Poprvé jsem komín natřela zředěným vodním sklem (tak jak mi bylo doporučeno), ale po nějaké době cihly zbělaly a začaly se jakoby loupat. Zkusila jsem proces opakovat - očistila jsem cihly opět kartáčem, zkusila je odmastit (jar s vodou), nechat pořádně vyschnout a natřela jsem cihly opět vodním sklem, tentokrát bez ředění. Bohužel po půl roce mi cihly opět zbělaly a zase se začaly loupat. Bohužel nevím, co dělám špatně. Dočetla jsem se v různých diskuzích, že se musí používat vodní sklo draselné (ne sodné) a nebo použít hydrofobní impregnaci. Budu ráda za jakoukoli radu. Děkuji.

Odpovědi

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat