Sprchova hlavica - funkcia OFF

Dobry den, prosim o radu, co sa tyka sprchovej hlavice. Otocenim sprchovej hlavice viem menit funkcie a tym padom prud vody na rozprasovac, prudky prud a pod. Avsak je tam aj moznost OFF. V jej pripade sa hlavica uplne uzavrie a voda nepreteka. Kedze som nedavno menil aj hadicu aj hlavicu, nerad by som nedbalym skusanim nieco poskodil. Moja otazka teda je : co sa stane v pripade, ked mam sprchu pustenu naplno a uzavriem hlavicu (OFF) ? Moze tlak vody, ktory bude dalej prudit do hlavice poskodit tesnenie alebo aj bateriu alebo hlavicu, ci proste voda prestane tiect ako ked sa uzavrie kohutik? Vopred dakujem za odpoved.

Odpovědi

Abych pravdu řekl, tak tato otázka mi také vrtala hlavou, když jsem si z https://www.emako.cz/sprchove-hlavice/ koupil sprchovou hlavici, která tuto funkci má. Udělal jsem tedy takový malý experiment. Hlavici jsem nastavil do vypnuté pozice a nechal puštěnou vodu. Takto jsem to nechal pár minut a nic se nestalo, takže bych řekl, že to funguje stejně, jako byste vypl vodu přímo na kohoutku. Myslím si ale, že i tak je pořád mnohem lepší nápad vypínat vodu na kohoutku a ne na hlavici.

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat