Epoxidová stěrka na podlahu a stěny

Dobrý den, budeme rekonstruovat kuchyň a líbí se mi nám stěrky se vzhledem betonu. Snažím se najít víc informací na internetu, ale všude je pouze informace, že je nutné, aby prováděla specializovaná firma, ale ze zahraničních stránek mi to tak komplikované nepřijde (vzhledem k tomu, že jinak jsme svépomocí na domě zvládli téměř vše). Máte s tím někdo zkušenosti? Je možné dát epoxidovou stěrku přímo na starou dlažbu nebo se pod ní musí dát cementový potěr? dlažba je rovná a neuvolňuje se. Pokud ano, musí se zdrsnit nebo stačí penetrace a pak rovnou stěrka? A kde ji koupit? Našla jsem například značky Betonex nebo Sika, ale na internetu není jediný obchod, který by je nabízel... Moc děkuji za radu

Odpovědi

Milá Markéto, dotaz je už trochu starší, ale tak jako jsem na něj narazil já, může na něj narazit i někdo další. Věřím, že od roku 2015 jste už rekonstrukci kuchyně jistě dokončili. Osobně jsem si nedávno také nechal udělat epoxidovou stěrku Betonepox do koupelny a protože v koupelně jsou obecně náročnější podmínky než v kuchyni, nechtěl jsem riskovat. Rovněž si rád dělám svépomocí co zvládnu. Když to zkazím, alespoň vím, komu mám nadávat. Takže jsem si vyhledal informace o typech stěrek, našel třeba Benátský štuk, nebo Pandomo, také obchody, kde by se dal materiál koupit a pak jsem to vyhodnotil a dospěl k závěru, že zkazit to nechci. Nestálo by to za tu škodu. Jednak je materiál drahý, jednak je třeba zkušeností k dosažení kýženého efektu. Ovšem hlavně mě odradila představa, že se to naoko povede, ale po čase se ukáže, že to byl omyl. Uviděl jsem těch starostí s opravami již používaného prostoru s nainstalovaným vybavením, promarněnou investicí a měl jsem jasno. Stěrka v koupelně musí být schopna odolávat trvalé vodní zátěži. Zvolil jsem tedy profesionální firmu Luxusní povrchy Němec. Přístup všech zainteresovaných osob byl příkladný. Od sekretářky, přes obchodníky až po řemeslníky, všichni byli ochotní, odpověděli na všechny dotazy, pomáhali mi s výběrem dekoru a nikdy mi nedali najevo nic ve smyslu, že je moje miniaturní zakázka nezajímá, tak jako se mi to stalo ve firmě AB parket. Teď možná můj příspěvek vypadá jako reklamní, ale popisuji jen co jsem sám zažil. Moje rada zní, nechat to profesionálům, minimálně pokud jde o koupelnu. Pokud jde jen o menší plochu k víceméně dekorativním účelům, šťastnou ruku. Petr Báša

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat