Jak na rekonstrukci stropu

Dobrý den, potřeboval bych poradit ohledně izolace stropu. Rekonstrujeme byt v bytovém domě v 1 patře. Nad bytem je zatím jen neobydlená nevytápěná půda (v budoucnu je možné, že zde budou vybudovány další bytové jednotky, ale spíše až v řádu let). Strop je tvořen omítkou rákosem prkny trámy a prkny. Je nutné provést rekonstrukci stropu a jeho zateplení původní strop tj prkna zůstane. Nevíme si, ale rady jaký vhodný materiál k tomu použít, zda by vyhovovalo obložit strop polystyrénem natáhnout perlinkou a navrch omítku. Příjde tam taky někam parotěsná zábrana? Jaký typ a kam? Je nutné ji dávat ve všech místnostech nebo by stačilo jen v místnostech se zvýšeným výskytem vlhkosti tj. kuchyň a koupelna. Nebo se nabízí jiné cenově přijatelné řešení? Předem Vám děkuji za odpověď.

Odpovědi

Dobrý den, potřebuji poradit musím udělat strop a nevím kam se dává parozábrana mám zazděné trámy a parozábrana se dává na trámy pod osb desky nebo nahoru na minerální vatu? pak udělám záklop z desek děkuji za odpověď 108459@seznam.cz

Dobrý den,

rekonstrujeme půdní prostor z 50 let a máme skladbu podlahy:vlnitý plech + betonová mazanina tl. 40-50 mm. Při chůzi se v některých místech prohýbá(hope). Jakým způsobem je možno rekonstruovat strop. Podlahu uvažujeme zvýšit o cca 100 mm a v podlaze požít podlahové vytápění.

Laťový rošt - pokud budete vedet kde jsou tramy tak lépe do tramů, ale když date třeba vrtuty po 300 mm i do podbití mělo by to vydržet-- to připevněni toho roštu se rozohodne až na stavbě- podle stavu, sami uvidite když tam první lat přidelate jak tam drží.. ale opravdu to nepodceňte, asi by nebylo příjemné mít na halvě celý podhled...

Dobrý den, tak dlouho mi váš problem vrtal hlavou ža jsem vymyslel jeho řešení..:) navrhuji: vyrovnat strop latěmy ( 60x50, 50x35) cca 500 mm od sebe - prošroubovat do podbití- opravdu poctivě- vrtuty nešetřete..:) a nato šroubovat sendvičové desky- herarklit+ polystyren ( tlouštka dle uvážení myslim že kolem 50 mm polystyrenu bude odpovídající.. a šroubovat na latový rošt. mate dve možnosti bud polystyrenem dovnitř ( natahnou perlinkou atd) nebo obraceně aby heraklit opratřen nějakou omítkou - nahodit- ale to je příliš pracné. Doporučuji polystyrenem do místnosti, když mi pošlete skladbu stopu spočtu vám jak tlusty polystyren by měl být...

pro jirku: pokud nějaká konstrukce delí vytápěný nebo nevytápěný prostor a izolační materiál který je použitý je náchylný na vlhko např. vata, tak použití paro zábrany je nutné, ikdyž by se její smysl vytratil za několik let ( zřízením podkrovního bytu- dva vytápěné prostory.. . nerad bych mudroval..:) ale to je fakt.. když v izolaci zkondenzuje pára , vata navlhne a ztrácí téměř všechnu izolační schopnost..:)

Jinak dělat stop ze spoda je opravdu halda " bordelu" ... opravdu..:) )


řešením je i polystyren a perlinka, ale je to zpousta práce nad hlavou což není zrovna prříjemné..
když se tak zamýšlím kdyby jste tam dávali jen polystyren a td nemusíte ztrhávat strop...( rakos atd..) pokud není extremně křivý... stačí oškrabat starou barvu , a na lepydlo přilepit polystyren, přes talířové hmoždinky přidelat... v tomto případě až do podbití.. anathnout perlinkou... a lepidlem.. nebo strahnout i omítku na tramy, a delat nějakou pomocnou konstrukci pro nějaky další podhled...

Dobrý den,v zásadě souhlas s tomasem,jen si nejsem jistý,zda je v tomto případě nutné použít parozábranu,ale jejím použitím se asi rozhodně nic nezkazí.Rovněž jsme řešili podobný problém před pěti lety (bez nutnosti zateplení - nad námi jsou ještě dvě patra),nakonec jsem nepoužil kovovou konstrukci,ale drěvěné hranoly jsem přiložil sespodu na strop a připevnil dlouhými vruty až do prken nad rákosem (strop byl celkem rovný,několik drobných nerovností vyřešil vypodložením) mezi prkny proháhl elektroinstalaci a zaklopil sadrokartonem. V našem případě se jednalo o nutnost rychlého a levného řešení z důvodu stěhování,nicméně bez problémů až dodnes

Dobrý den, jako nejčastější způsob zateplení je použití minerální vlny mezi trámy, píete zde že podkroví je nevytápěné, proto je nutné ve všech místnostech použít parozábranu. tl. izolace je dobré si nechat spočítat - zvladá to každej průměrnej stavař..:) takže budoucí skladba bude podhled( sádrokarton, nebo zase omítka a jejich konstrukce tj. bud ocelová konstrukce pro sdk nebo podbití a rakos pro omítku) dále parozábrana dokonale spojená a parotěsná!( nalepení ke stěnám, odizoování všech instalací a pod.) a vrstva minerální vaty( v hlavě jsem si to spočítal a pod stropem půdy by stačilo kolem 120- 140 mm ):)) no a pak samotný záklop- tj " prkna" nabízí se zde i jednoduší řešení tj. vytrhat záklop, vložit parozábranu a dotěsnit, vložit izolaci , záklop zpět- je to méně finančně i fyzicky náročné!! ale záleží natom jesltli chcete nový podhled. Nezdá se mi že by na starém stropě nebyla žádná izolace, .. mi tam například měli plívy..:) což nebyla zrovna sranda je otamtud dostat..

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat