Stará dřevěnice

Dobrý den, potřebovala bych radu. Stará dřevěnice (120 let), strop v pokoji odkrytý na desky, nad tím nějaký zásyp, beton a neobývaná půda. Střecha je nová včetně krovů a pokrytí. Chtěla bych v pokoji mezi trámy (20x20) mít strop omítnutý. Řemeslník mi doporučil na desky nabít laťky, na to polystyrén, popřípadě do protilehlých rohů otvory na větrání. Na to perlinku a omítku. Trámy samozřejmě zůstanou dřevěné, ošetřené. Později by se půda zateplila. Je to správné řešení? Děkuji za odpověď na můj e-mail. Trnková

Odpovědi

Dobrý den, realizovat to takto půjde. Dřevostavba dost pracuje a je to dáno přírozenou vlastností dřeva. Pokud by omítka šla až ke dřevu, po čase budete mít všude praskliny. Proto byste spáry musela dolištovat. Trochu mi ten polystyren nejde do 120 let staré roubenky. Možná byste mohla uvažovat o tradičních materiálech, jako je rákos, konopí a hliněná omítka, pokud by Vás tyto tradiční materiály zajímaly podívejte se na www.prirodnistavba.cz

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat