Krbový ventilátor na rozvod tepla - PRO A PROTI

Mám dotaz na zkušenosti s rozvodem teplého vzduchu z krbové vložky pomocí ventilátoru. Zejména mě zajímá hygiena provozu. Setkal jsem se s názory, že tento nucený oběh teplého vzduchu v domě vytvoří trvale velmi prašné prostředí. Rozvod nelze čistit a usazují se zde velmi malé prachové částice, které se stále dokola vyfukují do místností. Za pár let bydlení a zejména spaní v tomto prostoru prý máte objednávku na plicní oddělení jasnou. Máte někdo s tímto zkušenosti a případně nevíte, zda to není někde diskutováno. Díky. J.P.

Odpovědi

Za mě doporučuji tento krbový ventilátor, máme ho už přes 2 roky a jsme spokojeni. https://www.czvzduchotechnika.cz/an-2/ ,  hlučnost je cca 60 dBA. Ale pokud ventilátor namontujete do technické místnosti, nic neuslyšíte.

Za mě doporučuji tento krbový ventilátor, máme ho už přes 2 roky a jsme spokojeni. https://www.czvzduchotechnika.cz/an-2/

My máme rozvody pomocí ventilátoru udělané do celého domu s tím, že hlavní ventilátor je u krbu a v každém průduchu jsou ještě pomocné ventilátory, které se dají zapnout / vypnout pomocí vypínače a mohu jen doporučit, během méně chladné zimy to výborně stihne vytopit a nemám pocit že by se nám zvýšila prašnost nebo podobně a máme to takto zatím 4 roky.

dneska se už dá každý problém řešit a tam kde ten ventilátor koupíš ti i poradí co ještě k tomu... a nebo to udělat tak, ať se k tomu dostaneš... my se k tomu dostaneme třeba z půdy, ať nemusíme ničit strop v místnosti

Já myslím, že ventilátor je v pořádku, a to už jen minimálně z důvodu těch poletavých částic a možného úniku CO do pokoje. Záleží, pokud chcete s bypasem nebo ne, od toho se liší i ceny, pro příklad - https://www.levnekrby.cz/katalog/rozvody-vzduchu-pro-krby-5/ventilatory-45/ventilator-dospel-800-1259/ (to je taková střední cena).

Prosím o radu jak rozvest vzduch vlastnim peletovaci kamna .ale v mistnosti kde je použivame mame pořadně přetopeno i když topime na minimum chtěl bych dostat teplo o patro vyš a popřipadě do jedne mistnosti vedle děkuji

Dobrý den, hezká odpověď - pepa se ptal na \"ventilátor mechanický (pohon teplý vzduch)\". Proč je tedy to co jste mu doporučil poháněno 100W elektrických???

Prodej krbových ventilátoru, filtrů, anemostatů a jiného materiálu pro rozvod teplého vzduchu z krbu. nabizime: : Krbové ventilátory (skladem) typ: KOM II 600 typ: KOM II 600 s bypasem :: Ventilátorové filtry (skladem) průměr:150 mm ::Krbové mřížky:: Anemostaty :: Izolovane hadice. Děkuji M.Hakl

Má někdo zkušenosti s mechanickým (pohon teplý vzduch) ventilátorem pro rozvod teplého vzduchu z krbové vložky. Prý to také funguje

dobrý den chtěl bych se zeptat jestli by mi někdo neporadil jak mám udělat větší rozvod tepla mám v místnosti kachlová kamna a potřeboval bych to teplo rozvádět do ostaních místností jak to mám provést popřípadě jakým způsobem děkuji za odpověd

První Předchozí 1 2 Poslední

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat