příprava před malbou

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jak postupovat,když jsem zeď seškrábal až na panel nebo štuk.

Odpovědi

Nejprve je nutno vyrovnat propadliny finální stěrkou.Po zaschnutí se povrchové nedostatky lehce síťkou srovnají. JB

jj, seškrábat je potřeba, ale u nás ženě vždycky vadí, že to pak není rovnoměrné, někde človek na stropě zabere víc a míň, ale podle mě se tam stejně nikdo nedívá... opravdu tomu pomůže ta brusná síťka?

Dotaz už sice není aktuální,ale odpovím následovně. Povrch stěn je nutné zbavit především vrstev,které nedrží.Pokud je mmnoho starých nátěrů,namočit stěny a širokou špachtlí oškrabat staré nátěry.Materiál ze stěn chytám do větší krabice,aby se nehromadil na zemi.Oškrabanou stěnu necháme vyschnout.Pak zkontrolujeme povrch,pokud se vyskytnou poškození povrchu,opraví se finální stěrkou.Ta se po vyschnutí přebrousí brusnou síťkou.Zeď se může vymalovat.Není potřeba žádná penetrace.Nový nátěr se nanáší válečkem a snažíme se nanášet stejnoměrnými tahy,a pak rychle ještě křížem.Na již nanesenou barvu už nesaháme.Pokračujeme vedle.Zkontrolujeme až po vyschnutí,pak můžeme provést opravu,.Pokud se vyskytne defekt,opravíme malbu oškrábnutím defektu a přestěrkováním stěrkou.Pak se provede oprava. JB

a nestačí na to dát jen perlinku a potom to vymalovat?

Dobrý den, řeším stejný problém, jak máte ve svém dotazu. Mohu vás poprosit o radu jak jste postupoval? Provedl jste to štukování? A jak dlouho jste to nechal vysychat, než jste začal malovat? Byl byste tak hodný a napsal mě váš postup? Předem moc moc děkuju Tereza Janská

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat