Prosím poraďte!!!hliněné omítky

Dobrý den, mám takový problém,koupily jsme domeček ale zjistily jsme že má ještě hliněné omítky,bylo mi doporučeno,že stačí obložení polystyrénem,ale známý mě od toho zrazují,nemáte s tím někdo zkušenosti,co byste mi poradily?sundat úplně vše na cihlu,nebo obložit polystyrénem?děkuji moc za rady.S pozdravem a přáním krásného dne Alena

Odpovědi

Dobrý den, pro mnoho lidí je stará výstavba historie, kterou je třeba nahradit novou technologií. Ano většinou jde o neizolované stavby proti vlhkosti a tím pro novodobé lidi skoro neobyvatelené. Podřezání a izolace je prvním krokem. Dále by možná stálo za to se podívat na historii daného objektu a v rámci možností jej opravit s prvky původního stavitlství. I dnes jsou dostupné materiály jako jsou hliněné omítky, hliněné barvy, kvalitní přírodní izolace a jiné viz. www.prirodnistavba.cz

Dobrý den, chci se vas zeptat na material a jeho poměr do dobrého šprycu na starou zeď a potom na poměr omítací malty na hrubou omítku. Mám nakoupený cement, vápno, písek a duvilax BD-20, který nám doporučil jeden stavař. Na závěr se bude na zeď malovat abstraktní dekorace. A ještě se chci zeptat jestli je nutné oklepat celou zeď, i když vrchní část zdi poměrně drží. Zeď je stará asi 80 let. Děkuji moc předem za radu.

Prosím Vás mám chalupu z kotovice. Pod balkónom mi odpadol kus kotovice, ktorý vymrzol. Teraz tam mám dieru a neviem ako ju mám zamurovať. Poraďte mi, ktorým materiálom to mám zapucovať, aby to držalo v tej kotovicovej stene. Ďakujem za odpoveď

zdravím Vás lidičky,živím se rekonstrukcí hliněných omítek a omítek nových,podle Vašeho dotazu bych však doporučoval nezávazné setkání při kterém mohu doporučit jak dané skladby omítek ,tak i vhodný systém zateplení z přírodních materiálů,v případě zájmu se na mne můžete obrátit bud na emailu jirivesecky@seznam.cz nebo na tel 736420516

Bude to znít divně ale nejdůležitější bude výpočet rosného bodu . Když použijete slabý polystyren zvenku tak vám to zvlhne a spadne , slabý zevnitř nebude to mít chybu . Silný zvenčí bude dražší ale zeď nezvlhne silný zevnitř může to vlhnout . Tak doporučuji najít vzorec a počítat .

Skúste sa pozrieť na článok "Fasada_Brizolit". V prvom rade by som sa venoval vlhkosti v dome.Pokiaľ je zvýšená, tak by som v žiadnom prípade nezaťepľoval.Je to začarovaný kruh.Vymeníte okná ( je úplne jedno či sú to okná plastové,alebo eurookna ) a tešite sa z toho , že šetríte na spotrebe plynu.Vlhkosť ktorú vyprodukujete svojím životom neodvetráte oknami ,ale postupom času sa dostáva do muriva.časť sa odvetrá až na vonkajšiu stranu.Potom dom zateplíte ESP a tešíte sa dalej. Spotreba plynu znova klesla a po dvoch až troch rokoch zistíte ,že vám začínajú plesnivieť steny v izbách.Každý obytný priestor potrebuje vetranie,ale aj tepelný výkon.Samostatnú pozornosť by som venoval zemnej vlhkosti.

Dobrý den, tak nejdříve uvažte zda chcete dum zateplit nebo ne...předpokladam že ano. A postupoval bych následovně-strhnout omítky, nahodit špryc a jadro a nato teprve polistyren, ta hliněná omítka muže být bůhví jak dlouho stra a předstvte si že nato sate polistyren- ona přestne dýchat- nebude přezni proudit vzduch takže začne vysichat..a taky by se mohlo stát to že vam začne opadavat. ale to jej jen muj názor. Oso¨bně bych se do takového experimentu nepouštěl.Jinak existují i jiné zateplovací systemi ktery by byly na hli¨něnku vhodnější- rákosové desy a pod...nedavno to bylo v televizi na čt 1 v chalupa je hra, tyto pořady jsou k shlédnutí i na netu, doporučuju!!

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat