Jak zničit krtka???

ted jsem si všim že he na trhu nový přípravek na krtky..je formě silikonu cena kolem 400kč.Máte někde zkušenosti s tímto přípravkem?

Odpovědi

Ahoj, taky jsem nakupoval různé plašiče (zvukové, vibrační anebo kombinace), gelové návnady, kleště, trubkové pasti. Utratil jsem za to snad přes 2000,-. Strkal petardy do děr, dýmovnice. Krtek na chvíli odtáhnul a potom se zase vrátil. By jsem z toho už zoufalý. Takže rád se podělím o zkušenost, pokud chcete mít jistotu. Našel jsem v diskuzich, kde byli taky takový zoufalci a najdenou tam jeden vychvaloval "expanzní likvidátor". Na můj vkus celkem drahá sranda ale zoufalost mě k tomu dohnala. Prodává se pod názvem "expanzní likvidátor hrabošů" Da se to ale spolehlive pouzit na krtka (v nazvu jej ale neuvadeji -asi aby byl klid o ekologů co kecají do takových věcí tepla svého bytu).  Jakmile jsem se s tím naučil, tak jakmile se objeví krtek, tak maximálně 3-4dny a mám klid. Základ je - pořádně likvidátor utěsnit. Každý krtek mě stojí asi cca 8-10korun. wwww.google.cz  -> expanzni likvidator hrabosu...

Ahoj, taky jsem nakupoval různé plašiče (zvukové, vibrační anebo kombinace), gelové návnady, kleště, trubkové pasti. Utratil jsem za to snad přes 2000,-. Strkal petardy do děr, dýmovnice. Krtek na chvíli odtáhnul a potom se zase vrátil. By jsem z toho už zoufalý. Takže rád se podělím o zkušenost, pokud chcete mít jistotu. Našel jsem v diskuzich, kde byli taky takový zoufalci a najdenou tam jeden vychvaloval "expanzní likvidátor". Na můj vkus celkem drahá sranda ale zoufalost mě k tomu dohnala. Prodává se pod názvem "expanzní likvidátor hrabošů" Da se to ale spolehlive pouzit na krtka (v nazvu jej ale neuvadeji -asi aby byl klid o ekologů co kecají do takových věcí tepla svého bytu).  Jakmile jsem se s tím naučil, tak jakmile se objeví krtek, tak maximálně 3-4dny a mám klid. Základ je - pořádně likvidátor utěsnit. Každý krtek mě stojí asi cca 8-10korun. wwww.google.cz  -> expanzni likvidator hrabosu...

To zní hodně zajímavě. Děkuji. Vyzkouším a snad to konečně zabere.

S krtkem jsme si toho taky hodně zkusili. Potom nám pomohl až tenhle gel www.stoppest.cz/hlodavci/total-gel-profesional-sada-na-krtky Je důležitý dodržet správný postup. Motykou kopnout do krtiny k sobě dokud neuvidím díru, do díry vytlačí gel 5-10 cm a převrátit hlínu zpět. Hlínu převrátit tak,aby ta co byla dole u díry, byla zase dole na díře a ta co byla nahoře, byla zase nahoře. Pokud to udělám špatně a dám hlínu co byla nahoře dolů, krtek muže cítit pach kočky, psa atd a už tou dírou nepůjde a udělá si krtinu vedle novou. Hlavně ničím nešťourat v díře, aby necítil pach člověka.

Zasadili jsme na zahrad nový trávník a začal nám tam hrabat krtek. Jak kdyby čekal, až tam tu trávu upravíme. Jak se ho co nejrychleji zbavit, než nám to tam celý poryje.

s krtkem už jsem to vzdal, zatím mi nic užitečně nezabralo ://

Jsem taky proti chemii, krtek může být i užitečný... Zkuste si vysadit nějaké rostliny, které krtky odpuzují, např. pryšec, česnek nebo afrikán. Více rad jsem našla v článku http://zahradnidenik.cz/2018/06/21/vyhnat-krtka-ze-zahrady/.

Já jsem proti chemii, abych řekla pravdu. Zkus kolem krtiny dát něco, co bude dělat rambajs, krtek to nemá rád a odstěhuje se :-)

. user avatar Jan

Jsou pasti, které krtci přežijí? Abych je mohl vypustit na pole. Četl jsem o podobných na https://www.bonacasa.cz/se-zbavit-krtka-zahrade-prozradime/

Doporučil bych určitě expanzní likvidátor hryzců a krtků. Koupíte zde: http://www.kentaurzbrane.cz/expanzni-likvidator-hryzcu-model-w2/ Je to na slepé patrony 9x17mm. Krtkovi nepomůže ani to, že před sebou hrne hlínu.

První Předchozí 1 2 3 Poslední

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat