nevyhovující spárovačka v koupelně

Ahoj, nevíte někdo, jestli jde přetřít, přebarvit, vylepšit spárovačka mezi dlaždičkama na stěnách i na zemi v koupelně? bklad mi vyhovuje, ale spáry jsou někde popraskaný a ještě mají hnusnou šedivou barvu, tak jestli to přetřít a čím? A máte někdo zkušenost, jak dlouho to vydrží? Dík Betka

Odpovědi

Dobrý den, máme nově obloženou koupelnu, ale bohužel se špatnou barvou spár. Místo bíle nám byly nedopatřením udělány hnusné šedé spáry. Prosím o radu jak se šedé spárovačky zbavit aniž by se musela vyškrabat. Jestli existuje např. nějaký nátěr nebo prostě něco čím by se to mohlo přetřít. Dííky za radu. zoufálá :( Leona

Dobrý den, dokážete mi poradit aniž bych musela odstranit původní spáry. Jak přetřít meruňkovou spárovací hmotu na světlejší? Všude čtu, že se nátěry loupou nebo po čase vymyjí. Máte někdo radu co s tím? Mám úplně novou koupelnu a ta spára je jak pěst na oko. Našla jsem na netu pár přípravků, ale nevím zda jim věřit. Je možné na původní spáry natřít další v jiném odstínu spáry?

Zdravím!
Přečetla jsem diskuzi a tak trochu doufám, že se mi také dostane rady. Nechali jsme v kuchyni položit krásnou (a drahou) červenou dlažbu. Zaspárována byla červenou spárovačkou Knauf, aby to ladilo, samozřejmě. Když se začala drolit poprvé, přítel dojel vyreklamovat, oni uznali, že to byla přemrzlá hmota a dali novou. Poté, co přítel celou podlahu vyškrábal a nechal znovu zaspárovat jsme zjistili, že Knauf se prostě drolí, mrcha jedna červená, ať je přemrzlý či nikoliv. Další volbou (všimněte si, spáry už byly dvakrát vyškrábány, což je o nervy..) byla červená spárovačka Rako (Lassesberger). Po návratu z víkendu, kdy spáry tuhly už chce přítel vyskočit z okna, protože se to drolí opět.. Nevěděl by někdo, co s tím udělat, jestli je nějaká možnost nemuset to vyškrabávat znovu nebo tak nějak vůbec čo s tým??? díky a přeju lepší zkušenosti!

Měl jsem spáry trochu nahnědlý a tak jsem vzal smirek,a mokrým smirkem jsem je vydrbal,lehce.Spáry jsou jak nové,ale asi by to chtělo napustit něčím,aby to nesálo vodu,ale nevím čím.

Dobrý den,
chtěla ybch se zeptat jakým způsobem se dá opravi prasklá dlaždice v koupelně na podlaze. děkuji za odpoved.

Dobrý den.
Starou spárovací hmotu je třeba vyškrabat a důkladně odstranit špičatým nástrojem - dejte pozor na poškození dlaždiček. pokud máte prasklou dlaždici, je možné ji vyjmout - podložit dlátkem nebo menším páčidlem a pomocí gumové palice odseknout, opět tak abyste nepoškodili ostatní dlaždice. Novou dlaždici pak usadíte na lepidlo na obkladačky nebo dlaždice, doklepnet na správnou výšku a necháte zaschnout. Prach ze spár vyluxujte vysavačem a pomocí špachtle a stěrky vyspárujte novou spárovačkou. Přebytečnou spárovací hmotu setřete navlhčenou houbičkou, nechte důkladně zaschnout a pak oteřte sucým hadříkem. Doporučujeme před nanesením nové spárovačky ošetřit spáry mezi dlaždicemi i obkladem vhodným fungicidem, abyste zabránili vzniku plísní, nebo můžete použít přímo spárovací hmotu s fungicidem.
(vyrábí je např. firma MAPEI)
Hezký den, Kutil Pepa

Ahoj,
nevím, čím spáry opravit, jestli jdou jen doplnit spárovačkou nebo se musejí vyškrabat a zaspárovat nově, ale s barvením jsem udělala hokuspokus a zatím je to dobrý. Teda odborníci ať radši nečtou, já si vylepšila obklad tak, že jsem původní spáry přemalovala akrylovýma barvičkama - prostě jsem si je koupila v papírnictví a malým štětcem šla na to. Do budoucna se stejně obklad bude měnit, zatím ani neplesniví a barva drží.nejdřív jsem to pořádně vydrbala nějakým čistidlem se savem a pak ještě obyčejným mejdlem. Kamarádi říkají, že jsem trochu cvok, když mám tříbarevný spáry, ale je to dobrý, hrozně me to bavilo.Tak hurá na to a hodně zdaru, Jol

Přidání Vaší odpověďi k tématu

Nejste přihlášeni

Pro přidání odpovědi na dané téma je potřeba se přihlásit. Pokud nemáte účet bude potřeba se registrovat.
Přihlásit se a přidat odpověď
nebo
Zaregistrovat