Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/folie-na-okne-spori): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Polyesterová fólie ESF na okna – vlastnosti - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Polyesterová fólie ESF na okna – vlastnosti

Polyesterová fólie ESF na okna – vlastnosti
Jak už to bývá, teprve opravdový příchod zimy řadu z nás přesvědčil, že bychom něco měli udělat s okny, jimiž nám utíká víc tepla, než je nezbytné. Existuje pro nás řešení rychlé, snadno proveditelné a samozřejmě účinné? Metalizovanou polyesterovou fólii ESF, kterou sklo z vnitřní strany „zateplíme“, připravila jako novinku společnost Hornschuch.
reklama

Vítaná fólie se neuplatní pouze na oknech obytných místností, ale například na sklech zimních zahrad. Dvacet procent úspory nákladů za energie, kterou spotřebujeme v zimě na topení, může znamenat částku, která stojí za úvahu, zda se do toho pustit. Tím spíš, že kutil si s takovým zákrokem sám poradí. Potřebovat kromě fólie toho bude málo: řezák, rozstřikovač a stěrku k vytlačení bublin.

V zimě teplo, v létě chládek

Nová fólie ESF na oknech dobře slouží celý rok: zatímco v zimě šetří náklady za energii, v létě funguje jako protisluneční ochrana a zadrží až sedmapadesát procent tepelného záření způsobeného sluncem. V obou případech je tedy doma příjemně…, a o to přece jde. V současnosti je fólie k dostání v šíři devadesát centimetrů a to v dvoumetrových rolích. V případě širší plochy proto musíme dva pásy přikládat k sobě, což ale není problém.

Námitka, že lepší, než okno tímto způsobem chránit je prostě ho vyměnit, neobstojí. Vzniklé náklady jsou nesrovnatelné – nejde jen o momentální rostoucí drahotu, v jejímž důsledku nás stále více má stále méně volných peněz. Výměna oken je prostě drahá a jejich kompletní renovace jakbysmet. Proto tam, kde není nezbytná, se fólie ESF vyplatí. Je to nesrovnatelně levnější, rychlejší a nemusíte najímat odborného řemeslníka, protože si s fólií dokážete poradit sami (lépe to ovšem jde ve dvou).

Další výhody ESF fólie

A pak: Ne každý má vlastní dům a nebo byt. A měnit okna, pokud jste někde v podnájmu, také nejde. Takže pokud je únik tepla značný a vy chcete ušetřit za energii, nezbývá vám, než nějaké opatření udělat. Závěsy před okny částečně mohou pomoct, ale je fakt, že ne každý je má rád, protože místnost trvale zastíní a také mohou chytat prach, takže třeba alergikům se vesměs vůbec nedoporučují. Fólie ESF i tento problém řeší.

Pokud na okenní tabuli použijeme klasickou protisluneční fólii, může se nám stát, že se kvůli hromadění tepla bude okno rosit. To je samozřejmě nepříjemné jak esteticky, tak pro stále přítomnou vlhkost a stékající vodu, která může časem třeba na dřevěném rámu nadělat docela slušnou spoušť. V případě použití ESF však žádné tepelné hromadění nevzniká, protože tato fólie teplo neabsorbuje.

U fólií na skle vzniká vždycky otázka, jak se změní jejich nalepením průhlednost skla. Nová fólie je i přes lehkou třpytivost transparentní a má stejně jako čiré sklo při pohledu dovnitř lehký zrcadlový efekt. Na pohled se vůbec nepozná, že jí prochází pouze 70 % světla, čehož důkazem je, že například růst květin nijak neomezuje. Testy prokázaly, že s léty neztrácí energeticky úspornou funkci, nezežloutne a ani se nezakalí.

Předností je i snadná údržba

Důležité samozřejmě je, zda nám fólie nezkomplikuje život například při mytí oken. Odpověď je, že ji lze snadno otřít běžně dostupnými neagresivními čisticími prostředky a měkkým hadříkem, který nezanechá na povrchu fólie stopy škrábanců. A protože se jedná o polyester a nikoliv o PVC, nemůže se fólie na okně ani zkrabatit. A když už se jí rozhodneme z nějakého důvodu zbavit, povede se nám to beze zbytku - a pokud na skle snad zůstanou nějaké stopy po lepidle, poradí si s nimi i běžný saponát.

Více informací na www.d-c-fix.cz

Autor: Jiří Jan a Hornschuch CS, s.r.o. (text), Hornschuch CS, s.r.o. (foto)

Související články

Folie na sklo aneb špionům pohledy zakázány 4  fotek

Folie na sklo aneb špionům pohledy zakázány

Máte velká okna a prosklené dveře na zahradu nebo terasu, ale vadí vám, že i za dne musíte mít zatažené záclony nebo žaluzie, aby vám sousedi nekoukal ...


(Skoro) nová kuchyň za pět tisíc 4  fotek

(Skoro) nová kuchyň za pět tisíc

Ještě slouží, ale už se nám vzhledem nelíbí? To je problém, který často provází nejeden předmět v našem okolí. Přitom nepatříme mezi odborníky, ani ne ...


Bezpečnostní fólie na sklo 7  fotek

Bezpečnostní fólie na sklo

Bezpečnostní fólie nalepená na sklech oken, dveří a dalších skleněných plochách významně zvyšuje zajištění objektů proti vloupání i ochranu osob před ...


Proměna stolku s dc-fix folií 33  fotek

Proměna stolku s dc-fix folií

Starý noční stolek už ztratil glanc, taky mu chybí horní deska, ale vyhodit ho ještě nechcete? Zkuste mu dát nový kabátek ze samolepicí folie dc-fi ...


Samolepící folie DC fix

Firmu Hornschuch není nutno ani představovat, jistě skoro každý ví, že tato firma je profík na samolepící tapety a dekorace. V tomto videu, které t ...

reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×