Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/energie/alternativni-zdroje/rovnotlaky-vetraci-system): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Rovnotlaký větrací systém: jednotky ILTO – výhody - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rovnotlaký větrací systém: jednotky ILTO – výhody

Rovnotlaký větrací systém: jednotky ILTO – výhody
V dnešní době stavíme domy s čím dál vyššími tepelně izolačními vlastnostmi, těsnějšími stavebními otvory (okna , vstupní dveře), abychom snížili náklady na vytápění na minimum. Přirozená výměna vzduchu je omezena na nejnižší možnou míru. Ovšem výměna vzduchu je nezbytná nejen proto, abychom zamezili destrukci stavebních konstrukcí nadměrnou vlhkostí, ale současně i pro vytvoření příjemného ovzduší uvnitř budov.
Větrací systémy v rodinných domech a bytech nahrazují znečištěný vzduch čerstvým vzduchem v závislosti na potřebách obyvatel.
reklama

Větrací jednotky se zpětným získáváním tepla z odváděného vzduchu jsou vhodným řešením jak pro snížení celkových tepelných ztrát, tak i pro vytvoření příjemného klima bez nadměrné vlhkosti, pachů, koncentrace oxidu uhličitého a v neposlední řadě i hlukového smogu, který vzniká u klasického větrání otevřeným oknem.
Vzhledem k náročnosti instalace vzduchového potrubí jsou vhodné pro nové nebo rekonstruované domy a byty.

Energetické úspory

Srdce větracích jednotek tvoří velmi účinné hliníkové výměníky tepla. Jejich celoroční účinnost v závislosti na typu výměníku dosahuje hodnot přes 80 % a přináší podstatnou úsporu nákladů spojených s větráním.

Variabilní možnost umístění větracích jednotek

Větrací jednotky je možné umístit v temperovaných místnostech (zpravidla technické nebo sklepní prostory, menší větrací jednotky lze zabudovat i do skříně na chodbě), v půdních prostorech, speciální modely dokonce v kuchyňské lince.

Cirkulační okruh

Pro objekty, kde je využívána krbová vložka nebo jiný lokální zdroj tepla, je možné instalovat větrací jednotku vybavenou cirkulačním okruhem, který zajistí rozvod tepla z vytápěné místnosti do ostatních místností a jeho smíchání s nezbytným množstvím čerstvého vzduchu.

Vyspělá regulace

Řídicí jednotky pro větrání jsou k dispozici od základních typů napěťových regulátorů s ručním ovládáním intenzity množství větracího vzduchu až po elektronické regulátory s časovou regulací, s možností připojení snímačů pohybu, vlhkosti nebo koncentrace oxidu uhličitého. V okamžiku zjištění limitu přípustných hodnot dojde k sepnutí maximálního výkonu až do doby, kdy se měřené hodnoty vrátí na běžnou úroveň. Pro časté používání krbové vložky je k dispozici i spínač usnadňující její zapálení.

Patentovaný infra snímač

Fotobuňkou řízené rozmrazování zastaví po nezbytně nutnou dobu přívod vzduchu v případě zamrznutí rekuperačního výměníku. Patentované řešení odstraní mnoho problémů a současně prodlouží provoz větracího systému během nízkých venkovních teplot až o 50 % v závislosti na povětrnostních podmínkách.

Dohřev a chlazení

Větrací jednotky ILTO jsou standardně vybaveny zařízením pro dohřev přiváděného vzduchu buď elektrickou topnou spirálou nebo vodním radiátorem napojeným na topný systém.
Automatický letní by-pas zamezí během horkých letních dnů nárůstu teploty uvnitř obydlí. Pro další chlazení je možné využít vodního radiátoru napojeného na zdroj chladné vody, popř. zajistit přívod vzduchu přes zemní výměník.

Tichý provoz

Technické parametry větracích jednotek s velkou rezervou splňují platné předpisy i požadavky zákazníků. Nízká hladina hluku, minimální údržba a intuitivní ovládání představují tu správnou volbu.

Důmyslné větrací systémy splňují všechny požadavky na zdravé bydlení nejen v současnosti, ale i v budoucnu. Technicky vyspělé ventilační systémy jsou přizpůsobivé pro každou stavbu. Slučují se v nich pokrokové výrovbní technologie, nezbytné zkušenosti a individuální potřeby zákazníků.

Více informací k dané tematice se dozvíte na www.nativa.biz

Autor: Nativa s.r.o (text a foto), Pepa (foto)

Související články

Chvála tepelného čerpadla 3  fotek

Chvála tepelného čerpadla

V domě má být teplo, ale protože náklady na něj stále stoupají, hledáme jeho nejefektivnější zdroj. A také utěsňujeme a zateplujeme, co se dá. Jenže z ...


Chcete dýchat čerstvý vzduch? 13  fotek

Chcete dýchat čerstvý vzduch?

Čerstvý vzduch je nepostradatelný prvek pro regeneraci našeho organismu, duševních sil a udržení zdraví. Proto jezdíme na dovolené do hor nebo k moři ...


Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem 4  fotek

Intellivent Celsius - ventilátor se zabudovaným termostatem

Firma Nativa uvedla letošní rok na trh horkou novinku - Intellivent Celsius, první ventilátor se zabudovaným termostatem. Navazuje na svého předchůdce ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×