Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Elektrokotle Protherm RAY KE: ve znamení moderny a úsporného provozu

Elektrokotle Protherm RAY KE: ve znamení moderny a úsporného provozu

Při zmínění termínu ,,elektrický kotel“ mnoho z vás napadne zajisté jedno, a tím je velmi vysoká spotřeba elektrické energie. Současné moderní elektrokotle mají díky mnoha zásadním vylepšením nejen podstatně úspornější provoz, zároveň ale nejen zajistí teplo, ale i teplou vodu. Podívejme se například na kotle Protherm RAY KE, díky hromadnému dálkovému ovládání ušetří za elektřinu, zvládnete jej ovládat přes mobilní telefon a v technické místnosti zaberou jen velmi málo místa.

reklama

Moderní závěsné elektrické kotle Protherm RAY KE jsou ideálním prostředkem pro účinné vytápění a přípravu teplé vody pomocí externího zásobníku. Tyto vytápěcí jednotky perfektně obstojí nejen v bytech s vlastní kotelnou, kde není k dispozici přípojka zemního plynu, ale velmi dobře se postarají o tepelný komfort v rodinném domě.

Základní přednosti elektrokotlů RAY KE

  • Jejich instalace je možná jak na úplně nový, tak stávající topný systém.
  • Jednoduchý ovládací systém s přehledným panelem je instalován přímo na kotli.
  • Připojením venkovního čidla získáte plynulou regulaci kotle podle toho, jak se pohybuje teplota venkovního prostředí.
  • Tam, kde nemáte bojler na ohřev teplé vody, využijete externí zásobník, čímž celý systém pro topení a teplou vodu sjednotíte a významně zlevníte provoz.
  • Výhodou elektrokotlů je jejich velmi tichý provoz, přičemž kotle RAY KE s příslušenstvím dokonce umožňují ovládání na dálku pomocí mobilního telefonu.
  • Integrovaná protimrazová ochrana je vynikající pro zajištění dlouhé životnosti kotle.
  • Široký výběr programovatelných regulátorů s bezdrátovým připojením, technologií Wi-Fi nebo venkovním čidlem pro přesné nastavení teploty vytápění. Kotle RAY KE nabízejí také eBus komunikační rozhraní mezi regulátorem a kotlem.

Malé rozměry, vysoký výkon

Moderní elektrokotle jsou známé svojí vysokou efektivitou provozu. Nejinak tomu je i řady RAY KE od značky Protherm. Kotel může nabídnout výkony v rozmezí od 6 do 28 kW, k tomu je vhodné, aby jste zároveň pořídili i zásobník na teplou vodu. Jeho výhodou je tak jedna topná jednotka pro celý systém ohřevu vody a topení, sympaticky malé rozměry a především stále dostatečná zásoba teplé vody pro případ, že si chcete dát sprchu po náročném pracovním dni nebo toužíte po horké koupeli. Vždyť šířka kotle s připojeným 120 litrovým zásobníkem na teplou vodu není větší než 590 mm! Při výšce pouhých 1800 mm celou sestavu schováte do rohu technické místnosti, kde jsou k dispozici veškerá zázemí, která jsou zapotřebí.

V chalupách potom přijde vhod menší sestava, vybavená zásobníkem teplé vody o kapacitě 60 litrů. Celé řešení kotle se zásobníkem funguje v praxi tak, že kotel automaticky řídí proces ohřevu vody do topného systému a ohřev vody v zásobníku. Uživatel si přímo na displeji kotle jednoduše navolí požadovanou teplotu pro topení i teplotu vody v zásobníku. Teplotní čidlo uvnitř zásobníku neustále předává informace kotli, který upřednostňuje ohřev zásobníku. V praxi to znamená, že při poklesu teploty vody v zásobníku cca o 4°C pod nastavenou hodnotu, kotel automaticky přestaví trojcestný ventil do polohy ohřevu zásobníku a plným výkonem nahřívá zásobník.

HDO aneb zkratka ve znamení úspor elektřiny

Elektrokotle RAY KE mají jednu zásadní vlastnost. Signál HDO neboli hromadné dálkové ovládání je systém, který umožňuje jednoduše zapínat kotel jenom tehdy, kdy je požadován provoz na nízké tarifu. Při dvoutarifové sazbě to znamená především významnou úsporu financí, nutných pro provoz celého domu nebo bytu.

Více informací naleznete na www.protherm.cz.

Autor: Radoslav Ptáček (text), Protherm (text a foto)

Související články

Modernizace topení 4  fotek

Modernizace topení

Dosloužil vám kotel? Nebo doma mluvíte o výměně stávajícího za účinnější a úspornější kotel? Pak byste měli pouvažovat, o jaký systém budete mít zá ...


Výměna starého kotle za nový 7  fotek

Výměna starého kotle za nový

Na jaře, kdy končí topná sezóna, nás většinou nenapadne řešit otázky kolem výměny kotle, ovšem ve chvíli, kdy odejdou teplé dny a nastoupí sychravý ...


Plynové kondenzační kotle – jak fungují a jaké jsou jejich přednosti 4  fotek

Plynové kondenzační kotle – jak fungují a jaké jsou jejich přednosti

Pokud chcete vytápět pohodlně, účinně a poměrně levně, pak jsou ideálním řešením kondenzační kotle. Vývoj a výroba těchto kotlů navíc odpovídají no ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
1
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
0
Jaký materiál pro rozvody topení Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Nicholas
0
oběhové čerpadlo ALPHA 2 Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jiří
2
Čím topíte ve starším RD? Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 4.6.2017 20:20 Matej
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
2
Elektřina - plyn Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 19.10.2018 08:17 Mílo
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
1
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×