Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Žatecká degustační soutěž

 Žatecká degustační soutěž
DUDÁK Premium světlý ležák získal zlato na 55. ročníku degustace piv u příležitosti tradiční žatecké Dočesné. Je to v krátké době již druhé zlaté ocenění strakonických ležáků. V červnu získal v Českých Budějovicích zlato DUDÁK Premium tmavý ležák v kategorii tmavý ležák, čímž se honosí titulem Pivo České republiky. Pivo KRÁLOVÁK, uvařené ve spolupráci s městem Volyně, se probojovalo až do semifinále. V soutěži bylo hodnoceno celkem sto vzorků z více než třiceti českých pivovarů.
reklama

Jednotlivé vzorky jsou posuzovány laickou i odbornou veřejnosti. V průběhu dvou dnů hodnotí piva dvě stě čtyři degustátoři. Degustace finálové kola probíhá za užšího výběru degustátorů, kdy komise je složena z dvaceti šesti osobností. Žatecká degustační soutěž patří mezi ty neprestižnější v České republice. V odborné porotě degustátorů již pravidelně zasedá i Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice, která letos zasedala i v komisi pro finálové kolo. Letošní degustace proběhly ve dnech 30 až 31. srpna v Chmelařském institutu Žatec.

„Jsme velmi rádi, že naše ležáky bodují. V Žatci je do hodnocení vtažena i laická veřejnost, která především klade důraz na chmelení piva a „pitelnost“ jednotlivých piv. Z celkového výsledku tedy plyne, že spotřebitelům naše ležáky chutnají,“ říká Dagmar Vlková, sládek DUDÁK – Měšťanského pivovaru Strakonice.

www.pivovar-strakonice.cz

Autor: DUDÁK - Měšťanský pivovar Strakonice, a.s. (tisková zpráva)

Související články

Poslední měšťanský pivovar 2  fotek

Poslední měšťanský pivovar

České pivovarnictví prožívá v současné době „krizi“, kdy se do výroby piva promítá nejen celkový ekonomický vývoj trhu, ale i legislativa a levný dovo ...


Dudák získal ocenění 1  fotek

Dudák získal ocenění

DUDÁK – Měšťanský pivovar Strakonice se tradičně účastnil 22. Reprezentačních slavností piva v Táboře, kde letos v degustační soutěži bodoval Dudák sv ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×