Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dřevěné ploty

Dřevěné ploty

V současné době se oplocení rodinných domů převážně skládá z betonové nebo kamenné podezdívky a dřevěné nebo kovové výplně. Dřevěné oplocení je dnes dominantní. Je to věc pořizovacích nákladů, ale i estetického skloubení s okolím.

reklama

Při použití dřeva budeme vždy současně řešit i otázku povrchové úpravy. Musíme mít na paměti, že dřevo je přírodní materiál a na rozdíl od kamene, je stále živé. Tím máme na mysli především jeho nasákavost, která má vliv na objemové změny, které následně způsobují deformaci celé konstrukce. Vlivem vlhkosti dřevo mění objem tzv. „pracuje“. Je citlivé na venkovní prostředí. Je snadno napadnutelné škůdci, hmyzem, houbami a plísněmi. Pokud není vhodně chráněno, má omezenou životnost.

Další důležitá skutečnost je ta, že plot je tak zvaně nestabilní konstrukce – mezi jednotlivé části může zatékat voda a způsobit rozmáčení. Zde platí tři zásady:

  • správná konstrukce, s možností odtoku vody
  • povrchové ošetření všech dílů již před sestavením plotu
  • výběr nátěrové hmoty, která nevytváří hutný povrch, jež se může loupat

Budeme tedy volit takové nátěrové hmoty, které především silně penetrují.

Jaké zvolit produkty pro ošetření dřeva?

Značka SOKRATES®, tradiční český výrobce nátěrových hmot na dřevo, vám nabízí a doporučuje řadu produktů.

Z lazur doporučujeme rozpouštědlový systém – Olejovou lazuru DŘEVO, která má vynikající penetrační vlastnosti, dokonale a dlouhodobě chrání povrch dřeva. Zasychá pomalu. Druhý nátěr se provádí po 24 hodinách. Má vynikající životnost a vytváří na omak velmi příjemný, luxusní voskový povrch. Nikdy ne „hladový povrch“. Nátěrový film je rezistentní před napadením houbami a plísněmi. Tím dokonale brání jejich pronikání dál do dřevěného podkladu. Aplikuje se ve dvou nátěrech s předpokládanou životností 10 let. Lazura se zásadně neloupe a opravné nátěry se provádí pouze očištěním povrchu a nanesením nové vrstvy. Lazura je pochozí s očistnou zónou.

Z lazur ředitelných vodou nabízí a doporučuje SOKRATES® klasické produkty Lazurit FORTE a Lazurit PLUS.

Lazurit FORTE je vyroben na bázi uretanizované fermeže, která ovlivnila vlastnosti produktu. Zajistila extrémní penetraci, ale i pomalé zasychání. U málo nasákavých dřev je vhodné pro první nátěr FORTE naředit 1:1 vodou. Druhý nátěr se provádí zásadně již neředěným Lazuritem FORTE. První nátěr lze po zaschnutí podle potřeby lehce přebrousit. Výsledný povrch je polomatný s absolutní odolností na loupání a extrémní životností. Je pochozí.

Aplikuje se především na štíty budov, protihlukové stěny dálnic, dětská hřiště, golfové areály, ploty a podobně. Pokud chcete získat na omak příjemný povrch, líbivě pololesklý, tak druhý nátěr proveďte Lazuritem PLUS. FORTE a PLUS jsou vzájemně mísitelné bez možnosti skladování.

Lazurit PLUS je vyroben na bázi středně dlouhého hybridního alkydu s velmi dobrou penetrací a elasticitou po celou dobu životnosti nátěru. Aplikuje se ve dvou až třech vrstvách. Ideálem je základ FORTE, ale není podmínkou. U málo savých podkladů je opět vhodné první nátěr naředit vodou. Nátěr je dokonale odolný k loupání a jako FORTE odolný před houbami a plísněmi. Lazura je vhodná k použití na obložení budov, oplocení, zahradní nábytek, dětská hřiště a podobně. Aplikace především štětec.

NÁŠ TIP: pokud chcete získat např. u zahradního nábytku luxusní povrch, tak první nátěr provedete Lazuritem FORTE za 3 – 5 dní přebrousíte a aplikujete Silnovrstvou lazuru SOKRATES. Výsledek je super povrch bez loupání silnovrstvé lazury.

Sedlácká barva - pokud chcete dosáhnout barevné oplocení s krycí barvou, pak je správnou volbou Sedlácká barva. Jako hlavní složku obsahuje uretanizovanou fermež, dále olej, vosky a pojivo, které zajistí trvalou flexibilitu povrchu. Zasychá pomalu. Je klasickým výrobkem 3 v 1. Extrémně penetruje, základuje a vytváří dokonalý povrch. Aplikuje se ve dvou vrstvách, kde se první nátěr do dřeva prakticky beze zbytku vsákne. V interiéru na obložení postačuje pouze jeden nátěr. Díky kryvosti a penetraci budete mít dokonalý, exklusivní výsledek. Aplikaci provádějte především štětcem, kde první nevsáklou vrstvu postupně stahujte. Další nátěr provádějte nejlépe druhý den. Nátěry poskytují dlohodobou ochranu před nepříznivou povětrností a jsou rezistentní k napadení houbami a plísněmi. Použití – zahradní nábytek, ploty, obložení budov, dveře, hračky a podobně. Díky vynikající adhezi je vhodná i na kovové a plastové podklady, včetně minerálních.

Značka SOKRATES® Vám nabízí i levnou, ale vysoce kvalitní vodou ředitelnou Lazuru na ploty. Polokryvý výborný povrch, který se neloupe a má životnost min. 5 let. Vyrábí se v odstínech Palisander a Oregonská pinie.

Více informací naleznete na www.barvy-sokrates.cz.

Autor: Building Plast (text a foto)

Související články

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES 6  fotek

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES

Dřevěný zahradní dřevěný nábytek je nejčastěji vyroben z tropických dřev jako je teak, bankirai a podobně. Ale také stále častěji, z kvalitního a d ...


Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta? 5  fotek

Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta?

Různé přístřešky a stání pro osobní auta bývají často vyrobené ze dřeva, nejčastěji pak ze smrkového dřeva. Důvod je jednoduchý – stavbu lze poměrn ...


Povrchová úprava zahradního nábytku 7  fotek

Povrchová úprava zahradního nábytku

Systém klasifikace nátěrových hmot a systémů pro ochranu dřeva pro venkovní použití je rozdělen na klasifikaci podle účelu použití, podle vzhledu a ...


Renovace oken a dveří 5  fotek

Renovace oken a dveří

Okna a dveře jsou jedny z nejdůležitějších stavebních částí domu. Vysoká frekvence používání je příčinou jejich častého mechanického poškození, vče ...


I pro ploty platí pravidla 6  fotek

I pro ploty platí pravidla

Podle stavebního zákona je plot stavbou, na jeho stavbu však není nutné stavební povolení či ohlášení. Pro stavbu jakéhokoliv oplocení včetně plotů ...


Přístřešky a stání pro auta 4  fotek

Přístřešky a stání pro auta

Dřevěné přístřešky a stání pro osobní auta jsou nejčastěji řešeny jako dřevěné konstrukce. Volba dřeva, jako konstrukčního materiálu, není náhodná. ...


Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch 6  fotek

Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×