Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES

Dopřejte zahradnímu nábytku dlouhou životnost a krásu díky barvám SOKRATES

Dřevěný zahradní dřevěný nábytek je nejčastěji vyroben z tropických dřev jako je teak, bankirai a podobně. Ale také stále častěji, z kvalitního a dostupného domácího akátu. Tyto materiály jsou zárukou kvality a odolnosti. Uvedená dřeva vynikají vysokým obsahem tříslovin, které dlouhodobě chrání dřevo před napadením dřevokaznými a dřevozbarvujícími houbami. Další skvělé vlastnosti jsou vysoká pevnost, dobrá opracovatelnost, malá nasákavost a minimální objemové změny. Díky tomu je zahradní nábytek dlouhodobě krásný, pevný a odolný. Umocněte tyto jedinečné vlastnosti vhodnou nátěrovou hmotou.

reklama

Zahradní nábytek s dlouhou životností

Kvalitní akátový zahradní nábytek se vyznačuje krásou dřeva, příjemným povrchem a odolností proti vlivům počasí. Nábytek z akátového nebo teakového dřeva má tři až pětkrát vyšší životnost než nábytek vyrobený z měkkého listnatého nebo jehličnatého dřeva.

Proč opatřit dřevěný nábytek povrchovou úpravou?

Povrchová úprava dřevěného zahradního nábytku plní dvě funkce. Ochranu před povětrnostními vlivy, zejména sluncem a vlhkostí, které přímo poškozují dřevo a v neposlední řadě plní estetickou funkci. Ta spočívá ve zkrášlení dřeva a získání líbivého a na omak příjemného povrchu.

Nesmíte ale také zapomínat, že zahradní nábytek je kategorie nestabilní nebo polostabilní konstrukce. To znamená, že jsou zde různé spoje, kam může volně zatékat voda a způsobit rozmáčení dřeva. Při volbě nátěrové hmoty musíte vždy volit takové nátěrové hmoty, které především penetrují a vytváří malý povrch. Jinak dojde k loupání nátěru.

Zvolte kvalitní nátěrové hmoty SOKRATES

Značka SOKRATES® je specialistou na povrchové úpravy dřeva a má se dřevem zkušenosti již 25 let, vám nabízí osvědčená řešení. Pokud zahradní nábytek ukládáte mimo používání pod přístřešek, nicméně chcete získat mimořádně precizní dřevěný povrch, na omak příjemný s voňavý dřevem, potom je ideální použít Oleje a olejovosky zn. SOKRATES®.

  • Standardní teakový olej
  • Olej pro venkovní použití Bankirai
  • Tvrdý olej s voskem
  • Vysokosušinový olej na dřevo
  • Tvrdý olej s voskem Plus - nová generace olejů, díky nim získá nábytek excelentní povrch

Všechny oleje lze tónovat do celé škály odstínů. Výsledek je pak prvotřídní. Bankirai lze zakoupit v provedení natural, lehce do hněda, nebo bezbarvý určený k tónování.

Je nutné provést vždy dvě aplikace, každou vrstvu ještě před zaschnutím dosucha rozleštit. Další vrstva se aplikuje až druhý den. Opět je nutné ji před zaschnutím rozleštit.

Pokud bude zahradní nábytek ošetřený oleji na dřevo dlouhodobě vystaven dešti, je nutné počítat s tím, že podle délky sezóny, bude vhodné jednou za rok provést udržovací nátěr. Nenechejte povrch nábytku zešednout.

Tam, kde v exteriéru hrozí napadení dřevozbarvujícími houbami, je nutné již před prvním nátěrem povrch penetrovat roztokem Lignofix E profi.

Všechny uvedené oleje pro SOKRATES® vyrobila firmy Alfred CLOU Německo.

Jak ošetřit trvale a dlouhodobě namáhaný nábytek?

Všude tam, kde bude zahradní nábytek dlouhodobě, nebo trvale vystavován povětrnostním vlivům je ideální a spolehlivá alternativa použití slabovrstvé lazury na na bázi modifikovaného lněného oleje - Lazurit FORTE.

Lazurit FORTE je skutečný TOP produkt v oblasti emulzních olejových lazur. Vyniká extrémní penetrační schopností. Zasychá pomalu 24 hodin. Aplikace je nutná ve dvou nátěrech s mezibrusem.

Vytváří příjemný pololesklý povrch s extrémní odolností na povětrnostní vlivy a je díky hluboké penetraci pochozí, je tedy vhodný i na nátěry teras. Tento produkt vám spolehlivě zajistí dokonalou ochranu minimálně na dobu 5 let bez údržby.

Pokud chcete získat povrch skutečně voskově sametový, tak první penetrační vrstvu FORTE nechte zaschnout, lehce přebruste a opatřete jedním až dvěma vrchními nátěry Lazuritem PLUS, který je vyroben na bázi hybridního alkydu. Oba produkty mají povrchy odolné před napadením houbami a plísněmi. Dále obsahují speciální, silně hydrofobní vosky. Pokud nemáte Lazurit FORTE pro první nátěr, tak oba nátěry můžete provést Lazuritem PLUS.

Podle potřeby opět proveďte mezibrus. A životnost s dokonalým povrchem? 7 až 10 let - podle zatížení.

Pokud budete chtít využít k povrchové úpravě rozpouštědlový systém, tak i zde vám vyjdeme vstříc s vynikající olejovou slabovrstvou lazurou – Ochranná lazura na dřevo. Produkt Alfred CLOU Německo.

Více informací získáte na stránkách www.barvy-sokrates.cz.

Autor: Building Plast (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Nátěry extrémně namáhaných dřevěných povrchů zvládnete se Sedláckou barvou. Zasoutěžte si o ni! 2  fotek

Nátěry extrémně namáhaných dřevěných povrchů zvládnete se Sedláckou barvou. Zasoutěžte si o ni!

Jaro je jako stvořené k renovacím, úpravám a novým projektům. K tomu patří i barvy, nátěry a lakování všeho druhu. Ať už se chystáte renovovat star ...


Již 25 let na trhu! Barvy Sokrates, to je stálice mezi nátěry, s nimi dřevo nezestárne! Zasoutěžte si o ně. 3  fotek

Již 25 let na trhu! Barvy Sokrates, to je stálice mezi nátěry, s nimi dřevo nezestárne! Zasoutěžte si o ně.

Každé dřevo postupem času stárne, opotřebovává se a získává přirozenou patinu. To platí jak o dřevu v exteriéru, tak v interiéru. Venkovní dřevěné ...


Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta? 5  fotek

Jakým ochranným nátěrem správně ošetřit dřevěné přístřešky a stání pro auta?

Různé přístřešky a stání pro osobní auta bývají často vyrobené ze dřeva, nejčastěji pak ze smrkového dřeva. Důvod je jednoduchý – stavbu lze poměrn ...


Dřevěné ploty 7  fotek

Dřevěné ploty

V současné době se oplocení rodinných domů převážně skládá z betonové nebo kamenné podezdívky a dřevěné nebo kovové výplně. Dřevěné oplocení je dne ...


Renovace oken a dveří 5  fotek

Renovace oken a dveří

Okna a dveře jsou jedny z nejdůležitějších stavebních částí domu. Vysoká frekvence používání je příčinou jejich častého mechanického poškození, vče ...


Povrchová úprava zahradního nábytku 7  fotek

Povrchová úprava zahradního nábytku

Systém klasifikace nátěrových hmot a systémů pro ochranu dřeva pro venkovní použití je rozdělen na klasifikaci podle účelu použití, podle vzhledu a ...


Povrchová úprava kamene a minerálních podkladů 3  fotek

Povrchová úprava kamene a minerálních podkladů

Krásná kamenná zídka, přiznané cihlové zdivo, velké kamenné venkovní květináče, pískovcové zahradní dekorace… to vše má společného jmenovatele – ká ...


Podzimní péče o zahradní nábytek s barvami SOKRATES 9  fotek

Podzimní péče o zahradní nábytek s barvami SOKRATES

Před zimou je potřeba nejenom zazimovat celou zahradu, ale také se postarat o zahradní nábytek. Pokud nemáte krytou terasu nebo pergolu, kde může b ...


Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch 6  fotek

Sedlácká barva, to je barva 3v1 – penetrace, základ a vrch

Sedlácká barva je produkt nové kategorie nátěrových hmot, který je zaměřen na zjednodušení nátěrového systému s maximálním prodloužením životnosti. ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×