Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/ulozne-prostory/nuzkovy-vesak-aneb-vesak-ktery-roste): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Vyrobte si nůžkový věšák - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Nůžkový věšák aneb věšák, který roste

Nůžkový věšák aneb věšák, který roste
Léto nebude trvat věčně a tak praktický věšák z pár smrkových latiček nám pro lezavé dny přijde vhod. Využijeme jej jak doma tak na chalupě. V předsíni poslouží na kabáty, kabelky či batůžky, nebo na něj v komoře můžete věšet smetáky. Výroba je nenáročná na dovednosti, nářadí a prostor: zvládnete to doslova na koleně.
reklama

Budete potřebovat

Materiál

Potřebovat budeme 4 delší dřevěné laťky o délce 44 cm a 4 laťky o délce 22 cm. Šířka latěk je cca 3 cm, ale rozměry můžeme přizpůsobit podle potřeby či dostupného materiálu.
Lazurovací lak nebo barva, vruty do dřeva, 10 ks knopky (nábytkové úchyty na zásuvky). K uchycení na stěnu 2 hmoždinky a skobičky nebo pevné kroucné šňůrky, případně háčky.

Nářadí

Ruční pilka, přímočará pilka, pásová bruska nebo brusný papír na houbičce, vrtačka, pravítko nebo úhelník, tužka, štětec.

Postup

  1. Ostrou čepovou pilkou si z latěk o průřezu 1 x 3 cm nařežeme materiál na výrobu věšáku. Na pilku při řezání netlačíme.

  2. Aby konce latiček byly nejen elegantní, ale především aby nepoškozovaly oblečení, je nutné je zakulatit. Přímočarou pilkou vyřízneme malé zaoblení. Jako šablonka nám může posloužit větší knoflík nebo sklenička.

  3. Zakulacené konce dohladka zabrousíme na pásové brusce. Výhodou je, jde-li bruska připevnit obráceně k podložce tak, jak je vidět na fotografii. Vypomoci si můžeme i kouskem smirkového papíru na pevném rovném špalíčku.

  4. V pomyslném středu kruhu na konci latěk si ostrou tužkou označíme kde budeme vrtat. Malým vrtáčkem pak vyvrtáme otvory pro spojení věšáčku. Při vrtání kontrolujeme kolmost.

  5. Místo háčků nám k pověšení budou sloužit dřevěné knopky (úchyty) na nábytek používané na zásuvky a dvířka. Budeme jich potřebovat deset. Ze zadní strany jedním vrutem spojíme dvě křížící se lišty a knopku.

  6. Aby nám věšák dlouho vydržel, musíme ho povrchově upravit - namořit do barevného odstínu. Tím necháme vyniknout přirozené barvě i kresbě dřeva. Provedeme dva až tři nátěry podle typu použité barvy.

Pepův tipDélka roztaženého věšáku se pohybuje od cca 50 do 110 cm, záleží na tom, jak moc jej roztáhneme.

Můžeme jej připevnit na skobičky zavrtané ve zdi. Pokud chceme mít věšák pro různé použití nebo třeba jako cestovní, můžeme si jej zavěsit na například na šňůry provlečené kraji věšáku a jeho šířku regulovat podle místa, kam jej zavěsíme.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Věšák na kabáty za pár chvil 15  fotek

Věšák na kabáty za pár chvil

S blížícím se podzimem více než jindy využijeme v předsíni šikovný věšák, který je po vstupu do bytu hned po ruce. Kabáty neuložené ihned po příchodu ...


Stolička s výklopným stupínkem 21  fotek

Stolička s výklopným stupínkem

Znáte to také, horní police v knihovně, šatně nebo spíži, nástavce nad skříněmi nebo snížený podhled jsou užitečné prostory, jak se ale do nich bezpeč ...


Věšák na kabátky pro děti 12  fotek

Věšák na kabátky pro děti

Chcete dětem pomoci naučit se věšet kabátky a bundy na své místo? Vyrobte jim jednoduchý věšáček na oblečení. Děti si jej mohou samy navrhnout nebo po ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×