Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/ulozne-prostory/botniky-aneb-kam-chodi-boty-spat): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Jak vybrat botník? - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Jak vybrat botník?

Jak vybrat botník?
Tak jako jsme my a naše nohy po celodenní chůzi unaveni a potřebujeme si odpočinout, podobně jsou na tom i naše boty. Jejich ložnice, tedy botník, musí splňovat určité podmínky.
reklama

Botník by měl být vzdušný a ze zadní strany nebo boků opatřen průduchy nebo perforovanými zády. Jen tak budou boty moci větrat a nenajdeme je druhý den stejně zpocené, jak jsme je tam předchozí den uložili. Je-li to možné, neumísťujeme botník do jiné části bytu než je předsíň. Zde jsou boty přímo po ruce a po vyčištění se nám vůně čistících prostředků neroztahuje do bytu.

Každý z nás potřebuje v průměru sedmery až desatery boty ročně. Do tohoto počtu jsou zahrnuty i boty sportovní, boty na lyže a přezůvky. Všechny tyto boty je potřeba nějak uskladnit. Část bot se takzvaně točí a vytahujeme je z uložených krabic podle sezony. Takové přezkáče by nám v botníku zabraly asi nemálo prostoru. Většina botníků je zřejmě začarovaných, protože aťsi pořídíme sebevětší, po čase je opět plný a boty z něj přetékají. V tomto nám opravdu může pomoci rozumné sezonní ukládání nepotřebných bot například do sklepa.

Šikovné výklopné botníky spotřebují málo místa a hodně se do nich vejde. Postačí jim malý prostor za dveřmi, kde vypadají jako nenápadná útlá skříňka.

Téměř dokonale využijí prostor botníky s roletovými nebo šoupacími dvířky. Botníky se zásuvkami nebo s výklopem jsou součástí prodávaných předsíňových stěn. Většinou jde o stavebnicový systém a můžeme jich naskládat vedle sebe tolik, kolik nám prostor v předsíni dovolí.

Výsuvný drátěný koš nám v malém botníku s dvířky pomůže beze zbytku využít prostor.

Díky malé zídce splynul otevřený botník s předsíní. Jeho výška je taková, aby se na něj při obouvání dalo pohodlně usadit a obout se.

Drátěný závěsný botník se vejde skoro za každé dveře, na ukládání sezonních bot (kromě kozaček) se hodí i do komory.

Na zimu i podzimní plískanice se osvědčila plastová okapávací podložka na boty, která má zvýšené okraje a rastr. Hned po příchodu domů dáme boty odkapat od bláta či sněhu. Na podložce počkají, než je vyčistíme a uložíme. Podložku jednoduše osprchujeme a je připravena k dalšímu použití.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Botník pro všechny vaše boty 5  fotek

Botník pro všechny vaše boty

V každé chodbě či předsíni najdeme pomocníka, který pomáhá udržet boty pohromadě a schované před očima návštěvníků, a udržuje zde pořádek – samozře ...


Předsíň – vstupní brána do bytu 21  fotek

Předsíň – vstupní brána do bytu

Předsíň je vstupní brána do každého bytu. Je to místo, kde vítáme návštěvy, i prostor, ve kterém provedeme poslední kontrolu své vizáže před tím, n ...


Botník za dveře 14  fotek

Botník za dveře

Vítá vás při vstupu do bytu hlavně v zimním období rohožka plná bot, kterou musíte překračovat? Vyrobte si jednoduchý botník. A že nevíte, kam s ním? ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×