Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/opravy-a-renovace/radiatory-jako-nove): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Renovace radiátoru - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Renovace radiátoru

Renovace radiátoru
Stojíte právě před rozhodnutím, zda si pořídit do bytu zcela nová topná tělesa , nebo by stačilo zrenovovat ta stávající? Díky novému kabátu určitě prokouknou.
reklama

Klíčovým krokem je výběr správné barvy. Vyplatí se vybrat speciální nátěrovou hmotu, která je určena právě k nátěrům radiátorů. Jedině tak totiž docílíte vylepšení požadovaného vzhledu radiátoru a také prodloužení jeho životnosti. Jednou z možností je ETERNAL na radiátory – speciální vodou ředitelný email pro vrchní nátěry topných těles horkovodního vytápění. Tvoří nežloutnoucí elastické lesklé nátěry, které vydrží teploty do 100 °C. Má velmi dobré krycí vlastnosti, rychle zasychá. Pokud budete chtít natírat na jaře či v zimě, nic vám nebrání. ETERNAL na radiátory můžete použít i na mírně hřející tělesa. Výhodou je, že při použití v interiéru nevydává žádný zápach.

Další informace naleznete na www.austis.cz.

Jak postupovat

Pokud jste si již vybrali barvu, můžete přikročit k samotnému natírání. Začíná jemným zbroušením starého nátěru brusným papírem. Vyplatí se tento krok nezanedbat. Je důležitý pro pozdější dokonalý vzhled topného tělesa. Následuje důkladné odmaštění povrchu radiátoru, tady pomůže přiměřeně koncentrovaný roztok saponátu a vody. Použít můžete prakticky jakýkoli kuchyňský saponát, který máte doma. Nezapomeňte pak vše důkladně opláchnout čistou vodou!

Pokud jsou na povrchu radiátoru viditelná místa, kde je obnažený kov, měly by se tyto plochy ošetřit antikorozním nátěrem. Vyplatí se použít antikorozní barvu stejné značky. V našem případě tedy ETERNAL antikor akrylátový. Poté již můžete přikročit k samotnému natírání.

EETERNAL na radiátory nejdříve pečlivě promíchejte. Nanáší se ve dvou vrstvách. K aplikaci můžete použít štětec, váleček nebo stříkání. Podle toho jaký způsob zvolíte, je možné barvu přiředit vodou do 10 %. Výrobce doporučuje dodržet rozmezí mezi jednotlivými nátěry 4–6 hodin.

Postup

  1. Starší topná tělesa nemusíte ukrývat, stačí jim dopřát nový nátěr.

  2. Před samotným natíráním je potřeba upravit povrch radiátoru brusným papírem. Pokud byste se někde dostali až na kov, natřete tato místa po odmaštění antikorozním nátěrem.

  3. Neměli byste zanedbat ani důkladné odmaštění topného tělesa. K tomuto účelu vám poslouží roztok saponátu a vody.

  4. Radiátor natírejte pomalu a pečlivě a samozřejmě speciální barvou určenou přímo pro tento povrch. Ujistěte se, že má dobrou kryvost, snáší vyšší teploty a nežloutne.

  5. Natírejte ve dvou vrstvách, interval mezi jednotlivými nátěry by měl být 4 - 6 hodin, podle doporučení výrobce.

Pepův tipETERNAL na radiátory patří k oblíbeným nátěrům, jednou z jeho nesporných výhod je jeho ekologická nezávadnost. To například znamená, že při použití v interiéru nevydává žádný nepříjemný zápach.
Autor: Eva Rajlichova (text), Austis (text a foto), PePa (foto)

Související články

Moderní design radiátory posunul do jiné dimenze 8  fotek

Moderní design radiátory posunul do jiné dimenze

Moderní design získaly radiátory po dlouhém vývoji domácího topení. Dnes už to není pouze praktické zařízení, které se postará o teplo v domácnosti ...


Máme dalšího výherce! 15  fotek

Máme dalšího výherce!

Soutěž „Získejte nátěr na vaši střechu“, kterou jsme pro vás ve spolupráci se společností Austis, specializovaným výrobcem barev na střechy, v minulýc ...


Třikrát o tom PROČ nové radiátory 4  fotek

Třikrát o tom PROČ nové radiátory

Když ze všech stran najednou slyšíme, jak se musí šetřit, hlava se nám z toho úžasného objevu nejspíš zatočí. Ona to zase taková novinka není, rozumní ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×