Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/opravy-a-renovace/chytre-reseni-pro-renovaci-nabytku): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Chytré řešení pro renovaci nábytku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Chytré řešení pro renovaci nábytku

Chytré řešení pro renovaci nábytku
Pokud stále ještě nebydlíte ve vlastním a v nejbližší době to nebude možné, asi nebudete chtít investovat velké částky do nábytku a vybavení pro přechodné bydlení. Nebo nábytek ještě slouží, ale už se okoukal? Navrhneme vám nenákladné řešení, které je ovšem hned vidět a může tak přinést velké uspokojení.
reklama

Vše je navíc rychlé, čisté, efektní a nepříliš drahé! Můžete se zařídit pěkně, útulně, dle posledních trendů a to za malý peníz. A také tím podpoříte svou duševní pohodu... mezi známé způsoby uvolnění energie patří cvičení a tvorba. Nemá-li však člověk žádný způsob uvolnění, tato energie se hromadí v těle a může vyvolat různé reakce, od deprese až po projevy násilí...
Udělejte něco pro své zdraví - tvořte!

Fikaně na to!

U nábytku, který má hladký tvar, jsou v poslední době trendem samolepící fólie. Objevte i vy jejich kouzlo a mnohostranné použití! K nepoznání dovedou změnit i třeba panelákovou plechovou kuchyni. Samolepící fólie jsou ideální pro renovaci kuchyňských linek, dveří, nábytku, umakartových jader apod.

Jejich výhodou je snadná instalace, jednoduchá údržba a díky jejich cenové dostupnosti i možnost častější výměny vzorů a textur. Pokud se vám zachce, můžete mít třeba každé roční období kuchyni v jiném stylu a barvách.

Firma Hornschuch CS dodává na trh fólie s dětskými vzory, se vzory dřeva, dlaždic, mramoru, korku, cihel apod. V nabídce jsou i fólie transparentní, které jsou určeny k dekoraci skleněných ploch. Fólie jsou dodávány v šířích 45, 67,5 a 90 cm. Ačkoliv jde o fólii, může budit dojem, že je to ořechové nebo třešňové dřevo, že jde o keramiku, mramor, nejnovější kovovou metalízu a podobně. Nábytek tak může mít neotřelý a zajímavý vzhled i za dostupnou cenu. Vzory a textury se dají různě kombinovat, fantazii se meze nekladou. Záleží jen na vás, co si vymyslíte! Vyhrajte si, skoncujte s nudou. A pokud se nechcete zrovna hned pouštět do renovace celé kuchyně, protože nevěříte své manuální zručnosti, zkuste nejprve něco menšího. Polepit krabici, dveře, staré židle, rámečky atd.

Tipy na použití fólií

renovace kuchyně
dekorace starého stolu a židlí
dekorace parapetů
polepení staré lednice
výroba designových krabic na ukládání věcí
polepení vypínačů
výzdoba dětských pokojů a nábytku
výzdoba a ochrana oken před nežádoucími pohledy
polepení dveří
oživení místnosti dekorativními bordurami

Vytvořte si svůj svět

Budeme potřebovat ořezávač papíru nebo nůžky, metr, fén, role samolepicích fólií d-c-fix a dostatečně velkou a rovnou podložku.
Pokud jsme se rozhodli například pro polepení skříněk, skříňky nejdříve změříme. Po zjištění rozměrů skříněk přičteme na každou stranu rezervu na oříznutí fólie.
Práci s nůžkami hravě zvládneme. Díky mřížkovanému rastru na rubové straně ustřihneme fólii rovně.
Plochu je třeba před lepením zbavit prachu a nečistot. Jinak nám fólie nebude na povrchu dobře držet. Velké plochy se doporučují potřít před lepením jarovou vodou. S fólií tak můžeme lehce manipulovat a několikrát korigovat chybné nalepení.
Stáhneme kousek spodní papírové vrstvy a potom ji přehneme. Následně přichytíme k podkladu asi 2 cm fólie. Přesahující části fólie, rohy, otvory a kouty vyřezáváme ostrým řezákem.
Zaoblené tvary na kuchyňské lince se nám budou lepit snadněji, když fólii d-c-fix nahřejeme fénem na vlasy.
Pracovní desku, boky skříní a podobné rozměrnější plochy lepíme raději ve dvojici. Odmotávání spodního rastrovaného papíru a uhlazování fólie musí probíhat najednou.
Čištění je velmi snadné a praktičnost jistě také hraje svou roli. Plochy polepené samolepicí fólií čistíme teplou vodou s přídavkem saponátu.

Celou místnost pak můžeme ještě oživit jemnými, dekorativními motivy v podobě nálepek a můžeme jimi zkrášlit i další hladké plochy (stěny, dveře, okna, skříně apod.). V poslední době se hodně používají například různé květinové vzory či siluety postav. Do kuchyně či koupelny můžeme použít samolepící bordury nebo nálepky na obklady nebo vypínače.

Pokud je nábytek a celý prostor pokoje převážně rovných, jednoduchých tvarů, můžeme si troufnout i na výraznější fólie s geometrickými vzory. Zvětšit prostor můžeme rovněž zrcadlovými fóliemi, které umějí dělat s prostorem divy.
Fólie se dají použít také na dveře (ty můžou být třeba z každé strany jiné, pokud se nám zachce), na okenní parapety, na lednici anebo třeba na okno.
Pokud bydlíte v přízemí a chcete se chránit před nežádoucími pohledy, určitě oceníte fólie s krycím efektem.

Samolepicí fólie zakoupíte v řetězcích Globus, Hornbach, Bauhaus, ve specializovaných prodejnách s tapetami, v papírnictvích a internetových obchodech.

Připraveno ve spolupráci s firmou www.kores-praha.cz

Autor: Hornschuch (text a foto)

Související články

Soutěž o tapety HORNSCHUCH 3  fotek

Soutěž o tapety HORNSCHUCH

Nebaví vás vzhled stěn v interiéru? Chtělo by to nějakou změnu, ale do malování se vám nechce? Co takhle zkusit tapety? Současný sortiment je tak širo ...


Bordury – výzva fantazii 10  fotek

Bordury – výzva fantazii

Bordury nejsou jen klasicky lepené nebo samolepicí pásky, kterými ukončíte vytapetovanou stěnu. Lze je použít i samostatně a pokud máte dost fantaz ...


Dveře jako nové díky dc fix 23  fotek

Dveře jako nové díky dc fix

I ty nejobyčejnější dveře se mohou během jednoho odpoledne proměnit tak, že už v bytě nebudou připomínat Popelku. Nemusíte kupovat nové ani sahat p ...


Skončila soutěž o dekorace do dětského pokoje 5  fotek

Skončila soutěž o dekorace do dětského pokoje

Dnes končí soutěž o veselé dekorace do dětských pokojů, které věnovala do soutěže firma Hornschuch. Ta rozšířila svou kolekci dekorací o novou design ...


Zrcadlo s DC-fix tapetou 10  fotek

Zrcadlo s DC-fix tapetou

Úplně obyčejné zrcadlo bude hned vypadat jinak, když vezmete nůžky, kousek transparentní samolepicí dc-fix tapety a přidáte špetku zručnosti.


Dveře v novém kabátě aneb renovace za jedno odpoledne 16  fotek

Dveře v novém kabátě aneb renovace za jedno odpoledne

Dveře ve starších panelových domech obvykle moc krásy nepobraly. Tomu se dá ale docela lehce napomoct. Pokud je nám líto vyměňovat celé dveře a neradi ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×