Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/nabytek/okridleny-stul): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Návod - jak zvětšit dětský stůl - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Návod - jak zvětšit dětský stůl

Návod - jak zvětšit dětský stůl
Povyrostly vaše děti už natolik, že jim dětský stůl začal být těsný a jako studentský už nestačí? Potřebujete plochu stolu zvětšit tak, aby se na něj vešel monitor, tiskárna a počítač?
reklama

Pomůcky, které už vnikly do života každého školáka, potřebují víc prostoru. Není nutné kupovat stůl nový, starý stůl nám může posloužit i tentokrát. Stačí jej opatřit jedním nebo dvěma elegantními bočními nástavci ve tvaru čtvrtkruhu.

Postup

 1. Dětský stůl už potřebám studenta a jeho nárokům na práci s počítačem svou plochou nevyhovuje. I zvětšení o přidanou poličku stačilo jen dočasně.

 2. Podpěru nástavce stolu vyrobíme ze dvou dlouhých a tří kratších příčných vložených latěk. Pečlivě je rozměříme a vyvrtáme otvory pro spojovací dřevěné kolíčky. Ty pak disperzním lepidlem vlepíme do hran kratších příček.

 3. Nohy stolu jsou vyrobeny jako jednoduché rámy se střední příčkou. Stejný proto musí být i nově vyrobený díl, který na stůl navazuje. Delšími svěrkami připravené části rámu stáhneme a necháme slepit.

 4. Nový díl přichytíme kratšími svěrkami k hotovému stolu, a to k noze blíže ke stěně. Menším vrtáčkem předvrtáme na čtyřech místech v pravidelných vzdálenostech otvory pro spojovací vruty.

 5. Zapouštěcí hvězdičkou nebo větším vrtákem vyrobíme zapuštění pro hlavy vrutů.Z vnitřní strany stolu pak nový díl přichytíme čtyřmi delšími vruty 4×60 mm.

 6. Aby byla nová horní deska podepřena ze dvou stran, musíme si připravit podpěru, kterou vyrobíme z prkénka širokého 8 cm a asi o 10 cm kratšího, než je hloubka stolu.

 7. Do podpěry předvrtáme ve dvou řadách otvory pro vruty. Truhlářskou svěrkou ji přichytíme pod původní stolní desku tak, aby polovina přečnívala. Pak ji vhodně dlouhými vruty zespodu přichytíme.

 8. Novou část stolní desky vyrobíme ze stejného materiálu jako je deska původní. Do elegantního oblouku ji zařízneme přímočarou pilkou a dočista zarovnáme pásovou bruskou.

 9. Před připevněním nástavce ještě frézou nebo ručně smirkovým papírem na špalíčku zakulatíme přední hrany. Zbývá díl nalakovat a připevnit z rubové strany kratšími vruty.

 10. Aby byla nová část stolu plně využita, vyrobíme si ještě vloženou polici. Ta bude o něco menší než vrchní deska. Přesně si ji vyměříme podle výseče nové a staré nohy stolu.

 11. Boční polici z tenčí spárovky (asi 18 až 20 mm) vyrobíme podobným způsobem jako horní desku. Její přední hranu rovněž zakulatíme. Polička bude položena na třech malých kovových úhelnících.

 12. Výšku úhelníků spočítáme tak, aby se pod poličku vešel počítač postavený na podlaze. Ze spodní strany ji pak připevníme malými vruty. Používáme tak dlouhé, aby neprošly materiálem skrz. (Vhodné jsou 3×16 mm.)

 13. K výšce poličky ještě připočteme malou rezervu okolo 2 cm, aby byla nad počítačem dostatečná rezerva pro proudění vzduchu. Na poličku nad ním se pohodlně vejde malá tiskárna.

 14. Na přidanou pracovní plochu stolu se pohodlně vejde monitor počítače, pod něj tiskárna a nakonec samotný počítač. Další prostor nám ušetří podvěšená klávesnice.

Pepův tipVíce místa na stole

Podvěšená klávesnice je další možnost jak ušetřit místo na pracovní ploše stolu. Většina prodávaných počítačových stolků je již takto vybavena. Není ale nijak složité si jej vyrobit nebo koupit hotový podvěs se zásuvkou a pouze jej přichytit ze spodní strany stolu.

Jinou variantou zvětšení pracovní plochy stolu může být položení a připevnění větší desky na stůl původní. Vhodná je MDF deska, laťovka, spárovka nebo lamino. Deska může být větší jak do hloubky, tak do strany. Pod její přesah do strany (je-li větší alespoň o 60 cm) je možné zasunout židli nebo zásuvkový kontejner na kolečkách. Přesah nové stolové desky jednoduše podložíme kovovou nohou s možností drobného výškového nastavení. Nohu je možno koupit v síti baumarketů nebo ve větším železářství. Konec přesahu desky můžeme rovněž zakončit plným bokem.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Počítačová minipracovna 18  fotek

Počítačová minipracovna

Knihovnička, pracovní stolek i domácí pracovna v jednom na necelém jednom metru čtverečním. A k tomu ještě televizní zákoutí a skříňka na video. Ideál ...


Jídelní stoly do malých prostor 5  fotek

Jídelní stoly do malých prostor

Máte malý byt nebo obývací pokoj spojený s kuchyňským koutem a myslíte si, že se vám snad domů stůl se židlemi ani nevejde? Nebojte se, kromě masivníc ...


Studentský stůl pro dvě slečny školou povinné 22  fotek

Studentský stůl pro dvě slečny školou povinné

Dvěma děvčatům začaly být jejich stolky malé poté, co i ta mladší nastoupila do školy. Bylo potřeba vytvořit dvě plnohodnotná pracovní místa i s prost ...


Domácí pracovna nebo zázemí pro školáky – 1. díl 14  fotek

Domácí pracovna nebo zázemí pro školáky – 1. díl

Počítače se čím dál tím víc zabydlují v našich domácnostech, a to nejen na stolech studentů. Stále více z nás přesunuje část své pracovní náplně nebo ...


Stůl pod počítač 18  fotek

Stůl pod počítač

Počítače nám vstoupily do bytů jako užiteční pomocníci. Potřebují však prostor. Dříve se muselo najít místo pro objemné monitory. Poté je vystřídaly p ...


Studentský stůl do malého prostoru 17  fotek

Studentský stůl do malého prostoru

Na práci i na učení je potřeba prostor a to pokud možno samostatný a uzavřený, a který, i když je třeba malý, dá se nazvat pracovnou. Místo pro takové ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.



© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×