Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/nabytek/knihovna-s minipracovnou-3-dil): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Knihovna na míru s minipracovnou, 3.díl - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Knihovna na míru s minipracovnou, 3.díl

Knihovna na míru s minipracovnou, 3.díl
V pokoji mělo vzniknout i pracovní místo na počítač. Aby byly potřebné knihy a dokumenty k práci vždy po ruce, vznikla minipracovna přímo jako součást knihovny.
reklama

Malý pracovní stolek bude z knihovny vyčnívat do prostoru. Proto ho vyrobíme zaoblený, abychom se při neopatrném pohybu okolo stolu „nenapíchli“ na ostrý roh.Plochu stolu o něco zvětší výsuvná podložka pod myš.

Spojovací materiál, podpěrky, úhelníky i stolové nohy najdete např. v sortimentu našeho partnera, Hettich ČR k.s.

Postup

 1. Podle hrnku nebo menší pokličky si obkreslíme zakulacení hran stolu a výsuvné podložky pod myš. Zaoblení označíme tužkou nebo tenkou lihovou fixou na rubovou stranu materiálu.

 2. Rádius vyřízneme přímočarou pilkou s ostrým plátkem na lamino. Díl si nejprve pevně přichytíme, aby se nám při řezání neuvolnil. Řežeme z rubové strany, na které je zaoblení označeno. Pilka vždy směrem nahoru malinko vytrhává, líc tak bude čistý.

 3. Načisto zakulatíme vyříznuté zaoblení pásovou bruskou. Použijeme nejprve hrubší smirek na srovnání a pak jemnější na dočištění. Nemáme-li pásovou brusku, stačí i smirkový papír na pevném špalíčku. Brousíme kolmo na hranu materiálu.

 4. Vodící hliníkový profil zkrátíme pilkou na kov tak, aby byl o 6–8 cm kratší než je šířka stolu. Do hliníkové lišty vyvrtáme v pravidelných, asi 5cm vzdálenostech otvory pro vruty. Stojánek na vrtačku nám usnadní vrtání, vrtané otvory budou na lištu přesně kolmé.

 5. Zkrácený předvrtaný hliníkový profil připevníme ze spodní strany stolové desky. Profil je 4 cm rovnoběžně od přední hrany stolu. Délku vrutů s rovnou hlavou před použitím ještě jednou raději překontrolujeme, aby nám neprošly stolovou deskou skrz.

 6. Stolová noha se připevňuje pomocí hliníkového výlisku, který se šroubuje vruty zespodu ke stolové desce.

 7. Do výlisku se po jeho připevnění našroubuje na středový závit stolová noha. Kotvící element nohy připevníme těsně vedle vodící lišty výsuvné podložky pod myš.

 8. Před připevněním druhé vodící lišty vložíme mezi lištu a výsuvnou desku složený papír. Vznikne tak drobná dilatace, která umožní, aby deska mohla volně pojíždět a nikde nedrhnula. Papírek po připevnění obou lišt odstraníme. Náběhy lišt strhneme jemným pilníkem nebo smirkem.

 9. V zadní části stolu je potřeba vyvrtat průvlak pro kabely od počítače. Vykružovací pilkou jej vyvrtáme snadno. Vrtáme tak dlouho, než nám vodící vrták projde skrz, otvor pak dovrtáme z druhé strany, jen tak nebude deska oštípaná. Nakonec nasadíme plastovou průchodku.

 10. Stejným průměrem vykružovací pilky vyvrtáme průvlak i do sololitových zad. Jím pak prostrčíme prodlužovací kabel pro připojení počítače. Kabel je veden mezi soklem a stěnou. Vhodné je použití prodlužky s „vícepsem“, protože s jednou zásuvkou u počítače a tiskárny nevystačíme.

 11. Změříme výšku stolu od země. Stejnou výšku pak přeneseme na boky středního dílu knihovny. Stůl bude v knihovně vložen a částečně jej, stejně jako police, ponesou kovové podpěrky. V označené výšce vyvrtáme vždy dvě a dvě podpěrky na každé straně knihovny.

 12. Stůl vsuneme opatrně mezi boky knihovny tak, abychom nepoškodili nažehlené pásky na stole ani na knihovně. Položíme jej na podpěrky a zasuneme až k sololitovým zádům. Zespodu pak stolovou desku přichytíme proti vysunutí z knihovny malými úhelníky.

Pepův tipVložený stůl zkusíme zatížit, abychom zjistili, zda v knihovně pevně drží. Je-li vše v pořádku, položíme na něj vodováhu a srovnáme ho do roviny. Konec stolové nohy je opatřen jemným vnitřním závitem a možností drobné výškové regulace, a to až do výšky 4 cm.
Autor: PePa (text a foto)

Související články

Pomůcky do domácí pracovny 5  fotek

Pomůcky do domácí pracovny

Každý, kdo tráví delší dobu u počítače, má dříve nebo později problémy s páteří, křečovými žilami, s klouby, vazivem, otoky nohou a pronásledovat h ...


Knihovna na míru s minipracovnou, 1.díl 16  fotek

Knihovna na míru s minipracovnou, 1.díl

Knihovnu najdeme v každém bytě, dnes vám ukážeme, jak vyrobit knihovnu přesně na míru do volné niky kolem dveří. Pojme spoustu knih, díky vloženému st ...


Knihovna na míru s minipracovnou, 2.díl 9  fotek

Knihovna na míru s minipracovnou, 2.díl

Volný prostor nade dveřmi mezi jednotlivými díly knihovny je škoda nevyužít. Spojovací díl může sloužit jako police na knihy, květiny nebo oblíbené de ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×