Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/kuchyne/supliky-pod-kuchynskou-linku): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Jak vyrobit šuplíky pod kuchyňskou linku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Šuplíky pod kuchyňskou linku

Šuplíky pod kuchyňskou linku
V každé kuchyni, i v té největší, by se vždycky nakonec nějaký ten kousek místa navíc hodil. Natož pak v takové malé panelákové, kde se s prostorem zápasí opravdu o využití každého centimetru. Když se však dobře rozhlédneme, můžeme nový nevyužitý prostor přece jen nalézt. Například v podobě nových zásuvek pod linku, kde jimi nahradíme soklovou lištu.
reklama

Kousek místa navíc a na kolečkách

Vznikne tak nový užitečný prostor například na plechy na pečení nebo těžký litinový hrnec, který se nepoužívá každý den a zabírá místo ve skříňce.

Hluboké zásuvky na kolečkách nám umožní lepší uspořádání celého obsahu skříněk. Můžeme je tak uvolnit od pečicích plechů a nádobí, které nepoužíváme každý den.

Postup

 1. Moderní kuchyně se opět vyrábějí na nožičkách. Ty jsou praktické především schopností vyladění jejich výšky podle vodováhy i na velmi nerovných podlahách a možností nacvaknout na ně krycí soklovou lištu.

 2. Zásuvky pod linku vyrobíme z proužků lamina. Opatříme je nažehlovací páskou. Vyvrtáme do nich otvory pro spojovací dřevěné kolíčky a disperzním lepidlem kolíčky vlepíme.

 3. Korpus zásuvek pevně stáhneme truhlářskými svěrkami. Kovové čelisti svěrek můžeme podložit rovnými odřezky. Zabráníme tak otlačení materiálu.

 4. Při lepení je důležité kontrolovat pravoúhlost rámečku zásuvky, nejsnáz to jde přeměřením úhlopříček. Po dostatečném zaschnutí lepidla můžeme svěrky odstranit.

 5. Dno k zásuvce vyrobíme ze sololaku nebo raděii z tenké překližky. Jeho velikost je stejná jako obvod korpusu šuplíku. Dno připevníme malými hřebíčky se širší hlavou. Hřebíčky zatloukáme asi 10 cm od sebe.

 6. Zásuvka bude pojíždět po malých neotočných kolečkách. Klasické šuplíkové výsuvy zde nejdou použít, protože boky skříněk nejsou až k podlaze.

 7. Malými vruty kolečka ze spodní strany zásuvky přichytíme. Nejprve si však malým vrtáčkem otvory předvrtáme, aby se nám hrana lamina nerozštípla.

 8. Velikost vyrobené zásuvky má být taková, aby mezi bokem zásuvky a nožičkami byla na obou stranách vůle asi 1cm. Ta umožní volné pojíždění bez toho, že by o nožičky zásuvka drhnula.

 9. K dokončení zásuvky zbývá připevnit čílko. To je rovněž vyrobeno z lamina. Jeho přesné přichycení usnadní oboustranná lepicí páska, kterou naneseme na přední stranu nedodělané zásuvky.

 10. K pásce pak čílko přitiskneme tak, aby lícovalo s okolními skřínkami. Před tím jej podložíme sololitem tak, aby byla mezi spodní hranou a podlahou vůle 3–4 mm. Čílko pak přichytíme dvěma vruty.

 11. V rohovém spojení skříněk by si dvě sousedící zásuvky díky úchytům překážely v otvírání. Proto zde jednu část rohu vyplníme připevněním soklové lišty napevno.

 12. Soklová lišta a čílka zásuvek spodek kuchyňské linky uzavřou před vnikáním prachu a drobných nečistot. K dokončení šuplíčků zbývá připevnit pouze úchyty.

Pepův tipPokud nepotřebujeme uskladnit velké hrnce nebo pečicí plechy, můžeme prostor pod linkou jen uzavřít dvířky nebo čílkem na magnet a využívat jej třeba na ukládání lahví s minerálkami.
Autor: PePa (text a foto)

Související články

Nadčasovost betonového vzhledu 5  fotek

Nadčasovost betonového vzhledu

Nedávno opomíjené řešení, dnes znak moderny. Beton vystoupil ze stínu panelákových sídlišť a stal se nedílnou součástí moderního interiéru. Zde vyn ...


Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci? 9  fotek

Jaké moderní vybavení do kuchyně šetří čas a práci?

Máte malou kuchyňku a kvůli tomu ani nemůžete pořádně otevřít dvířka skříněk? Nevěste hlavu, existuje účelné vybavení do kuchyně, které fantasticky vy ...


Kuchyňské desky 11  fotek

Kuchyňské desky

Velká kuchyň je snem každé hospodyňky. Nejenom její velikost a počet skříněk a spotřebičů však dělá kuchyň kuchyní. Často investujeme velké peníze do ...


Výměna kuchyňských dvířek 33  fotek

Výměna kuchyňských dvířek

Změnili jste dispozici bytu, vymalovali kuchyň a stejně je vám přiliš těsná, takže byste ji chtěli trochu rozšířít, nebo uplně změnit její vzhled. Nec ...


Umělý kámen a jeho uplatnění v kuchyni 3  fotek

Umělý kámen a jeho uplatnění v kuchyni

Umělý kámen si získává stále větší přízeň – jde o moderní, velmi odolný a v dnešní době často používaný materiál, ze kterého se vyrábí umyvadlové desk ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×