Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/kuchyne/sklopny-stolek-na-snidani-do-male-kuchyne): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Sklopný stolek do malé kuchyně - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Sklopný stolek na snídani do malé kuchyně

Sklopný stolek na snídani do malé kuchyně
Potřebu stolku v malé panelákové kuchyni pomohl vyřešit sklopný stolek na stěnu. Pokud je to zapotřebí, slouží i jako zvětšení pracovní plochy kuchyně.
reklama

Postup

 1. V malé panelákové kuchyni je nevyužitý kout, kam se nevejde klasický stůl. Přesto by tu byl zapotřebí. Nejlépe by bylo, aby tu jednou byl a jednou ne. Volba proto padla na sklopný stolek.

 2. Desku sklopného stolu vyrobíme z lamina. Na výběr máme mnoho dřevěných dezénů tak, aby odstín co nejvíce ladil s kuchyní. Podle pokličky obkreslíme na desku zakulacení rohu.

 3. Ostrý roh trčící do místnosti zaoblíme. Po obkreslení podle pokličky nebo kružítka jej vyřízneme. K tomu použijeme přímočarou pilku s ostrým plátkem určeným pro dřevotřísku.

 4. Zakulacený roh do hladka začistíme pásovou elektrickou bruskou. Používáme jemnější brusné pásy. Při práci s bruskou dbáme na kolmost brusky vůči hraně desky.

 5. Takto připravenou stolní desku po obvodu opatříme nažehlovací hranou. Budeme potřebovat starší žehličku, dlátko, nažehlovací hranu a smirek na špalíčku.

 6. Desku nejprve pevně přichytíme. Středně rozehřátou žehličkou pak hranu s naneseným tavným lepidlem přižehlíme. Její přesah odřízneme dlátkem a začistíme smirkem na špalíčku.

 7. Sklopné konzole dobře držící stůl na stěně, koupíme stejně jako vruty a hmoždinky v některém baumarketu nebo větším železářství.

 8. Mechanismů je více typů. Vybíráme je podle požadované nosnosti našeho stolku. Vzdálenost konzolí přesně rozměříme a malými vruty je připevníme ke spodní straně stolové desky.

 9. Stůl přiložíme ke stěně a podle vodováhy orýsujeme výšku, ve které bude připevněn.Pak orýsujeme sklopné konzole na stěnu, abychom věděli, kde vyvrtat otvory pro hmoždinky.

 10. Vrtačkou vyvrtáme otvory pro hmoždinky držící stůl. Každá sklopná konzolka je uchycena třemi hmoždinkami. Jen tak bude stůl dobře držet a nevytrhne se ze stěny.

 11. Do vyvrtaných otvorů vklepneme kladívkem hmoždinky. Použijeme ty, které jsou vhodné pro náš typ zdi. Stůl se sklopnými konzolemi k nim přiložíme a dlouhými vruty jej pevně přišroubujeme.

 12. Sklopený stolek a židličky nezaberou v kuchyni moc místa. Při rozkládání stačí stolovou desku jednoduše trochu nadzdvihnout a zaklapnout a stůl je rozložený.

 13. U rozloženého stolku se pohodlně nasnídají nebo povečeří dva dospělí, nebo děti před odchodem do školy.

Pepův tip: Stolek na míru přesně pro vaši kuchyň nemusí být moc drahý, materiál na celý stál několik stokorun, a to i s nařezáním materiálu v prodejně. Hotový jej budete mít za jedno odpoledne. Kování na sklopné stolky do bytu i na balkon nebo do malých prostor dodává např. firma Hettich ČR, k.s.

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Pomocník do kuchyně – relingová tyč 11  fotek

Pomocník do kuchyně – relingová tyč

Přestalo vás bavit stále hledat právě tu jednu konkrétní sběračku na omáčku nebo plastovou obracečku na lívance? Přivádějí vás doslova k zuřivosti chv ...


Výsuvný stůl aneb stolečku prostři se – 1. díl 22  fotek

Výsuvný stůl aneb stolečku prostři se – 1. díl

Ke každému z nás jednou přijde více hostů a najednou se zdá, že není kam si sednout. Místa je málo a my máme jenom malý stůl, který nestačí. Proto jde ...


Jak vybrat správný pracovní stůl 5  fotek

Jak vybrat správný pracovní stůl

Psací stůl je důležitou součástí pracoven, domácích kanceláří i pokojů studentů a školáků, zkrátka všude tam, kde potřebujete psát, kreslit, rýsova ...


Chlebník se zásuvkou 21  fotek

Chlebník se zásuvkou

Koláčky, chleba nebo rohlíky máme všichni určitě rádi pěkně neoschlé a uschované a k tomu sadu nožů na krájení nejen pečiva pěkně stále po ruce. A ten ...


Jak vybrat stůl do jídelny 5  fotek

Jak vybrat stůl do jídelny

Stůl do jídelny by měl být velký a bytelný. Vždy je lépe, když je pro více lidí, než kolik tvoří vaše rodina. Nejde jen o to, aby si měla návštěva ...


Proměna kuchyně jako překvapení pro sestru 12  fotek

Proměna kuchyně jako překvapení pro sestru

Lucie je velkou milovnicí koní. Spolu s manželem postavila před 15 lety dům a vybudovala farmu. S manželem se ale záhy rozvedla a na všechno byla n ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×