Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/kuchyne/mikrovlnne-trouby): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Kam umístit mikrovlnku v kuchyni - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Kam umístit mikrovlnku?

Kam umístit mikrovlnku?
Mikrovlnná trouba, neboli mikrovlnka, si u nás v kuchyních pro svoji vysokou praktičnost vydobyla nezastupitelné místo. Bohužel, někdy až po tom, co jsme už celou kuchyň měli naplánovanou. Místo pro mikrovlnku v ní už nezbylo. Tak ji jednoduše najdeme místo na pracovní desce. V menší kuchyni, kde si ceníme každého kousku pracovní plochy, je to ale to nejméně šťastné řešení. Trouba zabírá prostor a pro pohodlnou obsluhu je zbytečně nízko.
reklama

Kam s ní?

Správná výška umístění mikrovlnné trouby je důležitá pro to, abychom mohli dovnitř skleněným průzorem snadno vidět a kontrolovat, co se uvnitř děje a hlavně pro to, abychom s pokrmy snadno manipulovali. Umístíme-li troubu příliš vysoko, snadno se může stát, že se při vyndavání talířů polijeme nebo opaříme.

Do stávající kuchyně lze zabudovat mikrovlnnou troubu na závěsné konzole pod horní skřínky nebo pokud máme na stěně místo, můžeme vyrobit závěsnou poličku s prostorem na hrníčky a talířky.Vhodné místo pro mikrovlnnou troubou můžeme také vytvořit ve stávající kuchyňské lince zakrácením nebo odstraněním dvířek a otevřením police. Stačí jen skříňky přerovnat, uklidit a vyšetřit tak potřebný prostor.

Umístění zásuvek

Pouštíme-li se do rekonstrukce nebo zařízení kuchyně nové, je důležité pečlivě si naplánovat nejen umístění mikrovlnky, ale také zásuvky tak, aby byly všude, kde jsou zapotřebí. Například blízko mikrovlnné trouby i jiných spotřebičů. Uvažujme také o tom, jak často a na co mikrovlnku používáme, abychom ji umístili do vhodného místa kuchyně, chodit s každým talířem přes celou místnost by nás určitě nebavilo. Pokud chceme mít soustředěné různé spotřebiče a pomocníky na jednom místě, můžeme ji například zabudovat do volné police ve skřínce s kuchyňským robotem. Nepoužíváme-li mikrovlnku každý den, můžeme ji také nechat schovanou za dvířky s výklopným kováním. Dvířka mohou rovněž posloužit jako odkladná plocha na horký talíř.

Příklady umístění a uchycení

Mikrovlnná trouba umístěná na stěně pod horními skříňkami je ve správné výšce a neubírá zbytečně plochu pracovní desky.

Jednoduchá kovová konzole na zdi mikrovlnnou troubu snadno unese. Zespodu je zakrytá plastovou krytkou, takže nijak opticky nenaruší vzhled kuchyně.

Další typy konzolí použitelných nejen pod police s mikrovlnkou.

K zavěšení mikrovlnné trouby na stěnu můžeme použít jednu z mnoha podpěrných kovových konzolí. Mají dostatečnou nosnost a pomocí vrtačky a hmoždinek je snadno připevníme.

Některé typy digestoří jsou kombinované s mikrovlnnými troubami. Ty jsou tak nad sporákem a přímo po ruce.

Vhodně umístěná mikrovlnná trouba ve sloupu nad klasickou pečicí troubou. S tímto uspořádáním se počítalo už při plánování kuchyně.

Při vestavbě mikrovlné trouby do pevné skříňky je potřeba zajistit dostatečné odvětrávání trouby. To můžeme dosáhnout skříňkou bez pevných zad, nebo dodatečným vytvořením větracích průduchů ve dně nebo bocích skříňky.

Bezpečnost

Pořídíme-li si mikrovlnnou troubu poprvé a neměli jsme s ní dosud zkušenost, nejprve si pečlivě prostudujeme návod. Trouba je sice velice užitečný pomocník, ale nedodržením bezpečnostních pokynů v návodu by se z ní snadno mohla stát časovaná bomba. S troubou bychom také neměli nechat manipulovat menší děti.

Především nedáváme do mikrovlnné trouby žádné kovové předměty, jako jsou např. příbory. Kov je obsažen i v dekorativních zlatých proužcích na zdobených talířích nebo šálcích na čaj či kávu.

V žádném případě nesmí do mikrovlnné trouby přijít jakýkoliv živý tvor. Ani tehdy, je-li vám po procházce líto vašeho promrzlého pejska, kterého je potřeba zahřát (viz známý případ ze Spojených států, který měl dohru až u soudu).

Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Radíme: Plynový nebo elektrický sporák? 2  fotek

Radíme: Plynový nebo elektrický sporák?

Při této volbě záleží samozřejmě především na dispozicích vaší kuchyně, ale pokud máte možnost elektřiny i plynu, budete muset zvážit, co je pro vá ...


Neztrácejte čas čištěním trouby, zvládne to sama 2  fotek

Neztrácejte čas čištěním trouby, zvládne to sama

Trouba je v kuchyni cenným spojencem; umožňuje vyzkoušet pozoruhodné recepty a připravit vaše oblíbená jídla. Ale nelze říci, že čistění trouby je sna ...


FAGOR uvedl na trh nové pečicí trouby 3  fotek

FAGOR uvedl na trh nové pečicí trouby

Trouba je nedílnou součástí každé kuchyně. Při přípravě jídla se snažíme ušetřit nejen suroviny potřebné k výrobě pokrmů, ale také čas a energii. Však ...


Veselé barvy v malé kuchyňce 5  fotek

Veselé barvy v malé kuchyňce

Bydlíte-li v panelovém domě s malou kuchyní a ještě menším jídelním koutem, můžete se inspirovat následnými úpravami. Barevné řešení jistě potěší oči ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×