Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/kuchyne/drateny-zaves-na-drobnosti): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Jak vyrobit drátěný závěs v rámečku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Návod jak vyrobit drátěný závěs

Návod jak vyrobit drátěný závěs
Poličky v kuchyni máte plné, na relingových tyčkách také už není místo a přece byste ještě kousek místa potřebovali - třeba na květináček s pažitkou, vařečky a měchačky nebo pohled od babičky a připomínací notýsek... Tohle všechno se vám může vejít na drátěný závěs v rámečku a pokud jej nevyužijete v kuchyni, poslouží třeba jako nástěnka do předsíně nebo dekorace jídelny.
reklama

Na základ závěsu použijeme starší rám obrazu, který si barevně upravíme podle libosti. Měl by být z takového materiálu, do kterého lze dobře zatlouci hřebíčky, případně zašroubovat šroubky. V prodejně pro zahrádkáře koupíme pevnější pletivo v nereznoucí úpravě a pak už si jen připravíme barvu, nůžky na plech nebo štípací kleště, plechovky, květináčky a hotové kovové háčky nebo kousky pevnějšího drátku na jejich výrobu.

Postup

  1. Rám povrchově upravíme vybraným barevným odstínem disperzní barvy. Můžeme ho třeba i polepit tapetou nebo zajímavým balicím papírem a přestříkat bezbarvým lakem.

  2. Ze zadní strany rámu připevníme očko na zavěšení, pro větší a mohutnější rám je vhodný závěs se zahloubeným otvorem, aby skobička neodtlačovala rám od zdi.

  3. Podle velikosti rámu si nůžkami na plech nebo kleštěmi ustřihneme potřebnou část pletiva, krajové konečky oštípneme těsně u drátu tak, aby netrčely volně a nedrhly zeď.

  4. Hřebíčky se širokou plochou hlavou nebo malými šroubky se širší plochou hlavou připevníme pletivo ze zadní strany na rám. Vypneme ho tak, aby nedělalo „kapsy“.

  5. Kus pevnějšího drátu přehneme přes tyčku nebo rukojeť vařečky a kleštěmi zkroutíme přes sebe, konec zaštípneme. Konec navlečený přes tyčku buď uštípneme nebo oko ponecháme.

  6. Do plechovky po obvodu prorazíme větším hřebíkem dírky a jimi provlékneme drát.Malou žardinku na bylinky obtočíme zkrouceným drátkem a obojí připevníme na závěs.

  7. Do oček vytvořených zkroucením drátku můžeme připevnit zkumavky nebo malé vázičky na květiny a připevnit je na závěs. Na pohledy a lístky se vzkazy stačí použít magnet.

  8. V kuchyni určitě uvítáme i hodiny a pokud nám nestačí pověsit si jedny na stěnu, můžeme je také pověsit na závěs na jednoduchý háček.

Pepův tipPokud chceme použít na závěs kovový rám nebo rám plastový, do kterého se bojíme hřebíčky zatloukat, musíme jen natáhnout pletivo přes celý obvod rámu s dostatečným přesahem, který přehneme okolo rámu na rubovou stranu a pak očka pletiva provlékneme a upevníme k sobě vzájemně drátkem.
Autor: PePa (text a foto)

Související články

Vážka 9  fotek

Vážka

Při procházce podzimním lesem nacházíme nejen nejroztodivnější houby, ale také potkáváme spoustu jeho obyvatel. Nejčastěji různé brouky a další pol ...


Drátěný program do každé domácnosti 9  fotek

Drátěný program do každé domácnosti

Drátěný program vám ušetří spoustu starostí jak udržet malý prostor přehledný a uklizený. Tento praktický prvek můžete zakomponovat do interiéru ku ...


Jídelní stoly 18  fotek

Jídelní stoly

Jídlo je základní životní potřebou a i přesto, že se kultura stolování mění s dobou, velký jídelní stůl je už po několik staletí centrem setkávání rod ...


Nástěnky nejen pro školáky 9  fotek

Nástěnky nejen pro školáky

Nástěnky dávno neslouží jen ve školách k vyvěšování výkresů nebo jmen žáků poškoláků. Své místo si našly v dětských pokojích i kuchyních nebo předsíní ...


Výroba nástěnky z MDF a výřezů z překližky 6  fotek

Výroba nástěnky z MDF a výřezů z překližky

Jak zkrášlit dětský pokojíček? Přinášíme vám tip na dětskou nástěnku pro malého námořníka nebo námořnici, kterou odekorujete pomocí překližkových výře ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
0
Gumové těsnění u ledničky Indesit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Hana
0
0
Myčka AEG 64850 nejde spustit Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vladimír Beránek
0
Koupě sušičky Yden CI IR D5 Kuchyně
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Ema
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×