Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/ve-znameni-vanoc): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Vánoční a adventní dekorace - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Ve znamení Vánoc aneb Vánoční a adventní dekorace

Ve znamení Vánoc aneb Vánoční a adventní dekorace

Při vytváření několika vánočních dekorací pro jednu místnost se vyplatí zachovávat jednotný styl a použít stejné barvy, stuhy a přírodniny, které se opakují například na adventním věnci, nástěnné dekoraci nebo v květinové vazbě. Jen tak bude celek působit harmonicky. A to i v případě, že jde o jednoduché a decentní kompozice. Máme pro vás několik tipů na vánoční a adventní dekorace.

reklama

Budete potřebovat přírodní, pozlacené nebo stříbrné jmelí, větvičky (zlaté, bílé, stříbrné), vázací drátky, oříšky, ozdoby, stuhy podle typu dekorace, nůžky, tavnou pistolku pro horké lepidlo, aranžovací hmotu Oazis, vhodné nádoby a korpusy pro věnec. Mohou být ze slámy, polystyrenu nebo z proutí. Ti méně zruční si mohou koupit hotové živé nebo umělé dekorace a doma je podle potřeby dozdobit.

Korpus z proutí je z poloviny zakryt jedlovými větvičkami. Ty jsou k němu připevněny vázacím drátkem. V horní části jsou připevněny bílé větvičky. Spojení kryje ozdoba ze zlatých a zelených stuh a kouliček. Větvičky zdobí zlaté a přírodní jmelí (připevněné horkým lepidlem) a zlaté bobule na drátku.

Stejný materiál je použit i do drobné kytice, vytvořené ze zeleného a pozlaceného jmelí, vetknutého mezi bílé větvičky. Vše je vpíchnuto do aranžovací hmoty. Aby skleněnou vázou neprosvítala, ovinuli jsme ji širokou zelenou stuhou se zlatým dekorem.

Náš tip:

Kupované věnce z umělých větviček (úvodní a závěrečné foto – dekorace z produkce Tchibo) nebo šišek vám vydrží několik let. Pokud je po Vánocích zbavíte prachu a uložíte do krabice. Pak stačí je opatřit svícemi a vždy podle potřeby přizdobit a barevně sladit s ostatní výzdobou bytu.

Autor: Helena Štětinová (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

Modelovaná Vánoční hvězda 12  fotek

Modelovaná Vánoční hvězda

Trend ručně modelovaných květin z polymerové hmoty k nám přišel z Japonska. Vánoční hvězda, která nikdy neuvadne, je přímo ideální pro začátečníky, pr ...


Vánoční inspirace od čtenářky 5  fotek

Vánoční inspirace od čtenářky

Dnes se s vámi podělíme o tip na vánoční dekoraci od naší čtenářky paní (slečny) Terezy.


Vyrobte si vánoční svícen ze slaného těsta 11  fotek

Vyrobte si vánoční svícen ze slaného těsta

Ve střední Evropě, v Čechách a v Německu se ze slaného těsta v minulosti vyráběly ozdoby na vánoční stromeček. Různými zvířátky, postavičkami a kvítky ...


Stojánek na svíčky – skleničky 17  fotek

Stojánek na svíčky – skleničky

K vánoční atmosféře patří i nejrůznější svíce a svícny. Dnes si s námi můžete vyrobit jednoduchý stojánek na svíčky v malých skleničkách.


Bedna na vánoční ozdoby 17  fotek

Bedna na vánoční ozdoby

Vánoce jsou pryč a přemýšlíme, jak to udělat, abychom příští přípravy na strojení stromečku zvládli beze stresu. Proto, abychom se vyhnuli shánění vho ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×