Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/svicky-ze-vceliho-vosku): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Svíčky ze včelího vosku - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Svíčky ze včelího vosku

Svíčky ze včelího vosku

Vánoce jsou časem mnoha tradic a symbolů. Jedním z nich je plamen svíčky. Pokud si chceme vyrobit vlastní svíčky, můžeme využít plástve včelího vosku. Získáme tak netradiční svíčky ze včelího vosku i malý originální dárek.

reklama

Budete potřebovat

Materiál

pláty barevného včelího vosku na výrobu svící, knot (bývá součástí balení)

Nářadí

nůžky, formičky na vykrajování cukroví, fén

Postup

  1. Odměříme si délku knotu podle velikosti plátu vosku.

  2. Knot v požadované délce ustřihneme.

  3. Plát vosku nahřejeme fénem. Nesmí zůstat příliš tvrdý, aby se nelámal, a zároveň ho nesmíme nahřát příliš, aby se nezačal roztékat.

  4. Knot umístíme na kraj plátu a okraj přes něj ohneme. Zbytek okolo knotu pevně zatočíme.

  5. Zamotanou svíčku můžeme ponechat holou nebo jí dozdobit. Lze na ní například lýkem přivázat sušený plátek citronu nebo kousek skořice. Pokud bychom však takto ozdobenou svíčku zapalovali, je nutné dbát na to, aby ozdoba nechytila a je tedy vhodné jí včas sundat.

  6. Na váleček lze také upevnit různé tvary, které můžeme z plátů vyřezat nožem nebo vystříhat. Na svíčku tyto tvary připevníme opět tím, že plát nahřejeme.

  7. Chceme-li na svíčku umístit více stejných tvarů, je vhodné použít například vykrajovátka na vánoční cukroví.

  8. Plát vosku můžeme také rozříznout úhlopříčně. Dostaneme tak trojúhelník, se kterým pracujeme podobně, jako se čtvercem. Na jedno z ramen trojúhelníku obvyklým způsobem upevníme knot a svíčku zamotáme. Přepona trojúhelníku nám vytvoří po obvodu spirálu, kterou můžeme libovolným způsobem olemovat.

  9. Pokud jako základ použijeme původní váleček, můžeme trojúhelník namotat na něj. Získáme tak spirálu, ze které bude přesahovat původní svíčka. Nová svíčka tak bude dvoubarevná.

  10. Dvoubarevnou svíčku vytvoříme také tak, že na sebe položíme dva trojúhelníky. Neklademe je však přímo přes sebe, ale necháme jeden přesahovat a můžeme ho položit i maličko křivě. Spirála se nám díky křivému překladu vytvoří dvoubarevná.

Pepův tipPláty vosku se prodávají v různých velikostech a při troše fantazie můžeme díky tomu vytvořit zajímavé tvary. Různým tvarováním můžeme získat také svíčky se základnou čtverce či trojúhelníku.
Autor: Milka (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Výroba svíček 8  fotek

Výroba svíček

K adventu neodmyslitelně patří světlo svíček. Zapalujeme je na adventních věncích, v aromalampách i na vánočním stromečku. Hořící svíčka se stala souč ...


Zimní obrázek 8  fotek

Zimní obrázek

Chcete zabavit děti nebo někomu darovat vlastnoručně vyrobený originální dárek? Máme pro vás tip na plastický zimní obrázek se stromem v zasněžené ...


Gelová svíčka 8  fotek

Gelová svíčka

Pokud si chceme vyrobit netradiční svíčku na vánoční stůl nebo někomu darovat pod stromeček originální vánoční dárek, máme pro vás tip na výrobu domác ...


Velikonoční svíčky 1  fotek

Velikonoční svíčky

Máte chuť do tvoření, ale malovat velikonoční vejce se vám nechce? Tak si zkuste vlastnoručně vyzdobit velikonoční svíčky. Tentokrát budete pracovat s ...


Svíčky gravírované nářadím Dremel 4  fotek

Svíčky gravírované nářadím Dremel

Chcete udělat o Vánocích radost někomu blízkému nebo si vytvořit příjemnou atmosféru se svíčkami? S mikronářadím Dremel můžete svíčky originálně ozdob ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×