Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/stolek-na-casopisy): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Stolek na časopisy - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stolek na časopisy

Stolek na časopisy

Praktický stolek pro sběratele fotografií nebo velkých obrazových encyklopedií, ve kterých si rádi listují, ale do knihovny se jim ne a ne vejít, se dá vyrobit za jedno odpoledne. Stejně tak může sloužit na ukládání DVD, videokazet a právě čtených časopisů. Světlý materiál (desén javor), ze kterého je stolek na časopisy vyroben, působí příjemně a odlehčeně. Hloubka stolku je 40 cm, šířka 90 a výška 55 cm.

reklama

Postup

 1. Materiál na výrobu stolku si necháme na přesný rozměr připravit v některém z baumarketů nebo v prodejně deskového materiálu. Díly a potřebné hrany opatříme nažehlovací páskou.

 2. Přesah pásky ořízneme ostrým nožíkem nebo dlátkem a na čisto zabrousíme pomocí smirkového papíru. Stolek budeme spojovat na dřevěné kolíčky a vruty.

 3. Kolíčky zapustíme do hran svislých desek. Do horizontálně položených polic a dílů vyvrtáme otvory, aby kolíčky přesně zapadly. Nejpřesněji budeme vrtat ve stojanové vrtačce s hloubkovým dorazem.

 4. Aby stolek svým vzhledem nepůsobil jako kvádr na kolečkách, vyrobíme jej členitý. Jednu boční stěnu proto dáme na roveň s krajem a druhou mírně ustoupíme dovnitř (cca o 10 cm).

 5. Přesný rozměr ustoupení nám pomůže určit předem zkrácená vložená police. Položíme ji na dno a přisuneme k ní druhý bok. Ten na díl ostrou tužkou pečlivě obkreslíme.

 6. Spodní část stolku má několik příček. Ty jsou od sebe vzdáleny cca 22 cm. Jejich vzdálenost rozměříme a překreslíme na dno stolku. Označená místa pak předvrtáme.

 7. Spodní část stolku nebude viditelná, proto můžeme na rychlé a pevné spojení použít vruty do dřevotřísky 4x50mm nebo konfirmáty. Otvory pro ně předvrtané mírně zahloubíme pro hlavy šroubů.

 8. Takto máme připravenou základní část stolku. Dva krajní vyšší boky stolku určují jeho celkovou výšku. Prostřední, nižší díly, ponechávají prostor pro vloženou polici.

 9. Ostatní díly stolku už jsou pohledové, spojíme je proto na kolíčky. Nejprve vyzkoušíme polici na kolíčky nasadit nasucho. Je-li vše v pořádku, naneseme lepidlo a díl zajistíme svěrkami.

 10. Z bočních stran zajistíme vloženou polici pomocí dvou šroubů. Jejich hlavy pak opatříme plastovými krytkami ve shodné barvě s materiálem. Vrtáme přesně do středu pomocné rysky a kolmo.

 11. Nakonec připevníme horní desku stolku. Ta bude rovněž připevněna na dřevěné kolíčky, vrut na horní pohledové desce nemá co dělat. Po dobu lepení zajistíme desku svěrkami.

 12. Po dostatečném zaschnutí lepidla svěrky povolíme a stolek otočíme. Ze spodní strany připevníme čtyři plastová otočná kolečka. Ta usnadní manipulaci se stolkem po bytě.

Pepův tipPokud chceme využít plastové pořadače na kazety, DVD disky nebo videokazety, nezapomeňme před návrhem stolku změřit a zohlednit jejich rozměry.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Praktický sklopný stolek do malého bytu 18  fotek

Praktický sklopný stolek do malého bytu

Může se hodit nejen do malé kuchyně, například v panelovém domě, ale i jako pracovna nebo stolek do menšího studentského pokoje. Zkrátka všude, kde mí ...


Stojánek na časopisy 10  fotek

Stojánek na časopisy

Také už nevíte kam s nimi. S těmi všemi nepřečtenými časopisy a novinami, na které přes den a někdy i přes celý týden nezbývá čas? Kam? No přeci do ...


Štokrdle - stolička našich babiček 13  fotek

Štokrdle - stolička našich babiček

Také si pamatujete, jak babička posedávala na vyšší stoličce bez opěrky nebo z jejích útrob lovila například tkaničky do bot, kartáče a další „poklady ...


Deskové materiály 23  fotek

Deskové materiály

Chcete si vyrobit skřínku, poličku, vyměnit pracovní desku nebo obložit podkroví či verandu? Budete kupovat nový kus nábytku a nevíte jaký materiál zv ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×