Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/stojanek-na-casopisy): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Stojánek na časopisy - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stojánek na časopisy

Stojánek na časopisy

Také už nevíte kam s nimi. S těmi všemi nepřečtenými časopisy a novinami, na které přes den a někdy i přes celý týden nezbývá čas? Kam? No přeci do stojánku. Tam všechny nedočtené časopisy odložíme, aby počkaly na víkend nebo na odpoledne. Pak si sedneme pohodlně do křesílka, dáme si kávičku a zalovíme ve stojánku na časopisy.

reklama

Budete potřebovat

Materiál


4 ks stojek 2x2x32cm
2 ks příček 2x2x20cm
2 ks příček 2x4x20cm
7 ks týblů 37cm délka průměr 1cm
8 ks vrutů 3x45cm
pruh látky cca 37x130cm

Postup

  1. Laťky o průřezu 2x2 cm si přesně zkrátíme na potřebné délky v dřevěné pokosnici. Použijeme na to ostrou čepovací pilku s jemnými zuby.

  2. Základní díl stojánku je bok ve tvaru zdvojeného písmene H. Hranolky tvořící nohy stojánku nejprve předvrtáme malým vrtáčkem, aby nepraskly. Každá příčka je jinak široká - spodní je 4 cm, horní 2 cm.

  3. Zároveň také záhlubníkem nebo větším vrtákem provedeme zahloubení pro hlavy šroubků. Teprve potom je vruty do dřeva 3x45 sešroubujeme s příčkami. Příčky jsou od konců stojek asi o 2 cm odsazené.

  4. Oba boky stojánku tak máme připravené. Pomocí uhelníku a ostré tužky si přesně narýsujeme otvory pro vložení dřevěných kulatinek. Nejprve vrtáme menším vrtáčkem, potom odpovídajícím průměrem.

  5. Nejlépe otvory přesně vyvrtáme vrtačkou ve stojánku s nastaveným hloubkovým dorazem, abychom neprošli laťkami skrz. Vrtáme do hloubky asi dvou třetin síly laťky. Kulatinky rovněž zkrátíme v pokosnici.

  6. Stojánek vyzkoušíme nejprve nasucho sesadit jestli je vše v pořádku. Všechny hrany konstrukce boků stojánku strhneme jemným smirkem na špalíčku. Teprve pak jej opatříme povrchovým nátěrem. Pozor, zatím nic k sobě nelepíme!

  7. Jako látku na výplň stojánku použijeme silnější pevnější plátno. Vhodná je zajímavá barevnost nebo pestrý vzor, který stojánek oživí. Nejprve si naměříme šířku a oentlujeme ji. Pak ušijeme první průvlak pro kulatinku.

  8. Látku vyzkoušíme nejprve navléknout a označit si její potřebnou délku. Teprve pak je možné ji zkrátit na přesnou délku a ušít druhý průvlak. Měříme tak, aby látka po došití a navlečení byla ve stojánku napnutá.

  9. Teprve nyní slepíme kulatinky napevno k bokům stojánku. Nejprve je nasadíme a vlepíme do jedné strany a necháme lepidlo dostatečně zaschnout. Pak navlékneme a propleteme látku a přilepíme druhý bok. Pozor při lepení na znečištění látky.

Pepův tipLátku nemusíme navlékat napevno, místo prošití můžeme na okrajích připevnit zip, látku budeme moci sundat z kostry stojánku a vyprat.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Bedýnky jsou hit 2  fotek

Bedýnky jsou hit

Dřevěné bedýnky se používají nejvíce ve skladištích, na uskladnění ovoce, zeleniny, případně dalších výrobků a zboží, to ví každý. Druhý život pak ...


Stojan na vajíčka 12  fotek

Stojan na vajíčka

Různé stojany a košíčky patřily vždy k základnímu sortimentu dráteníků. Jednoduchý stojan můžeme použít na stůl ke sváteční snídani s vajíčky k jídlu, ...


Tv a hifi stolek 20  fotek

Tv a hifi stolek

Širokoúhlé televize, DVD přehrávače, videa, satelity a domácí kina se zabydlují v našich bytech čím dál více. Sehnat na ně pěknou skříňku, která by la ...


Stolek na časopisy 15  fotek

Stolek na časopisy

Praktický stolek pro sběratele fotografií nebo velkých obrazových encyklopedií, ve kterých si rádi listují, ale do knihovny se jim ne a ne vejít, s ...


Stolek do dětského pokoje 16  fotek

Stolek do dětského pokoje

Také jste zakoupili sestavu nábytku a v obchodě k ní zrovna nemají stoleček podle vašich představ? Zkuste si jej vyrobit. Náš stolek není náročný na m ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×