Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/stojan-kriz-na-stromecek): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Stojan na stromeček - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Stojan na stromeček

Stojan na stromeček

Vánoce se blíží a stromeček, jejich symbol, zatím odpočívá na balkóně. A vy přemýšlíte, kam s ním, protože stojan na stromeček, který jste použili vloni a určitě byl pod krabicí s ozdobami, se prostě vypařil. V obchodech je vyprodáno, nebo mají jen jakési předražené příšery. Takže co teď?

reklama

Máte-li dva hranolky, pilku a vrtačku, je to vše, co budete potřebovat a stojánek stihnete vyrobit opravdu i na poslední chvíli.

Z hranolků si připravíme dva větší díly (cca 40–50 cm dlouhé) a čtyři špalíčky, které budou sloužit jako nohy stojánku.

Postup

  1. Hranolky musíme uprostřed přeplátovat. Tužkou na ně spojení zakreslíme, materiál, který bude nutné odstranit, označíme křížkem. Pilkou prořízneme boční zářezy do poloviny hranolků. Dlátem materiál odstraníme - na pevné podložce hranolek postavíme na bok a dlátem a paličkou výřez odsekneme. Práci nám usnadní několik zářezů mezi čarami vybrání.

  2. Vybereme takto označený střed obou hranolků a zkusíme oba díly sesadit dohromady. Drobné nerovnosti dočistíme ostrou rašplí nebo pilníkem na dřevo.

  3. Po sesazení hranolků do kříže si označíme tužkou střed stojánku. V něm pak větším vrtákem vyvrtáme ve stojanové vrtačce otvor pro vsazení stromečku.

  4. Lepidlem na dřevo přilepíme nožičky stojánku. Po natření lepidlem je můžeme zajistit malými hřebíčky. Pak celý stojánek dohladka obrousíme smirkovým papírem. Hrany stojánku můžeme také lehce zakulatit, stojánek tak bude pohlednější.

  5. Hotový dřevěný stojánek můžeme namořit na libovolnou barvu tak, aby nám k pokoji, v němž bude náš vánoční stromeček vystaven, barevně ladil.

Pepův tipPřed připevněním vánočního stromečku do stojánku si připravíme pár tenkých třísek, kterými můžeme stromeček ve stojánku pevně zajistit.
Autor: PePa (text a foto), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Pily Patriot- třikrát měř, co chceš, řež 38  fotek

Pily Patriot- třikrát měř, co chceš, řež

Z pár hranolků, latí, prken a trámů jde při troše zručnosti postavit či sešroubovat mnohé. Stejně jako z palubek či desek. Jen je potřeba mít to čí ...


Ve stojánku od Krinnera vám stromek nespadne 5  fotek

Ve stojánku od Krinnera vám stromek nespadne

Rok co rok máme doma problémy se stromkem. Nevím, čím to může být, ale pokaždé žuchne. Že by v lese rostly jen křivé kmeny? Nebo my máme lechtivý stoj ...


Tipy pro kouzelné Vánoce 4  fotek

Tipy pro kouzelné Vánoce

V obchodech se již v říjnu objevilo vánoční zboží. Vedle čokoládových kolekcí jste si tak již několik týdnů mohli vybírat z dekorací, svíček, balic ...


Krátký život vánočního stromku 4  fotek

Krátký život vánočního stromku

Když jsem se po škole přestěhovala do města, byly první Vánoce trochu šok. Kromě davů lidí úplně všude byly na blátě, což je pro holku z podhůří Orlic ...


Dřevěný stojánek na stromeček 13  fotek

Dřevěný stojánek na stromeček

Nestihli jsme koupit stojánek na stromeček nebo jsme jej spíše při vánočním úklidu nenašli? Můžeme si navrhnout vlastní a sami si ho vyrobit. Nabíz ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×