Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/skrinka-na-klice-s-hodinami): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.0 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Skřínka na klíče s hodinami - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Skřínka na klíče s hodinami

Skřínka na klíče s hodinami

Od sklepa, od kola, od garáže, od sušárny…Také nevíte kam jste je dali a kde jsou, i když tu teď ležely a ty rezervní, po nich jako by se slehla zem? Kdo nebo co? No přece klíče. Ale od teď už budou všechny na jednom místě v malé skříňce na klíče a pěkné hodiny k tomu.

reklama

Budete potřebovat

Materiál

- dřevěné laťky: 2 ks 2×5 cm, délka 30 cm, 4 ks 2×5 cm, délka 26 cm
- dřevěný rámeček o rozměrech 30×30 cm nebo 4 ks profilových latiček 1×2 cm, délka 30 cm
- sololitový čtverec o velikosti 29,5×29,5 cm
- vruty do dřeva: 16 ks 4×40 mm
- malé hřebíčky na připevnění pantů nebo vhodné šroubky, cca 12 ks – dle velikosti pantů
- 2 ks piánových pantů cca 1×5 cm
- hodinový strojek s ručičkami
- lepidlo na dřevo a papír
- bezbarvý lak
- ubrousek s vhodným motivem
- háčky se závitem (na klíče) 14–20 ks, dle potřeby

Nářadí

- ruční pilka,
- vrtačka a akušroubovák,
- kladívko a kleštičky
- pokosnice
- tavná pistole
- nůžky

Postup

 1. Zadní skříňka hodin je vyrobena z latěk o profilu 2×5 cm. 2 laťky jsou dlouhé 30 cm, dvě 26 cm, ty budou vložené tak, aby celý rozměr korpusu byl 30×30 cm. Nezapomeneme si připravit i dvě vnitřní vložené příčky o délce 26 cm.

 2. Hluboký rámeček z přesně zakrácených latěk si nejprve k sobě seskládáme. Označíme místa spojů i vhodnou výšku umístění příčných latěk na kterých budou háčky na klíče. Klíče visící ve dvou řadách by se neměly vzájemně dotýkat.

 3. Otvory pro rohové spoje na vruty si nejprve předvrtáme menším vrtáčkem. Větším pak provedeme zahloubení pro jejich hlavy. Celý korpus hodin pak postupně sešroubujeme. Spojované hrany můžeme ještě slepit lepidlem na dřevo.

 4. Korpus skřínky natřeme barvou nebo namoříme. Hlavy vrutů můžeme zatmelit. Na vnitřní příčky rozpočítáme a připevníme háčky na klíče. Do horní příčky vyvrtáme ještě dva otvory pro zavěšení na stěnu.

 5. Připravíme si rámeček ve velikosti skříňky. Zhotovíme jej z profilových lišt. V pokosnici lišty přesně na délku a pod úhlem zakrátíme. Rámeček po slepení barevně upravíme.

 6. Strojek hodin s ručičkami si můžeme zakoupit v hodinářství. Můžeme také například demontovat reklamní hodiny, které se nám nelíbí, a použít je. Pomocí klíče nebo kleští povolíme jisticí matičku.

 7. Strojek s ručičkami opatrně oddělíme od sebe. Spojením úhlopříček si vyznačíme přesný střed nové přední stěny hodin. Do něj vyvrtáme potřebný otvor pro namontování strojku.

 8. Aby se nám přední stěna hodin líbila, můžeme si ji sami libovolně výtvarně ztvárnit nebo pomalovat. Je také možné použít hezký papírový ubrousek se zajímavým motivem.

 9. Pomocí tavné pistole vlepíme sololitovou výplň do připraveného rámečku. Na sololitu bude upevněn strojek s ručičkami. Nemáme-li tavnou pistoli použijeme disperzní lepidlo a kolíčky pro stažení.

 10. Hodiny je potřeba očíslovat. V papírnictví můžeme zakoupit sadu samolepících číslic. Potřebný typ barvu a velikost číslic, jaké se nám líbí a ladí k hodinám, si můžeme vytisknout i z počítače.

 11. Číslovky pečlivě vystřihneme malými nůžkami. Lepidlem je pak nalepíme na přední stěnu hodin. Je na naší volbě, rozhodneme-li se vyznačit všechny číslovky, nebo jenom čtyři hlavní.

 12. Ciferník hodin je hotový, můžeme proto připevnit hodinový strojek. Nasuneme jej ze zadní strany k vyvrtanému středu a zajistíme matičkou. Nakonec na osu strojku nasadíme ručičky.

 13. Oba dva díly hodin jsou hotovy a zbývá je pouze spojit. Malými panty proto ciferník přichytíme ke korpusu zadní skříňky. Panty přitlučeme hřebíčky, můžeme je i přišroubovat vhodnými šroubky. Nakonec hodiny zavěsíme na stěnu.

 14. Poličku na stěnu přichytíme dvěma vruty a hmoždinkami. Aby vruty nebylo vidět, můžeme poličku připevnit zevnitř přes lišty, na kterých jsou pověšené klíče.

Pepův tipVe skřínce na klíče nenecháváme v žádném případě klíčky od trezorů nebo důležitých dokumentů, pro ty je třeba najít bezpečnější úkryt a hlavně je neztrácet.

Celá polička není nijak náročná na materiál. Vyrobíme ji ze zbytků a odřezků, takže cena materiálu na její výrobu je téměř nulová.

Autor: PePa (text a foto)

Související články

Věšák na klíče 11  fotek

Věšák na klíče

Věšák na klíče je nezbytnou součástí každé předsíně. Chybí-li nám, nebo nejsme–li s tím dosavadním spokojeni, můžeme vše změnit. Vyrobme si věšáček na ...


Úložné prostory v předsíni 5  fotek

Úložné prostory v předsíni

Čím víc věcí si pořizujete, tím více úložných prostor potřebujete. A v menším bytě se hodí každý kousek místa. A nejde jen o místo k ukládání věcí, al ...


Jak zařídit předsíň či halu 5  fotek

Jak zařídit předsíň či halu

Do obytné zóny bytu vede cesta většinou přes předsíň či halu. Anebo přes zádveří, tedy alespoň malý prostor, kde si lze zout zablácené boty a sunda ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×