Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/domacnost/interier-a-dekorace/ramecky-s-mozaikou): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Rámečky s mozaikou - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Rámečky s mozaikou

Rámečky s mozaikou

Máme sice spoustu fotografií, ale nemáme na ně ty správné rámečky a v obchodě se nám žádné nelíbí? Tak si je jednoduše vyrobíme rámeček s mozaikou. Stačí kousek sololitu nebo i hodně tvrdý karton a na ozdobení třeba barevné mozaikové kamínky. Stejným způsobem si můžeme ozdobit vázičku, která se už okoukala, nebo skleněný svícen. Za odpoledne tak můžeme vyrobit pěknou dekoraci knihovny nebo dárek pro své blízké.

reklama

Mozaiku na rámečcích můžeme vyspárovat spárovací hmotou používanou na obkladačky, lze ji bez problémů zakoupit i v malém množství.

Pokud používáme kamínky jen ke zdobení a původní povrch rámečků a ostatních zdobených předmětů nepotřebujeme skrýt, stačí kamínky jen dobře přilepit vhodně zvoleným lepidlem. Použít můžeme montážní lepidlo na obkladačky nebo například chemopren, vteřinové lepidlo není vhodné, protože příliš rychle zasychá.

Máme-li zkušenost s tavnou pistolí s lepidlem v patronách, můžeme ji také použít, jen pozor, abychom nedávali příliš velké množství lepidla na jeden kamínek.

Postup

  1. Barevné mozaikové kamínky koupíme v hobby marketech, výtvarných potřebách nebo ve větších papírnictvích. K dostání jsou v celé škále barevností a ve více velikostech.

  2. Velikost rámečku si zvolíme podle fotografie nebo obrázku, pro který je určen. Šířku stran rámečku naměříme podle toho, kolik kamínků chceme umístit vedle sebe.

  3. Rámeček rozkreslíme na sololit. V jeho rozích nejprve akumulátorovou vrtačkou nebo silnějším ostrým nebozezem vyvrtáme otvory.

  4. Přímočarou pilkou s ostrým plátkem vyřízneme podle nakreslených čar vnitřní obrys rámečku. Nemáme-li přímočarou pilku, můžeme použít i plátek pilky na železo.

  5. Všechny hrany rámečku začistíme dohladka pilníkem nebo jemnou rašplí, použít můžeme také brusný papír nebo molitanovou houbičku s brusným papírem.

  6. Na suchý odmaštěný povrch rámečku začneme lepit kamínky mozaiky. Je vhodné začít v rozích rámečku, aby se nám mozaika dobře pokládala a pravidelně rozložila po celé ploše.

  7. Kamínky nalepíme po celé ploše rámečku, nejdřív vnější, pak vnitřní okraj. Nejsme-li si jisti tím, že kamínky rozložíme pravidelně, můžeme si vzor lehounce předkreslit tužkou.

Pepův tipMozaikové kamínky mají dvě strany odlišné – jednu hladkou, druhou s rastrem, původně počítaným pro nalepení do lepidla. Pokud je používáme jen k dozdobení hotového rámečku nebo třeba svícnu, můžeme naopak rastrovou stranu přilepit směrem na líc (tedy lepidlo nanést na hladkou stranu), rastr kamínků při osvětlení například svíčkou vytvoří ještě další zajímavý efekt.
Autor: PePa (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Proměna rámu na obraz 7  fotek

Proměna rámu na obraz

Dnes vám přinášíme malý tip od naší čtenářky Alexandry, jak starý rám na obraz za pár chvilek proměnit třeba pomocí ubrouskové techniky. Jestli do rám ...


Fotografujeme a natáčíme pod vodou 13  fotek

Fotografujeme a natáčíme pod vodou

Léto, ač to podle počasí nevypadá, je tu a spousta z nás jistě začíná vybírat (nebo už má vybráno) přímořské letovisko nebo kemp, kam se s rodinou neb ...


Dekorační kazeta 12  fotek

Dekorační kazeta

Kazetu na drobnosti si může udělat každý, kdo má rád ruční práce a s chutí realizuje svoje nápady. Její výroba není drahá, pro samotnou krabičku budem ...


Tvořivá Olomouc – „Tvořím, tedy jsem…“ 6  fotek

Tvořivá Olomouc – „Tvořím, tedy jsem…“

V termínu 13. - 14. 10. 2018 na Střední škole polytechnické v Olomouci se koná teprve třetí výstava Tvořivá Olomouc a už má mezi návštěvníky a vyst ...


Rámeček na fotografii 13  fotek

Rámeček na fotografii

Lampička s textilním stínítkem rozzáří měkkým světlem příjemný večer. Aby nebylo lampičce na stolku smutno, postavíme k ní rámeček na fotografii vy ...


Vyrobte si jehelníček 10  fotek

Vyrobte si jehelníček

Víte, jak vznikl dnes všemi oblíbený medvídek Teddy čili Teddy Bear? Byl to původně jehelníček! Zajeďte si někdy do Muzea hraček v německém Mnichově, ...


Krakeláž 11  fotek

Krakeláž

Oprýskaná skřínka z půdy nebo zrcadlo po babičce na nás dýchnou nostalgií zašlých časů ještě po létech a často nás přenesou do časů prázdnin a dětsk ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×