Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Do krytého zádveří nefouká

Do krytého zádveří nefouká
Nemá smysl žít v iluzích: léto se nevrátí. Podzim je zkrátka tady v celé strakaté parádě i s tím, co k ní patří, s lezavou mlhou a větrem, z něhož mrazí. A do přede dveřmi vířícího sněhu je tudíž také nedaleko. Zima nás ale nezaskočí, když zádveří oddělíme polykarbonátovou deskou, jichž společnost Pama nabízí řadu druhů.
reklama

Chcete kryté zádveří? A nejde jen o listí na rohožce nebo zaváté dveře. Tyto desky použijeme i v zahradě nebo na verandě – možností je spousta.

Polykarbonát na několik způsobů

Desky, které se nabízejí, se liší provedením, vlastnostmi a také vzhledem. Bez výjimky však v konstrukcích působí lehce a vzdušně, aniž by hřešily zdánlivou křehkostí. Podle budoucího použití máme přitom z čeho vybírat, což je dobře.

Desky MULTICLEAR BOX 2 WALL mají vysokou světelnou propustnost (přitom jsou oboustranně stabilní vůči UV záření) a také vynikající rádius ohybu. Jako všechny polykarbonáty jsou lehčí než sklo, takže jejich přeprava i instalace jsou snazší.

Důležitá je možnost termického zatavení komůrek, z nichž se skládají. Pokud rozměr desky musíme formátovat, je to k nezaplacení – jednak kvůli izolaci, jednak se do komůrek může dostat voda, což není v zimě rozhodně dobré, jednak se na nezaslepeném řezu může dařit mechům… Termické zatavení komůrek nahrazuje navíc všechny druhy lišt a lepících pásek, což použití zjednodušuje a také šetří peníze.

Desky MULTICLEAR STRONG mají X strukturu, která jim poskytuje vyšší tuhost, takže při použití potřebují menší množství podpor. Pětistěnná struktura je přitom pro světlo vysoce prostupná.

UV ochranu mají i polykarbonátové komůrkové desky DECOLAR s pohledovou estetickou mrazovou strukturou. Profil mají hladký se zámkovým systémem. DECOPOL je zase plná polykarbonátová trapézová deska s kombinovanou zrnitou strukturou v profilu 45/5, takže se hodí i na nejrůznější hobby skleníky. Jejich struktura má vysoký estetický efekt, přičemž dobře propouští světlo a maximálně brání unikání tepla.

Kde můžeme desky použít

Samozřejmě nejen k ochraně vstupu do domu a krytí zádveří. Je známé využití polykarbonátových hobby skleníků k pěstování zeleniny, na zimu je lze přeměnit v osobitou zimní zahradu chránící třeba rostliny v přenosných nádobách, které mají rády světlo a poradí si i s nízkou teplotou. Na podobnou chráněnou prostoru můžeme proměnit i zahradní besídku nebo ještě lépe verandu u domu, kde bude přece jen tepleji.

Krytinou z komůrkových desek zakryjeme také pergolu, kůlničku na nářadí a nebo balkon. Na nosnou konstrukci je připevňujeme vruty se zápustnou hlavou. Většinu z nich si můžeme vybrat nejen průhledné, ale také v kouřovém či opálovém zabarvení.

Kutilům vstříc

Dobrá zpráva je, že v programu PAMA Hobby jsou například desky Decopol řezané přímo na míru podle přání zákazníka, takže neplatíte nic, co nepotřebujete!

Podrobné technické parametry jednotlivých typů polykarbonátových desek naleznete na www.pamaas.cz.

Autor: Jiří Jan a PAMA (text), PAMA (foto)

Klíčová slova:


Související články

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy 10  fotek

Samonosné oblouky - krytina pro drobné stavby i k prosvětlení budovy

O samonosných obloucích jsme již několikrát psali. Díky tomuto výrobku lze realizovat zastřešení bazénu za zlomkovou cenu, ale využít se dá i při s ...


Sklolaminátové hladké role Elyplast 5  fotek

Sklolaminátové hladké role Elyplast

Ať už na zahradě nebo třeba na stavbě - tam všude můžete využít sklolaminát. Potřebujete větší soukromí na svém pozemku, ale nechcete plnou plotovo ...


Kvalitní krytina na pergoly z PAMA 17  fotek

Kvalitní krytina na pergoly z PAMA

Podle mě jsou nejkrásnější ty chvíle, kdy můžeme nový den přivítat venku na zahradě pod pergolou, bohatou snídani před sebou, nic nás neruší, kvalitní ...


Zastřešení venkovního posezení 6  fotek

Zastřešení venkovního posezení

Po opravdu vydařené zimě už jsou tady první předpovědi počasí na letošní léto. Ve výhledu jsou opravdu vysoké teploty se značnou dávkou sluníčka. J ...


Proč zvolit zastřešení od PAMA? 18  fotek

Proč zvolit zastřešení od PAMA?

V redakci se nám nahromadily dotazy na téma zastřešení pergoly, rozdíly mezi polykarbonátem a sklolaminátem, dodávky a způsoby montáže apod. Proto jsm ...


Skvělá krytina pro drobné stavby 11  fotek

Skvělá krytina pro drobné stavby

Potřebujete levně a rychle zastřešit pergolu, verandu nebo přístřešek na auto? Ideální krytinou, která splní tyto požadavky a příjemně překvapí i dalš ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
0
střecha podzemního domu Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Nová koupelna-vybavení Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 adéla malá
0
instalace odpadů pvc Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Petr
0
Betonové tvárnice Svahovka Stavební materiály
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 roman suchánek
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zbělení cihel s vodním sklem Stavební materiály
Poslední příspěvek: 21.6.2016 10:27 Pavel Dufek
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.



© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×