Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/dilna/elektricke-naradi/predstavujeme-excentrickou-brusku-rotex-ro-150): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Excentrická bruska ROTEX RO 150 - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Představujeme excentrickou brusku ROTEX RO 150

Představujeme excentrickou brusku ROTEX RO 150
V roce 2005 FESTOOL uvedl na trh novou verzi excentrické brusky ROTEX RO 150 – princip 3 v 1. Jde o nástupce legendární brusky ROTEX – tedy před 25 lety vůbec první excentrické brusky s převodovkou na světě.
reklama

Vývoj modelu zabral řadu let na jejichž konci bruska prošla zátěžovými testy počínaje odstraňováním starých barev, laků a dřeva. Opracování materiálů, jako plynobeton, ocel a sádrokarton. K tomu nárazové testy, testy pádů, záměrné chyby obsluhy a sériové kolize s brusným talířem. Konečnými testy pak bylo prověření chodu při stovkách hodin provozu v extrémně prašných podmínkách.

Prašná komora

Výsledkem výše zmíněného je tak zcela unikátní stroj tvořící světovou špičku. Netvrdíme proto, že patří do dílny každého kutila, ale pokud se rozhodnete pro nekompromisní řešení, stojí následující řádky za pozornost.

Prvotní seznámení:

  • 3 v 1 – bruska profesionálně zvládá rotační broušení, excentrické broušení a leštění.
  • Konstrukce – bruska je typická klidným chodem, který je dán velikostí styčné plochy tupící nevyváženost a vibrace. Minimální vibrace jsou měřítkem pro ty, kteří s ROTEXem pracují několik hodin denně. Ovladače na rukojeť umožňují intuitivní přepínání z hrubého na jemné broušení a hodí se jak pro praváky, tak pro leváky. Životnost je předurčena dvojitým utěsněním, tedy v principu hermeticky uzavřenou převodovkou.

Excentrická bruska je vybavena řídicí elektronikou (Multi-Material-Control) upravující chod pro různé typy materiálů. To vše je spojeno s pozvolným rozběhem, ochranou proti přehřátí a plynulým nastavením otáček.

Pracujeme:

Při hrubém broušení získáváme hluboký záběr téměř bez přítlaku. Vibrace jsou velmi malé. Jemné broušení tvoří jemný výbrus bez rýh – tedy bez potřeby dodatečného začišťování. To se hodí pro práci se dřevem i k finálnímu opracování dalších materiálů.

Hrubé a jemné broušení

Opracování kovu a opracování plastu

K ochraně před nechtěným obroušením sousedních povrchů a stěn se dá použít chránič. Výměna brusných talířů se realizuje pouze pootočením v ruce bez nutnosti použití nářadí.

Leštění: výměnou nástavce se z brusky stává leštička

Elegantní provázanost koncepce 3 v 1 tak tvoří unikátní celek

Technické parametry ROTEX RO 150

Příkon 720 W
Počet otáček – rotační pohyb ROTEX 320–660 min-1
Počet otáček – excentrický pohyb 3300–6800 min-1
Brusný zdvih 5 mm
Brusný talíř FastFix Ø 150 mm
Ø přípojky pro odsávání prachu 27 mm
Hmotnost 2,3 kg

Připraveno ve spolupráci s Festool.

Autor: Tooltechnic systéme CZ (text a foto)

Související články

Bruska na sádrokarton PLANEX LHS 225 12  fotek

Bruska na sádrokarton PLANEX LHS 225

Když se řekne broušení sádrokartonu, lze si představit hustou mlhu zbroušeného materiálu, který se zcela jistě dostane všude. Natož si zkusit představ ...


Představujeme čepovací frézku DOMINO DF 500 16  fotek

Představujeme čepovací frézku DOMINO DF 500

Při výrobě nábytku a různých stavebních prvků ze dřeva se bez konstrukčních spojů neobejdete. Systém vložených čepů je rychlý, pevný a především skryt ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×