Warning: file_get_contents(https://ceskykutil.cz/service/newurl/dilna/elektricke-naradi/festool): failed to open stream: HTTP request failed! HTTP/1.1 404 Not Found in /www/doc/www.ceskykutil.cz/www/sites/default/system/page/PageController.php on line 422
 Festool: nářadí od roku 1925 - Český kutil.cz
Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Festool – nářadí od roku 1925

Festool – nářadí od roku 1925
Festool je na trhu ručního elektrického nářadí považováno za světovou jedničku. I přesto je pro mnohé ještě stále překvapením.
reklama

Výroba tohoto nářadí se váže již k roku 1925, kdy pánové Stoll a Frezer firmu založili. Firma prošla mnoha změnami a to jak názvu, tak loga (od původního Frezer&Stool, přes Festo – které doposud používá většina uživatelů, až po současný FESTOOL). Něco se ale nezměnilo: vysoká užitnost výrobků, jejich špičková kvalita a také vývoj a testování.
K příkladům z historie patří v roce 1929 první přenosná řetězová pila, v roce 1951 pak první elektrická bruska, v roce 1976 to byla první excentrická bruska. Takovýchto prvenství má Festool na svém kontě více.

1929 – první přenosná řetězová pila

1951 – první elektrická bruska

1976 – první excentrická bruska

Nářadí se vyvíjí s ohledem na požadavky konečných uživatelů. Snahou je, aby měl uživatel co nejpohodlnější práci. Snadné držení stroje, co nejnižší vibrace, hlučnost, přesnost seřízení stroje a tím i výsledku práce na desetiny milimetrů, hladké řezání bez otřepů, odsávání, snadná manipulace – to jsou jen některé základní body vývoje i testování.

Nářadí Festool má mnoho specialit, které zjednoduší práci, jako jsou například plug-it - rychlá výměna kabelu, Fast-fix = rychlá výměna brusného nebo pilového kotouče. CENTROTEC = rychlý přechod mezi vrtáním, zahlubováním a šroubováním.

Testování strojů i příslušenství a spotřebního materiálu jsou u značky Festool samozřejmostí. Trvá mnoho dlouhých měsíců, než se skutečně „narodí“ nový produkt. Fungování a odolnost motoru, funkčnost spínačů, rychlost, odolnost proti pádu z výšky, odolnost povrchového materiálu produktů – tyto parametry jsou testovány v několika zkušebnách.

Popis obrázku: Testování brusky ETS 150 v prašném prostředí.
Festool neprodává jen stroje, ale i škálu příslušenství a spotřebního materiálu, organizační systém pracoviště.

Každý ze strojů má své zvláštní znaky.
Škála produktů je široká a Festool má co nabídnout jak profesionálům, tak amatérům a kutilům. Svého favorita si vybere truhlář, opravář automobilů, natěrač či lakař. Jedna z nejdůležitějších záminek, proč jít právě do Festoolu totiž je : není třeba se dřít, ale užít si práci a výsledku práce. Připraveno ve spolupráci s Festool.cz.

Autor: komerční prezentace, Festool.cz (text a foto)

Související články

Představujeme čepovací frézku DOMINO DF 500 16  fotek

Představujeme čepovací frézku DOMINO DF 500

Při výrobě nábytku a různých stavebních prvků ze dřeva se bez konstrukčních spojů neobejdete. Systém vložených čepů je rychlý, pevný a především skryt ...


Narex slavil 65 let 11  fotek

Narex slavil 65 let

Český tradiční výrobce kvalitního nářadí slavil - nářadí a nástroje se v České lípě vyrábějí už 65 let.


Střecha nejen pro nářadí 8  fotek

Střecha nejen pro nářadí

Když chcete mít krásnou zahradu, nevystačíte s motykou za dveřmi. Čím je pozemek větší, tím větší množství nářadí budete nejspíš považovat k zahradní ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×