Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Parametry vysavačů

Parametry vysavačů

Čisté koberce bez prachu a smetí není jednoduché při běžném rodinném provozu udržet. k tomu potřebujete kvalitní vysavač. Při pořizování nového máte dnes velký výběr. Stačí si vybrav způsob držení, vzhled, barvu, přidat potřebné množství příslušenství. Nejdůležitějším aspektem by ovšem měl být především výkon a popř. co nejčistší vzduch, který při vysávání proudí ze zadní strany vysavače zpět do prostoru.

reklama

Důležité parametry vysavačů

  • Příkon udává spotřebu vysavače, měří se ve Wattech. Sací výkon lze měřit několika způsoby, ne každý výrobce jej udává, přesto lze výkon odvodit od příkonu - sací výkon = 1/5 - 1/3 příkonu.
  • Objem sáčku či nádoby vybíráme dle velikosti vysávané plochy. U bezsáčkových vysavačů postačí objem 1,5 - 2 litrů, u sáčkového typu platí, že pro plochu do 50 m2 potřebujeme 2 - 2,5l sáček, nad 150 m2 plochy 4litrový a více.
  • Filtr přímo ovlivní kvalitu vysávání. Na výběr je od běžných látkových či molitanových filtrů, přes vodní (nečistoty jsou zachyceny v nádržce s vodou), až po certifikované HEPA filtry. Čím vyšší číslo HEPA filtru, tím vyšší účinnost.
  • Hluk může ovlivnit pohodlnost práce. Tichostí chodu se vyznačují robotické vysavače, jejich celodenní práce by neměla rušit nejen sousedy, ale ani samotné majitele bytu. Pokud vydává klasický vysavač stejnou hlasitost, jako je běžná hlasitější lidská mluva, lze mluvit o tichém chodu vysavače o síle cca 60 dB.
  • Příslušenství je různé, většinou nechybí štěrbinová hubice a nástavec na čištění čalounění. Máte-li v bytě psa nebo kočku, ptejte se po turbokartáči, který dokáže zachytit zvířecí chlupy, ale také vlasy.

Budoucnost v úklidu představují bezsáčkové vysavače, které šetří váš čas i peněženku. Odpadá starost s výměnou a dokupováním filtračních sáčků. Bezsáčkové vysavače totiž zachytávají veškeré nečistoty a prach ve speciální nádobce, odkud je kdykoli jednoduše vysypete. Prach tedy nikde nehromadíte.

Při výběru se zaměřte na energetický štítek, kde uvidíte nejen spotřebu el. energie, ale také třídu účinnosti vysávání na kobercích, tvrdých podlahách, hlučnost, ale i třídu emisí prachu. Skvělými vlastnostmi a také nejčistším vzduchem na výstupu (třídou emisí prachu) se může pochlubit bezsáčkový vysavač Kärcher VC 3. Nabízí vícestupňovou filtrační technologii umožňující vysávání bez filtračních sáčků. Filtr HEPA 12 spolehlivě filtruje nejjemnější nečistoty jako např. pyly a jiné částečky způsobující alergie. Ušetříte i za výměnu sáčků. Průhledná nádoba na sběr nečistot vám jasně ukáže, kdy je potřeba ji vyprázdnit. Nádobu na nečistoty lze snadno vymýt vodou.

Umýt vodou můžete i cyklónový odlučovač, ochranný filtr motoru i HEPA filtr. Cyklónový odlučovač běžně otírejte vlhkým hadříkem nebo houbičkou, v případě většího znečištění rozeberte podle návodu a opláchněte pod vodou. Při čištění filtrů nikdy nepoužívejte hrubé předměty jako kartáče apod. a postupujte podle návodu, abyste co nejvíce prodloužili životnost filtrů a nedošlo k jejich poškození.Díky neprodyšnému uzávěru se nemusíte bát ani úniku zápachu, který můžete znát ze starších sáčkových vysavačů. Když skončíte práci, lze jej umístit do parkovací polohy díky kompaktním rozměrům. Na délku má pouze 39 cm, výšku 33,4 cm a široký je 27 cm.

www.karcher.cz

www.svetcisteni.cz

Autor: Kärcher (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Zamotané hadice jsou minulost 4  fotek

Zamotané hadice jsou minulost

Znáte ty obrázky, jak dítě chtělo rozmotat hadici a zůstalo zcela zamotané v klubku a nevědělo jak z něj ven a pak se ho pokusila vyprostit celá ro ...


Uklízejte bez kabelů, bez zásuvek, bez omezení 20  fotek

Uklízejte bez kabelů, bez zásuvek, bez omezení

Nemusíte se tahat s kabelem do schodů při vysávání, úklid zahrady můžete provádět i v těch nejvzdálenějších koutech, není potřeba hledat zásuvku př ...


Špína pod parou 4  fotek

Špína pod parou

Co znamená, špína pod parou? Šikovní vědí, že naopak pod parou se špína nedrží. Čištění parou je jedno z nejúčinnějších čištění. Zapomeňte na koště ...


Moderní sklo v architektuře pro nás není překážkou 8  fotek

Moderní sklo v architektuře pro nás není překážkou

V moderní architektuře čím dál častěji využíváme velké prosklené plochy. Místnosti tak mají daleko více přirozeného světla, což působí na dobrou ná ...


Raději si čistíte své auto sami? 3  fotek

Raději si čistíte své auto sami?

Také máte rádi vše pod kontrolou? Přiznám se, že já ano. Jedna z věcí, nad kterou chci mít kontrolu, je moje auto. Ne, že bych si spravoval auto sá ...


Mikroby v domácnosti nám mohou i sloužit 6  fotek

Mikroby v domácnosti nám mohou i sloužit

Že každá mince má dvě strany a všeho moc škodí, by mohlo o čistotě v domácnosti platit dvojnásob. Hygiena je důležitá a v čisté domácnosti se nám b ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
0
Stínění oken Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
KŘUPE PODLAHA. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
Podlaha mi křupe. Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 JOSEF KÁDNER
0
www.supersoused.cz - má někdo reference?? Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mirek Sýkora
0
Přeskládání parket - co použít jako podklad Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan Novak
0
Porucha myčky Fagor Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Zuzana Dvořáková
0
Čím vytmelit díru v desce linky na baterii Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Mil Plam
0
Čím přilepit umakart na lince Domácnost
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jaroslav Patrný
1
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×