Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Moderní design radiátory posunul do jiné dimenze

Moderní design radiátory posunul do jiné dimenze

Moderní design získaly radiátory po dlouhém vývoji domácího topení. Dnes už to není pouze praktické zařízení, které se postará o teplo v domácnosti, ale i designový doplněk, jenž může dodat interiéru šmrnc. Vybírat si dnes můžete z široké škály designových radiátorů, což znamená, že každý si může vybrat takový, jenž se hodí pro jeho interiér.

reklama

Moderní design radiátory mění v hotová umělecká díla

Moderní design radiátory představuje ve zcela jiném světle, než jak jsme je znali doposud. Jejich podoba může být skutečně velice pestrá, od minimalistických stropních radiátorů, které mají například podobu zrcadla, lavičky, žebříku nebo police, až po velká tělesa. Existují dokonce takové designové radiátory, které jsou uzpůsobeny daným pokojům. Použít je proto můžete nejen do moderní koupelny, ale i do dětského pokoje, kuchyně nebo obývacího pokoje. Ty nejluxusnější mohou být hotová umělecká díla.

Radiátory už dávno neslouží jen k topení

Moderní radiátory nejsou pouhým zdrojem tepla, dokáží rovněž interiér zchladit, rozsvítit, ozvláštnit a ozdobit. Řada z nich má i další praktickou roli, kdy slouží jako sušák na ručníky, osvětlení nebo police. Designové radiátory se od těch klasických neliší jen svým vzhledem, ale i tím, z čeho jsou vyrobeny a kde je umístěny. Již dávno neplatí, že radiátory musí být umístěny pod oknem. Řada z nich má více funkcí, jsou dokonce i úspornější, což se projeví v konečných nákladech za vytápění. Příjemná je i jejich nízká váha a také snaha o snížení průtoku vody topnou soustavou. Ty nejúspornější pracují s pouhými třemi litry vody. Pro srovnání, běžná topná tělesa pracují se 43 litry vody. Pro mnoho lidí je rovněž překvapivé, že tyto moderní radiátory jsou cenově dostupné.

Radiátor na zakázku

V dnešní době je již možné nechat si vyrobit takový designový radiátor přímo na míru. V tom případě jde obvykle o výrobu s omezeným počtem kusů. Samozřejmě je zde nezbytná dobrá komunikace s klientem a dále pak s architektem, prodejcem a výrobcem. Klient totiž může mít představu, nikoliv však technické znalosti, které mu poskytne odborník.

Kdo tedy určuje, čím budete doma topit?

Velikost a výkon radiátoru nevybírá klient, ale projektant. Každý dům se neobejde bez projektu vytápění, v němž jsou spočteny tepelné ztráty, které určují výkony jednotlivých topných těles v daných místnostech. Klient si pak podle toho vybere topení, které se mu líbí, ale i to mu může navrhnout stavebník, aby mu co nejlépe zapadalo do interiéru. Pozor, při výběru radiátorů dbejte, aby se jeho design nestal důležitějším než jeho výkon. Krásné radiátory s malým výkonem mají za následek jejich větší počet anebo velikost. Vždy je nezbytné radiátor zvolit tak, aby jeho tepelný výkon byl vyšší, nebo alespoň stejný, jaký je požadavek na teplo v dané místnosti.

Kdy vybírat designový radiátor?

K výběru designového radiátoru by mělo dojít ještě před zahájením výstavby. V době, kdy je vypracován projekt. A to proto, aby se zajistilo, že bude odpovídat představám a prostoru, do něhož bude zasazen.

Jaký designový radiátor je ten nejlepší?

V současnosti si můžete moderní radiátor pořídit na zakázku, ale existují i firmy, které nabízí designové kolekce. Jednotlivé radiátory se od sebe liší svým vzhledem, výkonem a použitým materiálem. K nejoblíbenějším patří ty, jejichž konstrukce jsou vyrobeny z hliníku nebo nerezové oceli. Jde totiž o materiál, který skvěle vede teplo, takže se topení může rychle zahřát i ochladit. Jsou navíc i levnější než jiné typy topidel. Litinové radiátory však nejsou také špatné, sice jim trvá o něco déle, než se zahřejí, ale rovněž se i pomaleji ochlazují. Teplo se tak v místnosti udrží delší dobu. Tyto typy radiátorů se hodí především do ložnic.

Kolik takový moderní design radiátorů stojí?

Je obtížné definovat cenu designových radiátorů, protože jejich cena je ovlivněna designem, materiálem, velikostí i výkonem. Všeobecně je ale možné říct, že ty nejlevnější a nejjednodušší se dají na trhu sehnat od 5000 korun. Ty nejluxusnější, vyrobené na míru však mohou přesáhnout výši sto tisíc korun. Vše je o vašich možnostech a představách.

Autor: Adriana Dosedělová (text), Depositphotos (foto)

Klíčová slova:


Související články

Radiátory jako nové 7  fotek

Radiátory jako nové

Stojíte právě před rozhodnutím, zda si pořídit do bytu zcela nová topná tělesa , nebo by stačilo zrenovovat ta stávající? Díky novému kabátu určitě pr ...


Radiátor může být i pohledný 11  fotek

Radiátor může být i pohledný

Jakmile se venku ochladí, změní se během krátké doby také tepelná pohoda v bytě a nezbývá nám, než si přitopit. Pokud nemáme nainstalované podlahov ...


Vyměňte radiátory a ušetříte za vytápění 6  fotek

Vyměňte radiátory a ušetříte za vytápění

I když jsou teploty stále ještě vysoké a o jejich přiměřenost se stará spíše klimatizace, topná sezona začala 1. září. Aby byly náklady za energie ten ...


Nejdůležitější rady pro výběr vhodných radiátorů 14  fotek

Nejdůležitější rady pro výběr vhodných radiátorů

Při volbě radiátorů doporučujeme zvážit následující hlediska: možnost čištění, způsob přenosu tepla, vzhled, variabilitu rozměrů a tepelných výkonů ...


Jak vyměnit radiátor ve 4 krocích + kdy a proč se k tomu rozhodnout 2  fotek

Jak vyměnit radiátor ve 4 krocích + kdy a proč se k tomu rozhodnout

Pokud radiátory používáte desítky let a nyní zjistíte, že je na nich rez nebo nacházíte provlhlé místa na zemi, nastal čas na jejich výměnu. Pokud ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
1
Oprava hřídelky v nádobě domácí pekárny Kuchyně
Poslední příspěvek: 22.7.2019 14:30 Pavel Karas
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
1
Trouba Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:12 Jitka
1
Obklady v kuchyni Kuchyně
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:09 Tomáš
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
7
Plíseň v bytě - větrák? Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.8.2019 19:56 Def Ender
5
parkety Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 6.2.2018 12:51 jana
2
Výměna odtoku umyvadla Koupelny
Poslední příspěvek: 14.9.2018 08:02 Pavlína
2
Položení koberce Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 14.2.2018 07:24 jana
2
Rozdělení dětského pokoje Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 31.10.2018 13:05 Administrátor Andrea
2
zapojení dvou zářivek Kuchyně
Poslední příspěvek: 6.4.2019 14:31 roman suchánek
1
oprava wc Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:29 Iveta
1
desinfekce Koupelny
Poslední příspěvek: 9.3.2018 11:32 Milos novy
1
nová skartovačka Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:26 Andrea Roubalová
1
Výroba pohovky pro 2 lidi Pokoje a pracovny
Poslední příspěvek: 5.2.2018 14:24 Martin Liškutín
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×