Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Tipy na balení a zdobení dárků – 10 rad

Tipy na balení a zdobení dárků – 10 rad

Jak zabalit vánoční dárky, aby pod stromkem vypadaly co nejlépe a udělaly obdarovaným radost? Ideální je zvolit takové barvy a vzory, které budou ladit s ozdobami na stromku. K dostání je spousta druhů balicích papírů, od jednoduchých jednobarevných až po nápadité vzory, matné i lesklé. Klasickými a stále oblíbenými vánočními vzory zůstávají kostky, stromky, sněhové vločky, větvičky, andílci či zvonečky.

reklama

Oblíbený je také severský styl, k němuž patří nejrůznější norské vzory, jako jsou sněhové vločky, sobi, medvídci, sáňky či lyže. Poté, co dárek zabalíte do balicího papíru, ho dozdobte různými stuhami a mašlemi. Použít můžete i drobnější ozdoby, jako jsou klasické baňky, andílci či zvonečky, nebo použijte sprej se třpytkami. Prostor pro kreativitu nabízejí především jednodušší balicí papíry, na kterých budou vypadat dekorace nanejvýš vkusně. Nakonec nezapomeňte na dárek připevnit jmenovku – můžete si ji sami vyrobit nebo si koupit originální varianty s různými obrázky apod. Místo balicích papírů můžete na některé dárky použít koupené krabice, krabičky a dárkové tašky, které seženete v různých velikostech. Do nich stačí dárek vložit a připevnit jmenovku. Pokud jsou krabice jednobarevné, můžete je polepit samolepkami, dozdobit mašlemi nebo vlastnoručně pomalovat jednoduchými vánočními motivy.

10 rad, jak nezabalit sám sebe

  • Neotřele budou pod stromkem vypadat dárky v sáčcích z organzy, které dozdobíte například pomocí korálků či mašlí. Použít můžete i látkové sáčky s vánočními vzory.
  • Převažuje-li ve vaší domácnosti vintage vánoční výzdoba, slaďte do tohoto stylu i dárky. Použijte například režný papír, který potáhnete krajkou nebo lesklými stuhami – pěkně vypadá kombinace stříbrné a starorůžové.
  • Hitem letošních Vánoc budou umělé květy. Můžete jimi ozdobit nejen stromek a stůl, ale také dárky. Květy poslouží místo mašlí a dodají dárkům netradiční vzhled.
  • Kromě mašlí a ozdob můžete dárky dozdobit také větvičkami jehličnanů nebo celým kořením – efektně vypadá skořice či badyán, poslouží i sušené květy či plátky citrusů.
  • Dárky můžete dozdobit šiškami či ořechy, které postříkáte zlatým či stříbrným sprejem.

  • Pokud použijete jednoduchý balicí papír v přírodních barvách, hodí se na převázání širší mašle z hrubých tkanin nebo lýko.
  • Při balení dárků vám mohou vypomoct i domácí zásoby – využijte například krabici od bot, kterou s využitím šablon přestříkáte sprejem nebo polepíte balicím papírem. Velmi pěkné efekty lze vytvořit i pomocí novinového papíru.
  • Jestliže chcete darovat peníze, zvolte obálku z kvalitnějšího a pevnějšího papíru. V případě jednobarevných obálek (perfektně se k Vánocům hodí červená či zlatá) se vám nabízí řada možností pro dozdobení. Použijte nejen mašle, ale i drobné ozdůbky jako například hvězdy či rolničky. K dostání jsou i obálky s vánočními motivy či drobnými ozdobami.
  • Pokud máte děti, které už nevěří na Ježíška, můžete je zapojit do procesu balení dárků. Pořiďte si jednoduchý balicí papír, který děti budou moci pomalovat nebo na něj obtisknout různé vánoční vzory.
  • Místo stuh a mašlí lze dárek dozdobit zbytky balicího papíru. Můžete z něj vytvořit například malé kornoutky, které poskládáte vedle sebe nebo složit vějíř, který přilepíte na vrchní část balíčku.

A pak už jen čekáte, dopoledne ještě držíte půst a marně hledáte, že letos se to zlaté prasátko objeví, odpoledne se jdete projít nebo proležíte u pohádek (vždyť odpočíváte jednou za rok, tak proč si to neužít), ale už brzy přijde ona chvíle, Štědrý večer, a můžete se vrhnout s plným bříškem na ty krásně zabalené dárečky a kochat se tou nádherou, co vám ježíšek nadělil. Tak ať se to povede a jste z těch letošních Vánočních svátků skutečně nadšeni.

Autor: OBI (text a foto), Miroslava Kubišová (foto)

Klíčová slova:


Související články

Přichází doba adventu aneb Vánoce jsou tu 11  fotek

Přichází doba adventu aneb Vánoce jsou tu

Na Vánoce se netěší jen děti, ale i dospělí. Vždyť tyto dny jsou nám tak vzácné. Pojďme se na ně co nejpečlivěji připravit, aby u štědrovečerního s ...


I na podzim jste mohli vyhrát dárkové karty OBI 4  fotek

I na podzim jste mohli vyhrát dárkové karty OBI

Říjen byl ve znamení pouštění draků, posledních ohníčků, chození na houby, ale také třeba úklidu a zazimování zahrady. Při posezení pod pergolou se ...


Jak si zdobíte na vánoce - pár ukázek z fotografií čtenářů 15  fotek

Jak si zdobíte na vánoce - pár ukázek z fotografií čtenářů

Vánoce jspu za dveřmi, obchody se předhánějí v lákavých nabídkách a doma už začíná vonět vánoční cukroví a chystají se dárky a dekorace. Se svojí v ...


Každý chce mít doma vánočního soba! 6  fotek

Každý chce mít doma vánočního soba!

Pokud chcete být letos originální, určitě to zkuste na stromečku s dekorací v podobě vánočního soba. Ušijte si jich několik a můžete je rozdávat jako ...


Vánoční stromek 16  fotek

Vánoční stromek

Vánoční stromek je nepostradatelnou součástí Vánoc. Jeho podoby jsou různé – pořídit můžete živé řezané stromky, umělé imitace či stromky v květiná ...


Češi a vánoční zvyky 5  fotek

Češi a vánoční zvyky

Kromě výzdoby nezapomínají české rodiny ani na obyčeje. V průzkumu obsadila první tři místa společná večeře, dárky pod stromečkem a pečení vánočního c ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×