Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dárek pomocí nářadí Dremel aneb vyzkoušeli jsme za vás

Dárek pomocí nářadí Dremel aneb vyzkoušeli jsme za vás

Vyzkoušeli jste už některé z mikronářadí Dremel? My jsme si tentokrát „pohráli“ s nářadím Dremel Fortiflex, které je určeno pro řezbářství, šperkařství, opracování kamene, modelářství či renovaci automobilů. V několika článcích vám je představíme. V dnešním jsme zkusili z terakotových květináčků vytvořit kalíšky na čajové svíčky, které se hodí jako dekorace na stůl, nebo jako malý dárek.

reklama

Ohebná hřídel Dremel Fortiflex je nářadí, které se skládá ze závěsného motoru, ohebné hřídele pro přesné zatížení, výměnné rukojeti a nožního spínače pro řízení proměnných otáček - tak praví výrobce. Otevřete krabici a máte chvilku pocit, že skrývá hned několikeré nářadí, nebo alespoň jeho součásti, ale když dáte motor s hřídelí dohromady a připojíte spínač, stačí nasadit správný nástavec a šlapat a šlapat a šlapat. Výrobce promine, je to jako šlapat na šicím stroji – přišlápnete víc, točí se rychleji, zmírníte tlak nohy, nástroj se točí pomaleji.
Ještě docela důležitá poznámka – nezapomeňte na ochranné brýle. Když jsem poprvé chtěla nářadí vyzkoušet, byla jsme zvědavá a netrpělivá, zapomněla jsem na ně a nepřejte si vidět ten zánět spojivek od prachu, co mi nalítal do oka.

Na opracování rozmanitých materiálů a povrchů najdete v sadě různé druhy výměnných nástavců a také sadu malých vrtáčků.

Na dekoraci keramického květináčku jsme použili nástavec 7103 - Diamantový kotoučový hrot na tvrdé materiály,
a potom nástavec 84922 – brusné tělísko z karbidu křemičitého.

Hvězdička neproříznutá až do rožků.

Postup

  1. Na keramický květináček si zlehka obyčejnou tužkou načrtneme zvolený tvar.

  2. Nasadíme nástavec na tvrdé materiály(diamantový kotoučový hrot) a nejprve obtáhneme obrys, dáváme pozor, abychom neujeli stranou nebo sobě do prstu. Keramické květináče jsou velmi tvrdé, obrys vyznačujeme pečlivě a pomalu, na nástroj zbytečně netlačíme.

  3. Poté, co jsme obtáhli obrysy předkresleného motivu, prořezáváme obrazec do hloubky. Na nástavec netlačíme příliš velkou silou, mohli bychom ulomit kus keramiky a pokazit si obrázek.

  4. Nasadíme nástavec na obrušování tvrdých materiálů (brusné tělísko z karbidu křemičitého) a hrany řezu začistíme. Zbrousíme drobné nepřesnosti řezu.

  5. Květináčky můžeme i pomalovat akrylovými barvami. Na vnitřní stěny zvolíme světlý odstín a ještě jej přetřeme perleťovým odstínem, bude dobře odrážet světlo.

  6. Opět prořízneme obrysy obrázku.

  7. Vyříznutý motiv opět obrousíme.
    U nabarveného květináčku musíme dávat obzvlášť pozor, aby nám nástavec neujel mimo obrys a nepoškodili jsme vrstu barvy.

Pepův tip

Při zvýšené pečlivosti můžeme vyříznout pouze obrys obrazce a jeho vnitřek ponechat - hvězdičku prostě neprořízneme až do rožků (jak je vidět mezi úvodními obrázky). Musíme pracovat opatrně, abychom obrazec vyřízli co nejpřesněji. Karbidovým nástavcem pak jen zlehka dočistíme hrany řezu.

Další podrobnosti o tomto i o dalším mikronářadí se dozvíte na www.dremeleurope.com/cz

Autor: Petra (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Keramické venkovní svítilny 5  fotek

Keramické venkovní svítilny

Dodejte touto jedinečnou lampou venkovnímu obytnému prostoru útulné osvětlení. Odolný keramický materiál snáší venkovní podmínky a dodává zahradě ukli ...


Dírkovaná vejce 16  fotek

Dírkovaná vejce

Co umí nástroj Dremel Fortiflex, už jsme si ukázali při tvoření vánoční výzdoby. Tentokrát jsme jej vzali na pomoc při zdobení velikonočních vajec. Ti ...


Mininářadí Dremel – bez šňůry – bez omezení 7  fotek

Mininářadí Dremel – bez šňůry – bez omezení

O rozmanitém multifunkčním nářadí Dremel a o všem, co se s ním dá dělat jsme na našich webových stránkách již informovali. Od jara je trhu novinka, kt ...


Gravírka nejen pro kutily 5  fotek

Gravírka nejen pro kutily

Šikovné mikronářadí se hodí každému kutilovi. A nejen těm ze silnější poloviny lidstva, vhodné je i pro ženské ruce. Jestli si potřebujete trvale ozna ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×