Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Dakar 2018: rozhovor

Dakar 2018: rozhovor

Do největší rally zbývají již dny. Jak se naši chystají na Dakar 2018? Co je u nich nového? Zeptali jsme se Martina Kolomého z Buggyra Racing.

reklama

Mohlo by se zdát, že je ještě spousta času, ale přece jen moc dnů do startu dalšího ročníku Dakaru již nezbývá. Jak se na Dakar 2018 připravujete?

Všechny ty stresující týdny před odjezdem již máme za sebou, kdy bylo potřeba vše zabalit a na nic nezapomenout. Auta nablýskat pomocí čističů od firmy Kärcher a odvést je na nalodění do Le Havre. Nyní probíhá takové období relativního „klidu“, které se snažím využít k udržení kondice ať už chozením do posilovny nebo plaváním.

Když jsme u příprav, pro nadcházející ročník jste ke spolupráci přizvali i Kärcher. Proč jste se tak rozhodli?

Je známo, že Kärcher patří ke špičce, co se týká výroby vysokotlakých čističů. A jelikož na rally závodech jsou tyto čističe opravdu potřeba, tak se spolupráce přímo nabízela. Nyní zatím používáme mobilní vysokotlaký čistič, který využijeme jak na rallye závodech, tak na okruzích.

Jak proběhly testy vaší nové speciální Tatry Phoenix 2.0 a v čem je lepší něž předchozí modely?

Já myslím, že testy proběhly na výbornou a vše fungovalo tak, jak má. Ale člověk nikdy neví, co se může během 14 dnů na Dakaru přihodit. Můžeme být připraveni sebelépe, ale prostě takové podmínky, jako jsou v Peru nebo Argentině, nikde poblíž nemáme, proto jsem rád, že jsem se letos premiérově zúčastnil Silk Way Rally, která otestovala techniku opravdu důkladně.

Minulý ročník jste dojel patnáctý, ale na začátku to vypadalo nadějněji. Jaké umístění teď přibližně očekáváte?

Boj o první tři pozice, ale spíše než očekávání, je to přání, i když ne nereálné. Už několikrát jsme se přesvědčili, že když vydrží technika, tak můžeme bojovat o nejvyšší příčky.

Co předpokládáte, že Vás na příštím ročníku Dakaru čeká a čím se nechcete nechat překvapit?

Čeká nás určitě těžký začátek v podobě peruánských písečných dun. Je možné, že už od prvních etap se budou tvořit velké časové rozestupy. Pro mě je to výzva a těším se na ní. Nerad bych, aby se opět nějak závod zkracoval z důvodu počasí, věřím, že letos to organizátoři zvládnou daleko lépe.

Vaše auto potřebuje jak před závodem, tak i v jeho průběhu neustálou údržbu. Jak to řešíte?

Jelikož většinou bývají na autě dost velké nánosy bahna, potřebujeme na očištění opravdu kvalitní vysokotlaký čistič. To nám také firma Kärcher poskytla, za to děkujeme. Určitě to bude pro kluky mechaniky ulehčení. Mám za to, že už jí použili před odjezdem na dílně a nemohli si ji vynachválit.

Jaká byla nejprekérnější situace za dobu, co se Dakaru účastníte?

"Mezi nejprekérnější situace asi řadím, když jsem projížděl bahnitým terénem a přední sklo bylo tak zablácené, že to stěrače ani nestíhaly setřít. To se pak modlíte, aby někdo nejel před vámi, protože toho moc nevidíte a ubrat na plynu se vám také moc nechce. V ten moment by se určitě myčka od Kärcher hodila.“, uzavírá rozhovor s úsměvem Martin Kolomý. A my za něj děkujeme.

Autor: Kärcher (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Jak vyčistit interiér auta? 7  fotek

Jak vyčistit interiér auta?

Je po prázdninách. Děti brečí, rodiče se radují. A tatínci obzvlášť. Dva měsíce museli ve zpětném zrcátku trpělivě sledovat, jak jejich ratolesti k ...


Jak umýt auto (nejen) na Dakaru 6  fotek

Jak umýt auto (nejen) na Dakaru

Dakar, Dakar, Dakar, slovo, které nyní slyšíme na každém kroku, když zabrousíme do motoristického sportu. Největší rallye Dakar skončila. České pol ...


Letošní Rallye Dakar z jiného pohledu 8  fotek

Letošní Rallye Dakar z jiného pohledu

Druhého ledna tohoto roku odstartoval již 39. ročník velkého závodu Rallye Dakar. Historie tohoto závodu se píše již od roku 1979, kdy prvního ledn ...


Kärcher na Dakaru 2019 představil mobilní čisticí stanici 6  fotek

Kärcher na Dakaru 2019 představil mobilní čisticí stanici

Letos se koná již 41. ročník Rally Dakar, který se již po 11. odehrává v Jižní Americe a chybět samozřejmě nebude ani společnost Kärcher. Jako před ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×