Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Částečné řešení neexistuje, zloděje odradí jen certifikované bezpečnostní dveře

Částečné řešení neexistuje, zloděje odradí jen certifikované bezpečnostní dveře

Dveře jsou vstupní branou do vašeho domova i soukromí. Jenže aby vás spolehlivě ochránily před zloději, měly by být skutečně bezpečné. Jaké dveře ale zvolit, aby odolaly i vynalézavým zlodějům?

reklama

Renovace a zabezpečení původních dveří

Že částečné řešení je lepší než žádné, je v případě bezpečnostních dveří velkým mýtem, kupříkladu instalace bezpečnostního kování, lepší vložky nebo oplechování zámku na obyčejné papundeklové dveře. Jenže zdánlivá vylepšení spíše překonání dveří ulehčují, protože instalací těchto doplňků pouze ještě více zeslabujete už tak dost chatrný rám obyčejných dveří. Po domácím up-gradu nesahejte ani v případě, že původní dveře nelze vyměnit za nové. Řešením v tomto případě mohou být přídavné bezpečnostní dveře, které se jako celek montují na původní při zachování všech parametrů 3. bezpečnostní třídy.

Hlavní kritéria při výběru bezpečnostních dveří

Bezpečnostní dveře jsou poměrně složitý výrobek, který má-li být opravdu funkční, musí se vyrobit na míru. Primární je výběr typu dveří, bezpečnostní dveře do bytu mají jiné parametry než bezpečnostní dveře do domu, a to nejenom ve volbě povrchu. Samozřejmostí jsou základní vlastnosti bezpečnostních dveří – minimálně 3. nebo 4. bezpečnostní třída a certifikované kování a vložka ve stejné bezpečnostní třídě, certifikáty platné pro Českou republiku, a to nejen ty bezpečnostní, ale také protipožární, které jsou ze zákona povinné pro byty, nebo volitelné protihlukové či termoizolační. Design hraje samozřejmě důležitou roli, možnost ladit si povrch dveří dle svého je bezesporu výhodou dveří vyráběných na míru. Není problém dveře vyrobit v jiném povrchu zevnitř a zvenčí, aby ladily s exteriérem v případě společných prostor v bytových domech i s interiérem. Koneckonců se na ty dveře budete dívat denně desítky let.

Jak se tedy při výběru dodavatele orientovat?

Dejte si pozor, od koho si dveře kupujete. Na českém trhu je v nabídce je celá řada nekvalitních dveří, které se tváří jako certifikované bezpečnostní dveře. Nejčastěji se jedná o dveře dovezené z Polska nebo Číny. Takové dveře ovšem často nemají české certifikáty a pro zkušené zloděje je jejich překonání otázkou několika minut. Navíc vám pojišťovna v případě vloupání nevyplatí odškodné.

Oslovte tedy zavedenou firmu, které můžete důvěřovat. Ujistěte se, že firma prodává skutečně to, co nabízí. Zjistěte si něco o její historii, o jejích výrobních i montážních kapacitách, zda je schopna zajistit profesionální montáž, záruční a pozáruční servis. Není to jen o produktu, ale i o péči o zákazníka.

Autor: Next (text a foto)

Související články

Bezpečnostní vchodové dveře: co mluví jasně pro jejich pořízení?

Původní vchodové dveře v bytě mohou mít celou řadu neduhů. Netěsnost a nehezký vzhled jsou menším problémem, horší pak je nízká ochrana před vniknu ...

Cítíte se v panelovém bytě bezpečně? 6  fotek

Cítíte se v panelovém bytě bezpečně?

Poradíme vám, jak zlepšit zabezpečení bytu i společných prostor.


Jak se bránit proti zlodějům? 2  fotek

Jak se bránit proti zlodějům?

Doba dovolených sice pomalu končí, ale i tak se stále mnoho lidí chystá na delší dobu opustit svůj domov. A právě v tom okamžiku nastává nejvhodněj ...


Ne vždy jsou bezpečnostní dveře opravdu bezpečné 13  fotek

Ne vždy jsou bezpečnostní dveře opravdu bezpečné

Počet vloupání každým rokem stále roste. Lupiči jsou vynalézavější a lépe vybaveni. Všichni máme pocit, že nás se to netýká a že náš domov je dosta ...


Trendy v zabezpečení bytů 7  fotek

Trendy v zabezpečení bytů

Bezpečnostní dveře výrazným způsobem snižují riziko vloupání do domácnosti. Zatímco dříve si je lidé pořizovali hlavně kvůli mechanické ochraně maj ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Poškozené interiérové dveře - dýha Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 hit
0
vrata z desek Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Libor
0
Zazděné okno zevnitř Okna a dveře
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Jan
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Koupě z internetu Okna a dveře
Poslední příspěvek: 20.5.2018 13:14 Jan
1
Jak opravit laminátové dveře Okna a dveře
Poslední příspěvek: 10.10.2018 09:33 Tonda
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2020 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×