Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Blower door test je se sádrovláknitými deskami fermacell vždy na jedničku

Blower door test je se sádrovláknitými deskami fermacell vždy na jedničku

Kvalita klimatu je v každé obytné stavbě velmi důležitá. Jedině tak se doma můžete cítit skutečně dobře. To samé platí i o dřevostavbách. Mikroklima se v dřevostavbě dá pozitivně ovlivnit použitím konstrukce s difúzně otevřenou skladbou obvodového pláště. Ta umožní výměnu vodních par stejně dobře, jako k němu dochází u starších zděných staveb, nebo u dřevěných srubových staveb. Ideálním řešením pro tuto konstrukci představuje sádrovláknitá deska fermacell Vapor. Pokud navíc stavba prochází certifikací blowerdoor testu – testu neprůvzdušnosti obálky budovy - pak díky tomuto materiálu dopadne vždy skvěle.

reklama

U dřevostaveb s difuzně otevřenou konstrukcí je nutné vždy použít parobrzdnou vrstvu, která umožňuje a zajišťuje spolehlivou difuzi části vodních par přes konstrukci dřevostavby do exteriéru. Standardně se k těmto účelům používají dřevotřískové desky, speciální parobrzdné folie nebo desky fermacell Vapor.

Sádrovláknité desky fermacell to je jistota, žádná loterie

Již se standardní sádrovláknitou deskou fermacell – známým originálem mezi sádrovláknitými deskami – se dají vytvářet vzduchotěsné vrstvy. Sádrovláknitá deska fermacell Vapor však jde o krok dál: díky speciálnímu kašírování na zadní straně desky je propustnost vodní páry redukována natolik, že odpadají další dodatečné parotěsné vrstvy v konstrukcích obvodových stěn. Přitom zůstávají zachovány vynikající vlastnosti originální sádrovláknité desky fermacell jakožto biologicky nezávadné konstrukční desky, protipožární desky a desky do vlhkých prostor.

Pro fermacell Vapor platí všechny zkoušky na požární odolnost a vzduchovou neprůzvučnost, jako pro klasické sádrovláknité desky. Lze říct, že pevnost + statika + požární odolnost + povrchová úprava = vše v jedné desce. Stabilní vlastnosti a absence dodatečných parotěsných vrstev při použití desek fermacell Vapor jsou zásadními výhodami - dodatečné parotěsné vrstvy zvyšují riziko nesprávného fungování celé konstrukce. Instalace desky fermacell Vapor naopak toto riziko zcela eliminuje.

Fermacell Vapor vnější opláštění

  1. sádrovláknitá deska fermacell
  2. dřevěný sloupek
  3. instalační předstěna, izolovaná
  4. sádrovláknitá deska fermacell Vapor
  5. dřevěný sloupek
  6. tepelná izolace
  7. vhodné opláštění
  8. ETICS
  9. schválený omítkový systém

Výhodou desek Vapor je skutečnost, že ve srovnání s OSB nebo dřevotřískovými deskami, které se běžně kombinují se sádrokartonem, stačí použít jedna vrstva z desky fermacell Vapor. Tvrzení, že „2 desky jsou víc než 1 deska“ je nepodložené a pouze pocitové, montáž dvou desek je sice označována jako rychlá a efektivní, ve skutečnosti však u ní dochází k velkým nepřesnostem a potenciálním škodám. Vapor má ve srovnání s těmito deskovými materiály naprosto stabilní a neměnný faktor difuzního odporu (µ=250) pro tloušťku desky 12,5 mm, zatímco u dřevotřískových desek osciluje mezi µ=50 – 100 a u OSB desek mezi µ=100 – 300. To má výsledný vliv na hodnocení testu neprůvzdušnosti obálku budovy - tzv. blowerdoor testu. Čtvrtým silným argumentem jsou certifikovaná řešení - Fermacell má pro desky Vapor, stejně jako pro všechny své další materiály, připravené konstrukční detaily, návrhové tabulky a technologické postupy. Konstrukce s deskami Vapor tak představují ověřené a certifikované řešení pro všechny moderní dřevostavby.

Hodnota sd > 3 m umožňuje využít sádrovláknité desky fermacell Vapor jako vnitřní opláštění pro všechny typické konstrukce obvodových stěn na bázi dřeva. Patří k nim například konstrukce obvodových stěn s nebo bez instalační roviny z vnitřní a z vnější strany, konstrukce s vhodným přímým opláštěním nebo zavěšenou fasádou (např. s deskami fermacell Powerpanel) nebo se schváleným kontaktním zateplovacích systémem. Lze je také použít do stropních a střešních konstrukcí v podkroví, kde rovněž jako u svislých konstrukcí dokáží spolehlivě vyřešit průchod vodních par konstrukcí bez nežádoucí kondenzace uvnitř skladby.

Více informací a stavebních systémech fermacell získáte na www.fermacell.cz.

Autor: Fermacell (text a foto)

Související články

Desky fermacell Powerpanel H2O pro zavěšené podhledy a venkovní římsy: co umí a jak na ně 4  fotek

Desky fermacell Powerpanel H2O pro zavěšené podhledy a venkovní římsy: co umí a jak na ně

Pokud hledáte deskový materiál na zavěšené podhledy, neměli byste přehlédnout podhledové systémy na bázi cementovláknitých a sádrovlákknitých desek ...


Fermacell představí na veletrhu For Wood i novinky v obkladových panelech James Hardie 3  fotek

Fermacell představí na veletrhu For Wood i novinky v obkladových panelech James Hardie

Na 12. veletrhu dřevěných staveb, konstrukcí a materiálů For Wood (7. - 9. února 2019 na výstavišti PVA EXPO PRAHA v Letňanech) se se svou expozicí ...


FERMACELL I. - podlahový systém 2  fotek

FERMACELL I. - podlahový systém

Suché podlahové systémy nacházejí při novostavbách i rekonstrukcích široké uplatnění a důvodů pro jejich rostoucí oblibu je hned několik. U suchých po ...


Sádrovláknité desky fermacell v zázemí dřevostavby přírodního amfiteátru 5  fotek

Sádrovláknité desky fermacell v zázemí dřevostavby přírodního amfiteátru

V srpnu 2014 byla v polském městě Bytom otevřena nová originálně řešená přírodní divadelní scéna. Dílo, připomínající podle polských médií šál ve v ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
0
Schodiště do roubenky Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Tomáš Kocurek
0
stínění Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Milos novy
0
položení betonové dlažby Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Josef Kudlič
0
2
Stavební folie Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 11.1.2017 21:35 luk fjsk
1
Zateplení ploché střechy Stavba a rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.8.2017 18:54 Michal Mervart
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×