Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Bezpečné hřiště

Bezpečné hřiště
Každý, kdo prožil dětství na hřištích s asfaltovým nebo betonovým povrchem, dobře ví, jak bolelo, když jste spadli z prolejzačky z kovových trubek nebo z houpačky, i jak často jste chodili domů s odřenými koleny a lokty. Dnešní hřiště pro děti, ale i ta pro sportovce, mívají povrch měkký, pružný, protismykový a bezpečný. To proto, že jsou tvořena z gumového granulátu UNIXIN GRIP od Lear, a.s.
reklama

UNIXIN GRIP, nebo také Chodník v prášku, se vyrábí recyklací gumy. Granulát se míchá s pojivem, které ho spojí a po vytvrzení vznikne jednolitá pružná pochozí nebo hrací plocha. Používá se přednostně pro tvorbu povrchů sportovních ploch a dětských bezpečných hřišť. Uplatnění nalezne i na terasách, balkonech, kolem bazénů a pískovišť, na chodnících kolem domu nebo ve školách a školkách.

Přednosti Unixin Grip - Chodníku v prášku

Finální povrch je velmi odolný vůči opotřebení, tlumí rázy, je porézní a propustný pro vodu, takže se na něm netvoří louže ani nenamrzá. Zvyšuje bezpečnost při případném pádu osob, protože je měkký a pružný. Díky četné barevnosti a možnosti tvořit podle šablon obrazce může mít i vysoce dekorativní charakter.

PROFI provedení UNIXIN GRIP se aplikuje převážně na veřejném prostranství a pokládají ho odborně proškolené firmy. Tato školení provádí Poradenské centrum společnosti LEAR, a.s. Na tento povrch lze následně poskytnout garanci životnosti materiálu, záruka na pokládku poskytuje firma, která pokládku provede.

Pro dětské hrací plochy na zahradě u domu

Pro domácí aplikace je určen produkt Unixin Grip Hobby. Jeho pokládku snadno zvládnete a výrobek je ekonomicky výhodnější. Balení obsahuje gumový granulát i vytvrzovací pojivo v přesném poměru, stačí je pouze smíchat a položit.

Co budete potřebovat

Jedno balení UNIXIN GRIP vystačí na položení plochy cca 3 m2 o tloušťce povrchu 7 mm. Z nářadí potřebujete zednickou lžíci a nerez hladítko, míchadlo nebo alespoň míchací nástavec na vrtačku, dále se vám bude hodit upravené prkno na stahování povrchu, kolíky a provázek na vytyčení bezpečného hřiště nebo jiné pokládané plochy, případně šablony.

Chcete-li různé barevné plochy, budete potřebovat barevné pigmenty Uni-Color vybraných odstínů, kterými části hmoty budete obarvovat. Výrobce také doporučuje zpevnit podklad (nejlépe betonový) primerem Unixin Primer PU 3922, ke kterému gumová hmota pevně přilne. Dalšími doplňky, které si můžete dokoupit, jsou Unixin PU Akcelerátor – pro urychlení vytvrzování a Unixin UV nátěr PU4668 – pro zvýšení barevné stálosti a odolnosti proti slunečnímu záření a povrchové mechanické odolnosti.

Vhodný podklad a jeho případná úprava

Pochopitelně, že nelze Unixin Primer aplikovat rovnou na trávník. Podklad musí být pevný, suchý, soudržný a nejlépe s pevnými okraji (zdí, obrubníkem aj.). Za nejvhodnější je považovaný betonový nebo asfaltový povrch. Případné trhliny nejprve utěsněte, podklad dobře zameťte. Budete-li nanášet primer Unixin Primer PU 3922, použijte nejlépe váleček (spotřeba: cca 1 l / 6 - 10 m2).

Předměty ukotvené v podkladu (například herní objekty), nebude třeba během pokládky odstraňovat - hmotu položíte kolem ukotvení.

Zvládnete to sami

Do kbelíku se směsí UNIXIN GRIP přidejte vytvrzovací pojivo a zamýšlenou barvu Uni-Coloru. Chcete-li touto barvou položit jen malou část povrchu, rozdělte všechny komponenty ve správném poměru. Dvě až tři minuty rovnoměrně promíchávejte míchadlem používaným pro míchání omítek či lepidel. Namíchaná hmota je připravena k pokládce. Je vhodné použít lopatu, zednickou lžíci a nerezové hladítko.

K vytváření různobarevných efektů a obrazců potřebujete kromě různobarevných hmot šablony, které vyříznete například z polystyrénové desky. Při přechodu k pokládání jiné barvy používané nářadí očistěte, abyste odstíny nesmíchali. Ze stejného důvodu položte přes spoj dvou barev nejprve fólii či papír, a teprve pak položenou hmotu začnete hutnit hladítkem.

Plochu nechte vytvrdit nejlépe do druhého dne. Je-li to možné, zakryjte povrch neprodyšnou černou plachtou, která zabrání pronikání UV záření a také ochrání čerstvě položený povrch proti případnému dešti. Poté je již povrch bez problémů pochozí. Vznikne-li někdy v budoucnu nějaké mechanické poškození povrchu, snadno ho opravíte záplatou nové hmoty.
Více na www.lear.cz

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Související články

Letní endorfinový koktejl si připravíte na trampolíně 7  fotek

Letní endorfinový koktejl si připravíte na trampolíně

Skákejte, hubněte, relaxujte, zkrátka buďte v pohodě! Trampolíny rozhodně nepatří pouze na dětské hřiště, jsou hitem ve všech dobrých fitness centr ...


S teplým počasím vylézají i klíšťata 7  fotek

S teplým počasím vylézají i klíšťata

Konečně je tu teplé počasí, které přímo vybízí k pobytu na čerstvém vzduchu. Stále více času trávíte na zahradě, o víkendu si s rodinou užíváte pohodu ...


Když už spadnout, tak do měkkého 6  fotek

Když už spadnout, tak do měkkého

Nejlepší je pokud možno nepadat vůbec. Ale víte, jak to je: i při nejlepší vůli člověk občas škobrtne, vypne mu koleno, ztratí rovnováhu. Pro toho, ko ...


Novinka na trhu  -  Chodník v prášku 2  fotek

Novinka na trhu - Chodník v prášku

Naše republika je od nepaměti národem kutilů a mnozí majitelé rodinných domků, zahrádek a bazénů tak jistě uvítají novinku roku 2011 od společnosti LE ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
Fiber Optics Technician Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 14.11.2019 16:09 angeleena
2
Nový kotel Energie, rozvody, TZB
Poslední příspěvek: 30.8.2019 10:27 Jan
1
Prosím o radu, co je tohle za podlahu Podlahy
Poslední příspěvek: 10.8.2019 07:51 Matěj
1
Stříška na komín Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 9.6.2019 09:58 Dalimil
2
Výběr pásové pily... Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 8.5.2019 17:54 Alena
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
1
"Hranaté okapy" Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 8.3.2019 08:33 Dalimil
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
10
Rekonstrukce apod. Rekonstrukce
Poslední příspěvek: 28.10.2018 20:33 Mirek
5
Cena projektu na dřevostavbu Novostavby
Poslední příspěvek: 11.12.2016 07:41 Karel Kostr
4
čerpadlo na zatekajici sklep Stavební nářadí
Poslední příspěvek: 10.7.2018 11:38 Pavel S
4
Renovace taškových střech Střechy a komíny
Poslední příspěvek: 28.5.2018 11:54 Stanislav Pavelka
3
Výměna kapajícího kohoutu Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:17 Jakub
3
Výběr žumpy Stavební materiály
Poslední příspěvek: 18.9.2018 11:47 Zuzana
2
PROSIM PORADTE Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 22.10.2018 19:03 Petra
2
Plíseň kam se podívám Zateplení, fasády a izolace
Poslední příspěvek: 27.5.2017 08:25 Věra
2
interiérové žaluzie Okna a dveře
Poslední příspěvek: 16.4.2019 11:06 Petr
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×