Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Barevný házecí panák

Barevný házecí panák
Jaro je v plném proudu, děti se těší na léto a na prázdniny. Šikovný tatínek určitě rád vyrobí dětem házecího panáka a společně s dětmi jej pomaluje. Aby byl panák pěkný, zvolíme pestré barvy, které odolají i sluníčku. A aby mu nevadil ani déšť, vyrobíme jej z voděodolné překližky.
reklama

Ze samotné překližky je panák trochu smutný, takže mu dáme ještě barevný kabát z pestrých barev. Použijeme vodou ředitelnou barvu ETERNAL mat Revital, barvu vhodnou nejen k obnovování venkovních nátěrů dřeva i kovu.

Vybereme pestré odstíny, aby se házecí panák dětem líbil.

ETERNAL mat Revital se nanáší na suchý, dokonale očištěný a odmaštěný podklad (použijeme ETERNAL odmašťovač) zbavený nesoudržných částic a zbytků nepřilnavých nátěrů, při teplotě podkladu a prostředí v rozmezí 8 až 30 °C a nepříliš vysoké vlhkosti vzduchu. Barva se nanáší ve dvou až třech vrstvách s časovým odstupem mezi jednotlivými nátěry min. dvě hodiny. Pokud by byl panák vyrobený ze dřeva nebo jiného savého materiálu, opatřete jej před aplikací barvy nátěrem ETERNAL na dřevo napouštědlo. Prodloužíte tak jeho životnost a ochráníte ho před dřevokaznými a dřevozbarvujícími houbami či dřevokazným hmyzem.

Postup

Plochu panáka zdrsníme pomocí brusné houbičky nebo smirkového papíru na špalíčku. Pak si svěrkami přichytíme dlouhou lať na tělo a nalepíme podle ní užší papírovou pásku (např. tesa). Postupujeme podle zvolených odstupů a na těle panáka vytvoříme kosočtvercovou síť.

Protože bude mít panák kravatu se špičatým koncem, úhly kosočtverečné sítě přizpůsobíme tak, aby kravata „lícovala“ s barevným vzorem, lépe pak vynikne i vzor kravaty.

Nejprve vyplníme všechna žlutá pole na celém těle panáka. Pokud si nejsme docela jistí, že se nespleteme, nachystáme si nejprve návrh rozvržení barev, abychom si mohli vybarvování kontrolovat. Po žluté pokračujeme další barvou, až máme vyplněná všechna pole panákova „kabátu“ Větší děti se k vybarvování určitě rády připojí.

Je-li barva hustá, lehce ji přiředíme vodou, máme však na paměti, že vodou ředitelné barvy jsou vyráběny k přímému použití bez ředění tzv. " na štětec". Provedeme raději dva slabší nátěry než jeden silný, barva lépe vyzrává a vzniká mnohem pevnější nátěrový film.

Pak přijde na řadu obličej a kravata….

Ještě strhnout pásku, přidat košíky a soutěž v házení balonků může začít.

Pepův tip

ETERNAL mat Revital je hedvábně matná, univerzální, vodou ředitelná akrylátová barva pro vnitřní i venkovní použití, určená k nátěrům dřeva, kovových podkladů opatřených antikorozním nátěrem, dřevovláknových a dřevotřískových desek, sádrokartonu, nepochozího betonu a třískocementových desek. Vzhledem k velmi dobré přilnavosti na starých syntetických a olejových nátěrech je velmi vhodná pro obnovovací nátěry. Barva se vyznačuje velmi dobrou kryvostí, dobrým rozlivem a rychlým zasycháním. Je možné ji nanášet jak štětcem či válečkem, tak stříkací pistolí.

Autor: Pavel Zeman (text a foto)

Klíčová slova:


Související články

Kdo se trefí nejlépe? 10  fotek

Kdo se trefí nejlépe?

Šipky neboli šipkovaná je oblíbená hra kluků i holčiček od tří do sta let. Jak se ale vyvarovat zbytečných úrazů a (pokud hrajete doma) poškození náby ...


Veselá plastelína 6  fotek

Veselá plastelína

Pokud zrovna přemýšlíte čím zabavit nebo potěšit děti, které rády něco tvoří a ještě jste jim nekoupili plastelínu I Clay, určitě ji vyzkoušejte. Barv ...


Plstěný domek 4  fotek

Plstěný domek

V současnosti všichni, kdo mají rádi ruční práce, tvoří z plsti. Tento materiál je hitem a právě v tomto chladném období práce s ním potěší, protože d ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×