Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Balkonový systém HASOFT

Balkonový systém HASOFT
Jedním z nejvíce namáhaných prvků venkovních konstrukcí staveb jsou balkony. Proto je kvalitní provedení nové skladby nebo kvalitní oprava velice důležitá. Jestliže se v našich klimatických podmínkách předpokládá životnost vnějších zateplovacích systémů minimálně pětadvacet let, tak u nekvalitně provedené rekonstrukce balkonu jsou poškození viditelná často již po prvním zimním období. Ve většině případů je to způsobeno nesystémovým použitím různých materiálů od několika výrobců a nedostatečným (nebo žádným) odborným zaškolením pracovníků.
reklama

Na základě těchto zkušeností firma HASOFT vyvinula kompletní systém pro novostavby a rekonstrukce balkonů. Jeho výhodou je dodávka všech potřebných materiálů od jednoho výrobce a odborné zaškolení pracovníků. S tím samozřejmě souvisí možnost sjednocení záručních podmínek s celou stavbou.

Balkonový systém HASOFT má více variant. Nejpoužívanější je kompletní systém s reprofilačními maltami, oplechováním, hydroizolací (nátěr nebo fólie), flexibilním lepidlem a vodoodpudivou spárovací hmotou. Jako první z výrobců stavební chemie používá HASOFT již od roku 2005 tzv. suchou montáž BALKONOVÉHO PROFILU s pomocí SAMOLEPICÍHO TĚSNICÍHO PÁSU. Toto řešení usnadňuje montáž oplechování a zároveň zamezuje přenášení pohybů vznikajících teplotní dilatací oplechování.

Zajímavou variantou je použití KONSTRUKČNÍCH DESEK HASOFT místo vyrovnávacího betonového potěru, na které se opět provede montáž oplechování. V tomto případě je použita jako hydroizolace TĚSNICÍ FÓLIE PROFI.

Tato varianta je jedinečná pro takové opravy balkonů a lodžií, kde je nutné dodržet výšku celkové skladby vzhledem k např. již zabudovaným balkonovým dveřím. Příjemným bonusem tohoto postupu je zateplení betonové konstrukce a minimalizace tepelných mostů. Zejména při rekonstrukci je v některých případech na projektanta kladen požadavek nízké hmotnosti povrchové úpravy balkonů – např. z hlediska méně vyhovující statiky nosné konstrukce.

Zároveň je ale nezbytné zajistit vodotěsnost a odolnost vůči karbonataci. Zde firma HASOFT nabízí dvě řešení. V prvním případě jde o provedení hydroizolačního nátěru LEPENKA V PRÁŠKU, který je finálně upraven pomocí BARVY NABETON v různém barevném odstínu. Toto řešení je vhodné zejména pro méně mechanicky namáhané plochy.

Druhou variantou je povrchová úprava plochy balkonu s pomocí výrobku TEKUTÁ DLAŽBA. Jedná se o epoxidovou pryskyřici s barevným křemičitým pískem. Toto řešení už splňuje vysoké nároky na otěruvzdornost a vysokou mechanickou i chemickou odolnost. Navíc je možné libovolně zvolit požadovanou drsnost povrchu.

Závěrem je nutné zdůraznit skutečnost, že i s kvalitními materiály lze bez dodržení technologických postupů a bez důkladného proškolení způsobit opravdu velké nepříjemnosti.

Veškeré informace včetně pracovních postupů s názornými ukázkami najdete na www.hasoft.cz.

Autor: HASOFT (tisková zpráva)

Klíčová slova:


Související články

Hluboký práh přesně na míru 12  fotek

Hluboký práh přesně na míru

Koupit práh hluboký deset i patnáct centimetrů není problém. Potřebujeme-li práh o pár centimetrů hlubší, může to být občas neřešitelný problém. Má ...


Dřevěná zábradlí pro balkony a terasy 3  fotek

Dřevěná zábradlí pro balkony a terasy

Balkony, verandy i terasy na zvýšeném místě u domu nebo chaty musí být z bezpečnostních důvodů opatřeny zábradlím. Volba balkónového zábradlí může ovl ...


Jak zakrýt zábradlí balkonů 5  fotek

Jak zakrýt zábradlí balkonů

Zábradlí balkonu tvořené kovovými tyčkami málokoho uspokojí. Nevypadá pěkně a neposkytuje žádné soukromí. Proto se taková zábradlí balkónů a lodžií mn ...


reklama
reklama

reklama
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×