Právě soutěžíme o:
Načítám ...
Žádné výsledky
Hledaný výraz: koupel
Nalezené články:
Přihlášení  |  Registrace Český kutil do mailu
reklama

Báječné léto na houpačce

Báječné léto na houpačce

Představte si letní prázdninový den, hodinu, kdy je už pozdě na zahradě cokoliv začínat, protože za chvíli se zešeří... A vy si hovíte na houpačce, ponořeni v květinové vůni, která se s večerem stává intenzivnější, tak trochu se pohupujete a báječně relaxujete. Houpačky prý nejvíce milují děti, proto bylo trochu překvapující, že velká dřevěná houpačka ve tvaru lavice zavěšené na řetězech a opatřená stříškou, viditelně udělala největší radost jejich matce.

reklama

Houpačku si můžete nechat vyrobit od truhláře, koupit si ji jako stavebnici a sami si ji smontovat, anebo ji vyrobit sami. Ať už ji pořídíte jakýmkoliv z těchto způsobů, bude nezbytné dřevo houpačky chránit před povětrnostními vlivy.

Vhodný nátěr – Fortekryl Profi

Při pátrání po nejvhodnější povrchové úpravě houpačky možná narazíte na zajímavou novinku společnosti Austis, kterou je FORTEKRYL lazura PROFI. Jedná se o vysoce kvalitní, ekologický, vodou ředitelný tenkovrstvý lazurovací lak, který je určen pro venkovní i vnitřní nátěry dřeva. Můžete s ním bez obav natírat všechny dřevěné konstrukce a zahradní stavby jako pergoly, altány, zahradní nábytek, ploty, dveře, okna, zábradlí, podhledy, obložení stěn, trámy a podobně. FORTEKRYL lazura PROFI se vyrábí v hedvábně matném provedení, je světlostálá (obsahuje UV filtry), výborně přilne a po aplikaci je trvale elastická. Přidanou hodnotou je zvýšená hydrofobita nátěru (vodoodpudivost), která je dána obsahem speciálních vosků. FORTEKRYL lazura PROFI také obsahuje látky zabraňující modrání dřeva.

Montáž houpačky a příprava podkladu

Stavebnici houpačky smontujte podle přibaleného návodu. Dřevo před povrchovou úpravou jemně obruste vibrační bruskou nebo smirkovým papírem na špalíčku. Hrany strhněte brusnou houbičkou.

Natírání houpačky

Chcete-li houpačce maximálně prodloužit její životnost, napusťte dřevo nejprve prostředkem s fungicidní a insekticidní ochranou pro dřevěné materiály - Fortekryl napouštědlo Profi, které pronikne do hloubky, zvýší přilnavost vrchních nátěrových systémů a společně s nimi poskytne dokonalou ochranu dřeva.

FORTEKRYL lazuru PROFI velmi důkladně rozmíchejte. Z výroby je ihned použitelná a nepotřebuje ředit. V případě, že by se zdálo, že barva houstne, opětovně ji důkladně promíchejte. Ředění pro nátěr štětcem neprovádějte.

Lazuru nanášejte štětcem nebo válečkem, záleží na vás, s čím raději pracujete. Štětcem dřevo natírejte po letech a pěkně stejnoměrně. FORTEKRYL lazura PROFI má velmi dobrou zpracovatelnost a výborný rozliv.

První nátěr nechte důkladně zaschnout. V teplotě 10 °C až 25 °C schne asi tři až čtyři hodiny. Potom ho jemným smirkovým papírem zbruste dohladka. Brusný prach omeťte košťátkem nebo otřete mírně navlhčeným hadrem.

Po mezibroušení houpačku natřete podruhé. Nátěr výborně přilne k podkladu a je dostatečně tvrdý. Pokud je tento nátěr definitivní, dejte si záležet, ať nikde nejsou mapy ani závěsy kapek lazury. Jinak je možné podle potřeby udělat ještě třetí nátěr, opět s mezibroušením. Každá vrstva nátěru výsledný barevný odstín zintenzivní, ale také ztmaví.

Nářadí je nutné ihned po ukončení práce umýt vodou. Po důkladném zaschnutí druhého nátěru pečlivě dotáhněte všechny šrouby a matky. Houpačka je připravena k užívání.

Více o kvalitních barvách nejen na dřevo a kov najdete na www.barvy-eternal.cz

Autor: Med (text), Pavel Zeman (foto)

Klíčová slova:


Související články

Plíseň na zdi, plíseň v bytě? Jak na ně? Definitivní tečku za plísněmi v interiéru i exteriéru představuje ETERNAL 9  fotek

Plíseň na zdi, plíseň v bytě? Jak na ně? Definitivní tečku za plísněmi v interiéru i exteriéru představuje ETERNAL

Nátěrové hmoty ETERNAL IN steril a ETERNAL antibakteriální jsou řešením, jak se navždy zbavit problému jako je plíseň na zdi, plíseň v bytě, bakter ...


Antikutil zahrádkář 7  fotek

Antikutil zahrádkář

Zahrada okolo celého domu je snem nejednoho z nás, ovšem všechno chce své. Tady sice kolem domu krásně roste kapradí, ale pokud je izolace záhonu od d ...


Natírání garážových vrat 25  fotek

Natírání garážových vrat

Plechová garážová vrata časem poněkud zchátrala a rozhodně již nedělají žádnou parádu domu, jehož jsou součástí. Vrata jsou poškrábaná a nechráněný oc ...


Houpačka na doma i na ven 24  fotek

Houpačka na doma i na ven

Počasí se tváří nevlídně a děti už nevědí, jak se doma zabavit? Zkuste jim vyrobit houpačku: v zimě se dá zavěsit v bytě pod strop, v létě přes větev ...


reklama
reklama

reklama
Diskuze kutilů
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
0
Pujcit nebo koupit stepkovac? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Bob Stavitel
0
Ruční páskovačka-návod? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 karel nový
0
Jakou vybrat vrtačku? Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 Vilém Votcházel
0
ponk - kde sehnat Dílna
Poslední příspěvek: 30.11.-0001 00:00 jan krásný
1
páskovačka Dílna
Poslední příspěvek: 25.9.2015 11:03 karel nový
reklama
reklama

Kontakty | e-mail: redakce@ceskykutil.cz

© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o.
Všechna práva vyhrazena. ISSN 1802-4270.
Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.© 2007 - 2021 Český kutil.cz, s.r.o. Všechna práva vyhrazena, ISSN 1802-4270. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu Český kutil, s.r.o. zakázáno.
×